Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як економити тепло та електрику?

Енергозбереження та енергоефективність – два терміни, які до недавнього часу більшості українців ні про що, по суті, не говорили. Однак прийдешня осінь і зима з перекритим газовим вентилем обіцяють бути, м’яко кажучи, нежаркими. Адже не варто розраховувати не тільки на стабільне постачання гарячою водою, а й на звичні гарячі батареї. Не виключено, що будуть перебої і з електрикою. А тут ще й зростання тарифів на ЖКГ.

Газа України цього року не вистачить, це абсолютно очевидно. Адже за даними «Нафтогазу», навіть з урахуванням можливого обсягу газу, який можна отримати по реверсу, Україні все одно потрібно 4-6 млрд. кубів, в залежності від того, якою буде зима.

Зрозуміло, такі перспективи радують мало. Але це не означає, що доведеться відмовитись від усіх благ цивілізації, і закутатись у ватяну ковдру. Насправді, більша частина власників квартир витрачає енергоносії дуже неекономно. Частково з власної вини. Частково з причини поганого утеплення будинків, через помилки і порушення в будівництві, проблем з комунікаціями і т.д. Відповідно, якщо витратити час на утеплення житла та ревізію «дірок», через які витікають гроші на опалення та електрику, холода вдасться пережити без особливих проблем.

clip_image001

Перше, на що варто звернути увагу – кількість побутової техніки і електроніки в будинку, а також на її «ненажерливість». Будь то холодильник, пральна машина, чайник, телевізор – всі мають свій клас енергоспоживання. Найбільш економічна техніка класу «А», найменш економна – класів «FG». Наприклад, пральна машина класу «А» у середньостатистичної сім’ї в середньому за рік споживає 250-300 кВт.
Відповідно, агрегат класу «G» – удвічі більше. Холодильник з високим рівнем економічності (для цього виду техніки існують також A, A +. A ++), «з’їдять» в рік 250 кВт. У тих, чий апетит невгамовна, – до 1500 кВт. Ненажерливість бойлерів оцінити складніше, так як влітку вони витрачають менше енергії на підігрів води, взимку і восени – більше. Але в рік споживання нагрівача може досягати 2500-3000 кВт і вище. Залежно від інтенсивності використання.

В цілому ж встановлена в квартирі або будинку техніка може щорічно «виїдати» з сімейного бюджету 4000-5000 гривень, з урахуванням збільшених тарифів. Тому її ревізія, нехай задоволення не з дешевих, але цілком здатне скоротити витрати на електрику на 40-60%.

Наступне завдання – утеплити житло, щоб знизити втрати тепла. Забудовники рідко піклуються обшивкою будинків.

А покупці квартир далеко не завжди орієнтуються на якість раніше введених забудовником об’єктів, їх обробку, утеплення і т.д.

Тому мешканцям доводиться робити з квартир «сендвічі», обкладаючи їх пінопластом, пеностіролом або мінераловатними матеріалами на основі базальту або скловолокна.

Ціна такої послуги для обшивки всієї квартири – від 4-5 до 10-12 тис гривень. Зате ефект відчутний, і температура взимку виростає на 3-4 градуси, в той час тепла споживається на 10-15% менше.

До речі, паралельно з обшивкою не завадить змінити радіатори опалення. Особливо якщо вони «ребристі», старого зразка. Такі батареї нагріваються довго, і віддають тепло погано. Плоскі радіатори на третину економніші, а при наявності терморегуляторів – дозволяють знизити енергоспоживання ще більше. Залежно від кількості кімнат у квартирі, заміна радіаторів може зажадати до 2000-2500 гривень.

Також є сенс провести ревізію дрібних втрат електрики і тепла, які в підсумку можуть вирости у великі збитки. Наприклад, замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі, перевірити герметичність вікон і дверей.

Наостанок вибираємо спосіб забезпечити себе проточною гарячою водою. Якщо стоїть бойлер – питання знімається. Але якщо надія тільки на водоканал, то потрібно задуматись. Дешево і сердито – проточний нагрівач. Правда він споживає дуже багато електрики, при потужності 7-10 кВт вимагає заміни силового кабелю, а також погано справляється з холодною водою взимку. Газова колонка – затія сама по собі сумнівна, в умовах невизначеного майбутнього з газопостачанням.

Тому бойлер, в підсумку, найбільш оптимальний варіант. Він накопичує воду, нагріває і підтримує її температуру, що знижує витрати електрики. Головне, не прогадати і купити найбільш підходящий агрегат. Так, для сім’ї з 2-3 чоловік вистачить і 60-80 літрів, а для сім’ї побільше – не менше ніж 100 літрів ємності.

Заощаджуємо сімейний бюджет восени і взимку

Що робимо?

Що отримуємо?

Міняємо побутову техніку на більш економічну і сучасну

Скорочуємо витрати на електрику до 30-50% на рік

Обшиваємо квартиру зовні теплоізоляцією

Зменшуємо втрати тепла на 10-15%

Міняємо старі «ребристі» радіатори опалення на нові, плоскі

Збільшуємо тепловіддачу на 30-50%

Встановлюємо бойлер

Повністю ліквідуємо залежність від проточної гарячої води

Ущільнюємо вікна та двері, якщо потрібно – проводимо їх заміну, відмовляємось від надмірностей у вигляді «теплих підлог» і кондиціонерів

На 5-10% скорочуємо витік тепла з квартири, а також додатково економимо електрику

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?