Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як і де взяти найвигідніший споживчий кредит

Сьогодні споживче кредитування стає все більш популярним. Незалежно від того, на що позичальник планує витратити отримані в банку гроші – на відпустку, ремонт, побутову техніку або машину, кожного цікавить найбільш вигідний споживчий кредит. Потенційному позичальникові можуть допомогти нижчевикладені поради.

clip_image002

Порада перша: оцінюємо кредитні можливості

Позичальник повинен розуміти, що отримання споживчого кредиту передбачає повернення отриманої від банку суми та відсотків у встановлені терміни. При їх порушенні банк може вимагати виплатити пені або неустойку. Тому, збираючись взяти кредит, варто добре подумати, чи є позика необхідністю і тверезо оцінити власний бюджет і можливості виплат у встановлений банком термін.

Порада друга: уважно вибираємо банк

Безумовно, краще мати справу з добре відомим на ринку і надійним банком – цей вигідно і безпечно. Сьогодні деякі банки надають можливість взяти кредит, гранично конкретизуючи можливості позичальника. Це буває у випадках, якщо банк має домовленість, наприклад з організаціями, які продають автомобілі. Тому, отримавши автокредит, позичальник зможе купити машину тільки у продавця, рекомендованого банком.

Порада третя: розглядаємо терміни споживчого кредиту

У кожному банку свій підхід до споживчого кредитування. Позика може видаватися на термін від декількох місяців до п’яти років. Як правило, чим солідніше сума, тим більше довгим може бути термін її погашення. Вигідний споживчий кредит – кредит точно розрахований під ваші потреби.

Порада четверта: вивчаємо типи споживчих кредитів і процентні ставки

Збираючись брати вигідний споживчий кредит, позичальник розраховує на мінімальні процентні ставки. Як правило, споживче кредитування має фіксовані процентні ставки, від 30 до 60%. Проте значну роль може зіграти і термін, на який позичальник хоче взяти кредит.

Порада п’ята: оцінюємо себе в якості позичальника

Багато банків пред’являють до позичальників досить високі вимоги при отриманні споживчого кредиту. Більшість банків не видають кредитів іноземним громадянам, багато вимагають у позичальника наявності прописки в місті, де береться позика. У ряді випадків банки відмовляють у кредиті особам молодше 25 і старше 50-60 років. Крім того, кредитна історія позичальника повинна бути чистою – несвоєчасні виплати по минулим кредитами можуть сильно нашкодити репутації. Офіційний дохід за місцем роботи повинен бути достатнім для виплати кредиту і відсотків. Крім того, термін роботи на останньому місці не повинен бути менше 3 місяців – інакше банк може і відмовити. Вигідний споживчий кредит отримає тільки вигідний для банку позичальник.

Порада шоста: збираємо документи

Щоб взяти вигідний споживчий кредит, знадобиться зібрати пакет документів, встановлений банком. У нього обов’язково увійде копія громадянського паспорта, засвідчена нотаріально копія трудової книжки, довідка з роботи про доходи та заява. Якщо розмір реальної заробітної плати відповідає офіційній, в банк можна представити довідку стандартної форми. При наявності альтернативних джерел доходів, наприклад, здачі нерухомості в оренду, необхідно представити підтверджуючу дохід податковою декларацію. Як правило, кожен банк самостійно встановлює розмір мінімальної зарплати для видачі споживчого кредиту. Окремі банки видають великі суми в кредит при наявності поручителів. Споживчі кредити також можуть видаватися і під заставу майна – нерухомості, автомобіля. Розгляд заявки на отримання кредиту зазвичай займає від 2 до 14 днів.

Порада сьома: вибираємо спосіб отримання грошей

Якщо банк прийняв рішення видати кредит позичальникові, гроші можна отримати одним із двох способів. У першому випадку сума кредиту перераховується на відкритий рахунок, з якого позичальник в будь-який час може зняти гроші. Однак більш сучасним і зручним способом є отримання кредитної картки, звідки позичальник може зняти необхідну суму. Варто зауважити, що крім виплат кредиту та відсотків, необхідно буде оплачувати також комісію за обслуговування, яка може скласти 1-2% від суми кредиту.

Порада восьма: кредит можна взяти і не в банку

Щоб заощадити час на оформленні споживчого кредиту, можна взяти його не в банку, а прямо в торговельній точці. Сьогодні багато магазинів готові оформити вигідний споживчий кредит і це зручно, якщо вартість обраного товару менше мінімальної суми кредиту банку. Оформлення в торговій точці швидше і не вимагає великої кількості документів. Однак такий спосіб має і свої недоліки. Якщо позичка береться у банку, позичальник може сам вибирати торгову точку для купівлі товару, а в магазині покупець відразу одержує товар за нерідко завищеною ціною.

Порада дев’ята: як погашати споживчий кредит?

Традиційним способом погашення кредиту є щомісячна виплата фіксованої суми. Частина її погашає кредит, а частина є відсотками. Сюди ж включаються і комісійні збори банку. Інший спосіб погашення кредиту – диференційована схема, коли в перший місяць позичальник платить найбільшу суму, а в наступні місяці вона постійно зменшується. Перший спосіб з щомісячною фіксованою сумою найбільш часто вибирають і банки, і позичальники.

Порада десята: якщо хочеться погасити кредит достроково

Банки не вітають дострокове погашення споживчого кредиту, так як виплата відсотків є для банку доходом. Багато кредитних установ ввели заборону на дострокове погашення кредиту протягом певного терміну, раніше від 1 до 6 місяців. У ряді випадків при достроковому погашенні кредиту позичальник зобов’язаний сплатити 1-10% від суми погашення. Щоб знати про можливість дострокових виплат, слід уважно читати договір. Часто банки допускають часткове дострокове погашення, встановлюючи його мінімальну суму і роблячи перерахунок заборгованості. При частковому достроковому погашенні щомісячний платіж зменшиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?