Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК І ДЕ ВЗЯТИ КРЕДИТ БЕЗРОБІТНОМУ

Зараз відбувається постійний розвиток неофіційного ринку праці. Це пов’язано з підвищенням внесків до пенсійного фонду та супутнім небажанням роботодавців оформляти своїх працівників відповідно до законодавства та здійснювати відповідні платежі на користь держави. Одночасно з цим зростає актуальність питання про те, як отримати позикові кошти безробітному.

Існує кілька шляхів виходу з ситуації, коли терміново потрібні гроші, але надати документи, що підтверджують наявність роботи у клієнта банку, неможливо. У такому випадку можна скористатися альтернативними способами, однак це тягне за собою певні незручності для майбутнього позичальника.

ЧИ МОЖНА ОТРИМАТИ КРЕДИТ, НІДЕ НЕ ПРАЦЮЮЧИ?

Отримати кредит, не маючи постійної офіційно оплачуваної роботи, досить важко, але можливо.

Шукаючи можливості того, як взяти кредит безробітному, необхідно враховувати, що кредитування такого клієнта супроводжується обтяженням додатковими гарантіями: підвищеною відсотковою ставкою, заставою майна, високими штрафами за невиконання зобов’язань і т. д.

СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ГРОШЕЙ

Існує ряд законних способів отримання кредиту без надання повного пакету документів. Кожен має позитивні і негативні сторони.

Спосіб отримання

переваги

недоліки

банк

Кредит по двох документах

Скорочений порядок розгляду заявки, отримання нецільових коштів

Велика підсумкова вартість кредиту

застава майна

Швидкий спосіб отримати кредит на велику суму

Відсутність можливості розпорядження майном в період дії застави, обов’язкове страхування предмета застави

мікропозики

Швидкий розгляд заявки, мінімальний пакет документів

Маленький термін кредитування для нових клієнтів і невелика сума наданих позикових коштів, космічні відсотки

приватний інвестор

Моментальне отримання позики з мінімальним пакетом документів

Необхідність надання застави у вигляді рухомого або нерухомого майна, вартість якого сильно знижується в процесі оцінки

Способи отримання грошей безробітному

У БАНКУ

КРЕДИТ ПО ДВОХ ДОКУМЕНТАХ

Багато банків здійснюють такий напрямок діяльності, як кредитування фізичних осіб зі схваленням заявки при наданні двох документів.

Один з них – паспорт, а другий може бути вибраний з переліку банку самим позичальником:

  • закордонний паспорт;
  • військовий квиток;
  • завірена підприємством копія трудової книжки;
  • водійське посвідчення і ПТС;
  • довідка про доходи за формою банку.

Найкращим для банку є надання останнього документа з переліку.

Головною особливістю такого кредитування є те, що банк приймає на себе додаткові ризики, пов’язані з неповерненням позикових коштів.

Для того, щоб убезпечити себе і компенсувати можливі втрати, кредитна організація використовує різні інструменти:

  • значне завищення процентних ставок;
  • визначення більш високого розміру штрафів за будь-які порушення виконання зобов’язань кредитного договору;
  • підписання клієнтом договору страхування з однією з компаній, пов’язаних договірними відносинами з банком.

Цей спосіб найбільш часто використовується позичальниками, які ведуть пошуки організації, де можна взяти кредит безробітному. Однак з урахуванням повної вартості такого кредитування для клієнта банку краще по можливості утриматися від отримання позикових коштів цим способом, оскільки повна сума заборгованості може до декількох разів перевищувати початкову суму позики.

ЗАСТАВА КВАРТИРИ АБО АВТОМОБІЛЯ

Іншим поширеним способом отримання позики є кредитування фізичної особи з оформленням застави на майно. В цьому випадку кредитованим особі необхідно подати документи, що підтверджують право власності на зазначене майно.

Процедура не займає багато часу і процентна ставка трохи нижче, ніж за першим способом кредитування. Однак і тут є свої особливості, про існування яких майбутньому позичальникові необхідно знати заздалегідь.

Надання квартири або автомобіля в заставу кредитної організації в якості гарантії повернення позикових коштів, має на увазі те, що до виплати повної вартості кредиту позичальник не має право розпоряджатися своїм майном.

З цієї причини оригінали документів, що свідчать про право власності, передаються на зберігання в банк до закінчення терміну кредиту. У разі невиконання зобов’язань за договором, укладеним з фінансовою установою, воно має право використовувати заставне майно з метою погашення повної або часткової вартості неоплаченого боргу.

Іншою особливістю цього виду кредитування є обов’язкове укладення договору страхування заставного майна. Це обтяжує клієнта додатковими фінансовими витратами, але залишається незмінним умовою банку. Зазвичай страхові платежі сплачуються щорічно.

МІКРОФІНАНСОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Організацій мікрофінансування стає все більше, а їх послуги користуються зростаючою популярністю. Найбільш вигідну пропозицію можна знайти, якщо проаналізувати велику кількість інформації про продукти таких організацій.

Основний недолік роботи цих організацій полягає в тому, що новому клієнтові не дають великі позики і обмежують кредит маленьким терміном виплати. Для кожного нового позичальника цей період становить близько 3-6 місяців, що часто не підходить клієнтам.

ПРИВАТНИЙ ІНВЕСТОР

Робота приватних інвесторів полягає в моментальному надання позик фізичним особам, як правило, під заставу рухомого або нерухомого майна.

Особливостями системи кредитування у приватних інвесторів є відсутність необхідності збору документів, зазвичай досить паспорта і свідоцтва права власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?