Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як керувати грошима, аби гроші не керували вами.

Якщо гроші не інвестуються і не приносять прибуток, то це вони управляють вами, а не ви ними. Гроші, які «не при ділі» тягнуть свого володаря в ті місця, де витратити їх можна легко і неефективно. Уоррен Баффет, мільярдер, який заробив свій стан завдяки інвестиціям, вважає, що для успішного вкладення грошей потрібні розумний план і чітке слідування йому. І знаєте, дотримання плану – це найважче. Зате такий підхід виключає можливість необачних рішень під впливом емоцій.

Найпоширеніша помилка при інвестуванні

Занадто завищені очікування по прибутковості активів – це найпоширеніша помилка багатьох інвесторів. Зрозуміти, яка прибутковість є нормальною для різного виду активів (акцій, облігацій, нерухомості і т. д.), найлегше на прикладі США, де прибутковість активів вивчалась протягом останніх 85 років. Так, в США надійні банківські депозити приносять близько 4% річних в доларах США, вкладення в нерухомість і акції ринків – близько 12% річних, а от акції компаній розвинених країн – близько 10%. Йдеться саме про середню довгострокової прибутковості, а значить, в якісь роки прибутковість могла бути вище.

Не намагайтесь передбачити майбутнє

Досвідчений інвестор відрізняється від початківця тим, що він не робить прогноз щодо того, скільки коштуватиме долар через місяць. Пітер Лінч, один з найвидатніших інвесторів в світі, вважає, що ніхто не може передбачити, що станеться з процентними ставками, ринком акцій і економікою. Досвід успішних інвесторів показує, що максимально диверсифікований портфель дає найкраще співвідношення дохідності та ризику. У вашому портфелі мають бути всі основні класи активів – акції, облігації, нерухомість і сировина. При цьому важливо дотримувати правильну пропорцію «паперових» (банківські депозити та облігації) і «реальних» (акції, нерухомість і сировина) активів. Ваше завдання як інвестора – вирішити скільки грошей вкласти в кожен з цих двох класів активів. Те, яким буде ваше рішення, визначає ступінь вашої терпимості до ризику та строками інвестування.

Основні кроки і ризики при інвестуванні

Чим вище прибутковість, тим вище ризик. Не знаючи своєї терпимості до ризику, можна упустити чималий прибуток. Найбільше ризикують втратити шанс ті, хто вкладають гроші в дуже вже безпечні малоприбуткові активи. А вкладаючи гроші в занадто ризиковані активи, багато хто боїться втратити можливість продати акції під час обвалів на ринку або навпаки продати їх в самий невідповідний момент із збитком. Щоб уникнути таких коливань, важливо чітко розуміти і пам’ятати головну мету інвестування. Ви повинні чітко уявити, заради чого ви інвестуєте, скільки грошей вам необхідно і до якого терміну. Фінансова мета повинна бути сформульована максимально чітко. Наприклад, «Мені потрібно 4 млн. грн. на покупку будинку під Києвом до 16 серпня 2018 ». І найголовніше – поточна фінансова ситуація.

69iВам необхідно обміркувати і прорахувати, скільки грошей ви можете вкласти зараз і скільки в майбутньому. Для цього слід провести аналіз своєї поточної фінансової ситуації, і відповісти на такі питання:

1) скільки щорічно ви заробляєте, витрачаєте і зберігаєте;

2) які активи та заборгованості є у вас зараз;

3) скільки грошей знаходиться в резервному фонді.

Будьте чесні самі з собою, прорахуйте скільки прибутку приносить ваш бізнес щорічно і скільки ви отримуєте з інших джерел, визначте, скільки грошей ви витрачаєте. Різницю між доходами та витратами ви можете інвестувати без коливань.

Коли чекати результатів?

Все залежить від того, у що саме вкладені ваші гроші. Виплата дивідендів безпосередньо залежить від галузі, в якій працює компанія, а також від тривалості її існування. Найчастіше дивіденди виплачуються за підсумками року. Є й винятки. Приміром, компанії, які працюють в сфері нових технологій, спрямовують практично весь свій прибуток на подальший розвиток, тому у них інший підхід до виплати дивідендів, ніж у компаній зі стажем, які не планують суттєво розширювати свою діяльність. Існують і так звані «проміжні дивіденди» за квартал або півріччя. Причиною виплати проміжних дивідендів може бути, наприклад, рекордно високий прибуток, отримана компанією в звітному періоді. Щоб претендувати на отримання частини прибутку компанії, треба бути акціонером в день «відсічення» (дата, на яку призначено виплату), і в день закриття реєстру.

Гроші не терплять неробства. Дозвольте їм працювати на вас, оскільки іншого призначення їм ще не придумали.

Джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?