Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як краще купувати авто середньому і малому бізнесу?

Сьогодні взяти авто в кредит представникам середнього і малого бізнесу не складає особливих труднощів. Деякі банки йдуть на поступку клієнтам і можуть запропонувати персональні умови кредиту. Авто в кредит може взяти, як фізична особа-підприємець, так і юридична особа. Ключова вимога, найчастіше, – прозоре ведення бізнесу.

Фінустанови віддають перевагу стабільним організаціям, які пропрацювали на ринку не менше 6 місяців.

«Це дає можливість більш детально вивчити фінансові показники організації, спрогнозувати перспективи її розвитку і знизити ризики банку з неповернення такого кредиту, оскільки погашення та обслуговування кредиту не повинно призводити до збитку організації».

Найчастіше забезпеченням по кредиту виступає автомобіль, але іноді банки можуть зажадати й альтернативні варіанти забезпечення. При цьому фінансова установа також може вимагати досить високий авансовий платіж, який іноді досягає 60%. Але більш поширена практика, коли компанія-позичальник вносить 30-40% авансу, а мінімальний аванс може становити всього 10%. Звичайно ж забезпечення по кредиту впливає і на його вартість: чим вище авансовий внесок, тим дешевше банк готовий надати авто. Це пов’язано з тим, що великий аванс за авто значно знижує ризики банку, пов’язані з неповерненням кредиту, а значить і процентна ставка за кредитом може бути нижче.

big Сьогодні банки пропонують взяти в кредит як нові авто, так і вживані. Також у деяких банків є спільні програми з автодилерами, які дозволяють отримати кредит на кращих умовах – зі зниженими процентними ставками, комісіями або авансовим платежем. Для представників МСБ банки в основному пропонують кредити на вантажні і пасажирські автомобілі, рідше – кредити на легкове авто. Що стосується брендів і марок автомобілів, то тут вибір дуже великий.

«Середня сума кредиту становить близько 200 тис. грн», – зазначає начальник відділу сегментів мікро-та малого бізнесу UniCredit Bank Дмитро Пипський.

Мінімальна сума кредиту сьогодні обмежується рідко. Максимальна сума залежить від потреб і можливостей потенційного позичальника, тому банки також рідко обмежують цю суму.

Процентна ставка по кредиту на авто може досягати 25-28% річних у гривні залежно від терміну кредитування і виду автотранспорту.

Перед тим, як брати кредит, також важливо уточнити всі додаткові комісії. Банки нерідко використовують разові комісії (у середньому 2-3%) і щомісячні (до 1%). Такі умови дозволяють знижувати ставки за кредитами, часом навіть до 0%. Але низька ставка по кредиту компенсується для банку додатковими платежами. Це відбувається за рахунок компенсації частини доходу страховими компаніями, які страхують автомобілі за завищеними ставками, або компенсації від виробників / продавців авто, які таким чином стимулюють продажі. Максимальний термін, на який банки готові видавати кредит, становить 7 років.

Авто у лізинг

Відносно новим трендом в Україні є купівля авто в лізинг. Зараз частка лізингових операцій з купівлі авто складає всього лише 4%, в той час, як в інших країнах цей показник перевищує 20%.

«На жаль, в Україні лізинг ще не настільки популярний, хоча і намітилася тенденція до його поступового зростання. А для того, щоб досягти показників європейських ринків, Україні знадобиться не один рік », – зазначає Борис Шаріпов.

Питання вибору на користь кредиту або лізингу залежить від того, що клієнт хоче отримати в кінцевому рахунку. Якщо мета клієнта – придбати автомобіль у власність, то вигідніше кредит. Лізинг за своєю суттю більше схожий на оренду. Лізинг привабливий для тих клієнтів, які не збираються оформляти договір купівлі-продажу авто і планують користуватися транспортом тимчасово. Хоча оформити авто в лізинг набагато простіше.

«Основна відмінність лізингу від кредитів в тому, що при лізингу не вимагаються додаткові застави. Також важливою перевагою лізингу є той факт, що лізинг – комплексний продукт. Питання, пов’язані з реєстрацією і страхуванням автомобіля вирішує лізингова компанія ».

Взяти авто в лізинг може будь-яке підприємство, правда деякі лізингові компанії не працюють з фізичними особами-підприємцями. Головна вимога до бізнесу – це прозорість ведення бізнесу. Додатковим плюсом буде позитивна кредитна історія клієнта. Взяти в лізинг можна будь-яке авто: від бюджетних автомобілів до авто преміум-класу, незалежно від місця реєстрації клієнта.

Термін лізингу в основному становить від 1 до 5 років, але іноді компанії можуть пропонувати акційні пропозиції строком до 10 років. Фінансування можна брати як у гривні, так і в доларах США. Процентна ставка залежить від валюти: 10-13% у гривні, і 5-7% у доларах. Початковий внесок зазвичай становить 15-20%, але може доходити до 30%. Також лізингові компанії дають можливість вибирати графік погашення: ануїтет або амортизація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?