Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як грамотно підходити до вибору споживчих кредитів

Рано чи пізно приходить усвідомлення, що потрібно взяти кредит для реалізації своїх цілей. На жаль, обійтися виключно своїми фінансами вже практично не вдається нікому. І тут далеко не останнім стає питання точності вибору. Саме від того, яку слід вибрати позику і в якому банку її оформити, залежить подальше «життя в борг».

clip_image002

Незаперечним фактом для багатьох залишається дешевий кредит.

По суті, це і є головний принцип, за яким вибирають конкретний банк або певний продукт. Однак далеко не багато хто чітко усвідомлює, що відсотки, що нараховуються за кредитом, це далеко не всі види витрат, які лягають на плечі позичальника. Часом, додаткові збори можуть становити мало не половину (50,0%) від вартості кредиту. Саме тому досвідчені позичальники воліють вибирати той банк, в якому, незважаючи на більш високу ставку по кредиту, менше різних зборів і комісій. В кінцевому підсумку це дає більш низьку повну вартість позики. І саме її і варто порівнювати при виборі позички, пропонованої конкретними фінансовими установами. При цьому не можна випускати з виду, що повна вартість, безпосередньо пов’язана і з конкретною організацією, й вибором певних умов кредиту. Так, наприклад, величина процентної ставки визначається виходячи з терміну кредитування і основної валюти кредиту. Залежність ця пряма, тобто, чим триваліший термін, тим відчутніше ставка. На додаток, гривневі ставки завжди будуть на порядок вище, ніж рівень ставок за позиками в поширених іноземних валютах.

Ще одним важливим критерієм для подальшого комфортного життя в кредит служить мета позики, адже споживчі позики діляться на кілька підвидів, починаючи від позик, пов’язаних з невідкладними потребами і закінчуючи класичними кредитами.

Не варто відразу віддавати перевагу універсальним кредитам. Дуже часто можна натрапити на програми, орієнтовані на строго конкретні цілі, які збігаються з вашими перспективами. Наприклад, можна зустріти кредитну програму для освіти, що відрізняється від більш звичних можливістю відстрочки виплат і більш тривалим терміном. Можливо, слід загострити увагу на популярних нині експрес-кредитах для покупки товару через партнерів банку. Тут є свої плюси. Можна розраховувати на швидкість і достатню простоту оформлення. Якщо є бажання відпочити за рахунок позикових коштів, то кредити, орієнтовані на відпочинок – саме те. Нерідко такі тури строго орієнтовані на певного оператора з числа основних партнерів банку, але можна розраховувати на знижку для покупки туру. Є й більш специфічні продукти, наприклад, споживчі кредити, орієнтовані на отримання медичних послуг. Можливо, комусь дуже знадобиться цільовий кредит для проведення ремонту, покупки нового автомобіля або ж придбання нерухомості і т.д.

Але ваше бажання – це ще не все. Потрібно впевнитись, що ви, як потенційний клієнт, влаштовуєте і підходите конкретному банку та відповідаєте висунутим умовам. І тут має сенс ознайомитись і детально вивчити вимоги, які пред’являються до потенційних позичальників. Основні підходи, як правило, єдині, проте є деякі відмінності. Так, одні банки та фінансові організації пред’являють куди більш жорсткі обмеження за певними параметрами, інші – більш м’які і в цілому демонструють лояльне ставлення до клієнтів. Для когось із клієнтів може виявитися вирішальним фактором вимога до загального стажу трудової діяльності, віком позичальника, його реєстрації, роботі на останньому місці або характером доходу (мається на увазі «сіра» і «біла» заробітна плата). Звичайно, не варто випускати з виду наявність поручителів і застави.

З іншого боку, і ви маєте право вибирати й оцінювати рівень сервісу, пропонований в банку, а також задоволення ваших очікувань і переваг. Наприклад, для когось важливий банк, що має офіс недалеко від місця роботи або безпосередньо від будинку, причому, без підвищеної завантаженості клієнтами, щоб вирішувати всі виникаючі питання досить швидко і оперативно. Не варто забувати і те, що вибирається кредит один раз, а платити по ньому доводиться досить тривалий час. І тут варто врахувати всі способи здійснення таких платежів, вибираючи той варіант, який найбільшою мірою для вас виявиться самим зручним і комфортним. При цьому не доставить додаткових клопотів і турбот.

Розмірковуючи про можливість подати свою заявку для отримання позики, можна сміливо вдатись до одного з типових варіантів:

1) Бажаючи отримати експрес-кредит або ж просто позичку на відпочинок, доцільно оформити позику прямо в туристичній компанії або ж в торговому центрі;

2) Вдатись до класичного способу, тобто, прийти в офіс обраного банку самостійно, неквапливо заповнити запропоновану анкету, подати правильно заповнену заявку;

3) Якщо потрібна консультація фахівця, і взагалі немає бажання займатись цією стомлюючої процедурою, то можна скористатися послугами кредитних брокерів.

4) Щоб максимально заощадити часові витрати, навіть не відриваючи «п’яту точку» від дивана, можна просто подати он-лайн заявку через комунікаційну мережу інтернет. Очевидні переваги такого підходу ще й у тому, що заповнену заявку можна відправити відразу в кілька банків, а потім лише очікувати позитивного рішення.

Таким чином, підходити до вибору кредитної установи та конкретного фінансового продукту слід грамотно і обдумано, звертаючи увагу на повну вартість позики. Тільки в цьому випадку можна очікувати подальше комфортне життя в борг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?