Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як краще та дешевше переказати гроші.

Зарахування отриманих грошей на карту без відвідування банку; програма лояльності зі зниженими тарифами по переказах; вільне перерахування коштів між двома картами – головні з найбільш доступних і зручних сервісів грошових переказів. Умовний рейтинг цих можливостей, а також їх вартість і банки, в яких вони доступні.

Третє місце: карта клієнта

Один із сервісів, пов’язаних з грошовими переказами і увійшли до трійки найбільш зручних – карта клієнта. Суть її в тому, що до пластикової карти – простої, а не платіжної – прив’язують ім’я, прізвище, паспортні та інші дані відправника грошового переказу. Людина приходить у банк, пред’являє карту, і йому не потрібно чекати, поки співробітник фінустанови внесе вручну всі його дані. Вони вже є в системі, і все, що потрібно для відправки грошового переказу – це дати себе ідентифікувати за допомогою картки клієнта. Крім особистих даних, на карті зберігається історія грошових переказів.

Перші картки клієнта в Україні з’явились в 2012 році – тоді їх активно впроваджував Юністрім. Сьогодні крім цієї системи грошових переказів, карту клієнта пропонують ще й Аверс, Лідер (отримати карту можна в банку «Київська Русь») і Велсенд (в Фідобанк і Мегабанку).

Якщо карти дворічної давності не пропонували клієнтам ніяких вигод, крім прискорення обслуговування, то сьогодні найбільша їх вигода – в програмах лояльності.

Система Юністрім проводить спеціальні акції серед клієнтів. Власники карток систем Велсенд і Аверс можуть відправляти перекази за індивідуальними тарифами. В цілому карта клієнта – зручний механізм для «прив’язки» клієнта до конкретної послуги і відділення. Вона і далі буде використовуватися і активно просуватись.

clip_image001

Друге місце: отримання переказів без відвідування банку

Ще один сервіс, який все більше поширюється – отримання міжнародних грошових переказів на пластикову карту, перевести в готівку кошти з якої можна в будь-якому банкоматі. Якщо два роки тому такий сервіс пропонував лише один банк, то в кінці 2014 – вже сім банків з 50-ти найбільших: ВТБ Банк, ПриватБанк, Ощадбанк, Дельта Банк, Надра Банк, Альфа-Банк, Златобанк.

Видається така карта або безкоштовно, або за стандартними тарифами банку, зарахування коштів на неї в більшості випадків теж безкоштовне, а переведення в готівку, як правило, відбувається за стандартними тарифами. Цікаво, що більшість установ пропонує сервіс для переказів в доларах і євро, а іноді – і в російських рублях. Що стосується систем, перекази яких можна зарахувати на карту – то, як правило, це всі, з ким співпрацює банк.

Перелік можливостей дистанційного отримання грошового переказу не вичерпується прив’язкою потоків переказів до карти. Наприклад, в УкрСиббанку теж можна зарахувати грошовий переказ на будь-яку карту – правда, мова йде не про міжнародні перекладах, а про перекази всередині країни по внутрішньобанківської системі «За мить», і щоб зарахувати кошти на карту, потрібно скористатись інтернет-банкінгом. Щоб отримати переказ необхідно увійти в систему інтернет-банкінгу Star24, ввести номер переказу і вибрати рахунок для зарахування коштів. Також однією з останніх новинок є запуск мобільного додатку StarMobile, за допомогою якого широкий перелік банківських послуг доступний прямо в смартфоні клієнта.

Банки, в яких можливе зарахування грошового переказу на карту і умови сервісу

Банк

Системи грошового переказу

Вартість картки

Інші тарифи по карті

Вартість отримання переказів

Підтримка валют

ВТБ Банк

MoneyGram, Золота Корона, BLIZKO, UNIStream

Безкоштовно

Зняття готівки в банкоматах ВТБ Банку – безкоштовно, інших банків – 1,5% + 5 грн. .; поповнення через Ківі, Айбокс, Банк 24, Регулпей – 2% від суми

Безкоштовно

Гривня, долар, євро, російський рубль

ПриватБанк

PrivatMoney, Western Union, MoneyGram, Золота Корона, Contact, Unistream, Coinstar

Безкоштовно

Комісія за зняття кредитних коштів у банкоматах і пунктах видачі готівки ПриватБанку, будь-яких українських і зарубіжних банків, а також за операції з quasi-готівкою: 1-100 грн. – 7 грн.

100,01-200 грн. – 12 грн.

200,01-300 грн. – 18 грн.

300,01-400 грн. – 24 грн.

400,01-500 грн. – 30 грн.

500,01 – 1 000 – 47 грн.

більше 1 000 грн. – 4% від суми операції

Безкоштовно

Гривня, долар, євро

Ощадбанк

MIGOM, UNISTREAM, BLIZKO, COINSTAR, Contact, RIA, LEADER, Золота Корона, Western Union, Xpress Money, Money Gramm, Хазрі, Intel Express, Швидка копійка

найдешевша в пакеті "стандарт" 30 грн. / рік

Немає

0.75%

Гривня, долар, євро

Дельта Банк

MoneyGram, Western Union, Welsend

Безкоштовно

Немає

безкоштовно

Гривня, долар, євро

Надра Банк

Western Union

Юністрім

Contact

Coinstar

Money Gram

Лідер

залежить від класу (електрон / маестро безкоштовно, класик – 14,9 грн., голд – 149,9 грн. + 238,8 річне обслуговування будь-якої карти)

Немає

безкоштовно

Немає

Альфа-Банк

Western Union, Unistream, Міжнародні перекази SWIFT

залежить від класу (електрон / маестро безкоштовно, класик – 100 грн., голд – 300 грн.)

