Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як конвертація в гривню валютних кредитів, може вплинути на банківський ринок?

Проектом закону "Про врегулювання ситуації з погашенням зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, забезпеченими іпотекою" запропоновано примусити банки провести реструктуризацію кредитів фізичних осіб в іноземній валюті, забезпечених іпотекою, шляхом перерахування їх на гривню, виходячи з офіційного на 1 січня 2014 року курсу – 7,99 грн / дол. При цьому позичальник зможе звернутися до кредитора із заявою про передачу предмета іпотеки, яку банк зобов’язаний прийняти і припинити дію кредиту. Як законодавча ініціатива може вплинути на банківський ринок.

Начальник управління по роботі з проблемною заборгованістю банку « Національний кредит »

clip_image001Конвертація валютних зобов’язань позичальника в гривну по пільговому курсу допустима лише за умови надання банкам джерела «дешевої» валюти або інструменту компенсації понесених збитків.

Негативно я ставлюся і до ініціатив наділити позичальників правом передавати іпотеку банкам. Фінустанови «продають» гроші, а не нерухомість. Банку потрібно забезпечити зворотність кредиту. Предмет застави є лише свого роду гарантією повернення позики. Крім того дуже часто вартість іпотеки не перекриває заборгованості за кредитним договором і банки будуть нести збитки.

Заступник начальника управління розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку.

На сьогодні ще немає законодавчо і регуляторно встановленої норми застосування будь-якого пільгового режиму погашення валютних кредитів. Безумовно, при прийнятті законів, що регулюють це питання, слід враховувати не тільки інтереси позичальників, але і фінансових установ, які також несуть значні збитки від девальвації, і всієї банківської системи.

Зі свого боку, ОТП Банк, який завжди намагається знайти шляхи вирішення для клієнтів, вже за власною ініціативою розробив програму, що дозволяє знижувати боргове навантаження для позичальників за валютними кредитами. Йдеться про індивідуальну можливість зниження процентної ставки за кредитом на 4% (строком до 12 місяців). Таким чином, банк бере на себе значну частину збитку від підвищення курсу валюти.

Крім того, традиційно ОТП Банк розглядає різні методи реструктуризації. Так за заявою клієнта банк може дозволити відстрочення платежу (в рамках місяця), провести реструктуризацію з відміною на 3-6 місяців відсотків або зменшити розміри щомісячних платежів продовживши термін кредиту.

Начальник управління середніх і малих кредитів Імексбанку.

Запропонований законопроект, по суті, надає позичальникові механізм позбавлення від кредитних зобов’язань шляхом передачі заставного майна. Як вплине введення такої норми в комплексі з переведенням валютних кредитів у гривневі за курсом 7,99 на фінансову стабільність банків – сказати сьогодні важко. Все залежатиме як від розмірів сум, наданих у кредит такими іпотечними договорами, так і від стану кожного конкретного банку в нинішній економічній ситуації. Адже, приміром, виходячи з фактичної стагнації ринку нерухомості, важко сказати, наскільки ліквідними для банків стануть повернуті таким чином застави, на утримання яких також необхідні додаткові кошти.

Заступник голови правління УкрСиббанку BNP Paribas Group

Насамперед, конвертація таких кредитів за крусом 7,99 грн / $ можлива тільки у разі компенсації збитків банкам за рахунок фондів. Збитки фінустанов в такому разі будуть приблизно 40% від конвертованого обсягу. Схожа ситуація був в Аргентині десять років тому. Що призвело до закриття декількох банків. Природно, великі банки з міжнародним капіталом мають необхідний запас міцності, однак для системи в цілому це привід замислитись.

Ми намагаємося якомога лояльніше ставитися до наших клієнтів і входити в їхнє положення з урахуванням ситуації, що склалась. У нас не так давно спеціально змінились умови: у березні валюту позичальникам продавали по 8 грн. / $, а потім – по 9,5 грн. / $. Більше 95% клієнтів, що мають валютні кредити користуються такою програмою.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?