Немає

безкоштовно

Немає

Златобанк

Аnelik, Western Union

залежить від класу (класик – 30 грн., голд – 250 грн.)

Немає

безкоштовно

Немає

Перше місце: з картки на картку

На першому місці за кількістю пропозицій і по затребуваності у користувачів – перекази з карти на карту, в тому числі між різними банками. Саме за останній рік ця послуга розвивалась активніше за інших. За словами експертів, зазвичай для зарахування таких переказів потрібно всього кілька хвилин. У порівнянні з класичними грошовими переказами, які потрібно отримувати в касі банку, безумовна перевага переказів з картки на картку в їх швидкості і зручності. За лічені хвилини переказ на карту може бути оброблений, а гроші використані за призначенням за допомогою інтернет або мобільного банку, навіть без відриву від бізнес-питань або м’якого дивана. Саме тому кількість банків та мобільних сервісів, які пропонують перекази з картки на картку, буде збільшуватись.

Таку можливість пропонують 20 банків з 50-ти найбільших за активами, а коштує вона 0,2-1% від суми плюс 5 гривень. На кінець 2014 року існують такі можливості переказів коштів між двома картами банку:

  • через спеціальні сервіси – наприклад, IPay.ua, Portmone, easypay.ua, plategka.com, CoPAYCO, Platon;
  • через термінали або банкомати деяких банків (Хрещатик, Укргазбанк, Укрексімбанк, Південний, ПриватБанк та інші);
  • за допомогою інтернет-банкінгу (детальніше див.таблицю нижче).

Три перераховані можливості грошових переказів – це тільки початок інтенсивного розвитку сегмента. Глобалізація економіки та ринку праці, природно, ведуть до того, що послуга грошових переказів буде користуватись все більшою популярністю в нашій країні. І в боротьбі за клієнта будуть вигравати ті банки, які зможуть запропонувати модернізовану і вдосконалену послугу. Вектор розвитку грошових переказів буде направлений на використання загальнодоступних інтернет-ресурсів банків або фінансових компаній.

Умови переведення з картки на картку

Банк

Способи переказу P2P (person to person, з карти на карту)

Вартість перекладу

ПриватБанк

sendmoney

з карти українського банку на картку ПриватБанку – без комісії;

з карти українського банку на карту українського банку – 1% (мінімум 5 грн.);

з картки ПриватБанку на карту українського банку – 1% (мінімум 5 грн.);

з картки ПриватБанку на картку ПриватБанку – без комісії;

з картки ПриватБанку на карту закордонного банку – 1% + 10 грн.

Райффайзен Банк Аваль

platon.ua

1% + 5 грн.

Хрещатик

IPay.ua

1% + 5 грн.

Дельта Банк

Pay2You

0,5% + 5 грн.

UniCredit Bank

portmone.com (спільно з Альфа Банком)

1% + 5 грн.

Альфа-Банк

Альфа-переклад і системи-партнери (iPay.ua, easypay.ua, plategka.com, CoPAYCO, Platon)

1% + 5 грн.

Укрексімбанк

Enter EXIM®, ipay

1%, хв. 5 грн., 1% + 5 грн.

Дочірній Банк Сбербанку Росії

Ощадбанк ОнЛ @ йн

1% + 1 грн.

Перший Український Міжнародний Банк

ПУМБ online

1%, хв. 2 грн., макс. 300 грн. У пакеті "Простий", 0,5%, мін. 0,5 грн., макс. 300 грн. У пакеті "Міцний", 0,3%, мін. 0,5 грн., макс. 300 грн. У пакеті "З вершками"

Укргазбанк

Pay2You, Portmone

0,5% + 5 грн., 1% + 5 грн.

ОТП Банк

OTPdirekt

для переказів у гривні – 0,4%, мін. 5 грн., макс. 500 грн., Для ін. валют – 0,1%, мін. 160 грн., макс. 800 грн.

Фідобанк (СЕБ Банк)

pay.fidobank

0,5% + 5 грн.

Південний

Інтернет-банк

1 грн.

БТА Банк

Інтернет-банкінг iFOBS

0,3%, мін. 3 грн., Макс. 1000 грн.

Діамантбанк

diamantpay, Діамантбанк "Переклад з картки на картку" http://diamantbank.ua/pages/perekaz-z-kartky-na-kartku.html

1% + 5 грн.

Правекс-Банк

Pay2You

0,9% + 5 грн.

Український Професійний Банк

УПБ-онлайн

0,2%, мін. 5 грн. .; макс. 300 грн.

Forward Bank

Інтернет-банк, VISA Direct

Комісія за проведення операції складає 1% + 8 грн. за переказ. Якщо джерелом коштів є карта Forward Bank, перекази зі своїх коштів не тарифікуються, якщо переказ з кредитних коштів – комісія складе 4,9% + 8 грн., і буде списана з карти джерела грошових коштів.

Idea Bank (Ідея Банк)

Інтернет-банкінг

0,5%, мін. 5 грн., Макс. 250 грн.

Національний кредит

CoPAYCo

1% + 5 грн.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?