Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як дізнатися заборгованість за кредитом

Нерідко людина, благополучно розплатитися за кредитами, раптово отримує від банку «лист щастя» (а то і дзвінок з колекторського агентства) з повідомленням про серйозну заборгованості та вимогою негайно її погасити.

«Але я ж давним-давно розплатився, всю суму по кредиту чесно віддав!» – Обурюється боржник. Але банк або колектор непохитний: заборгованість є, бажайте погасити негайно. Що робити: в гніві йти в суд або приречено нести в банк свої кровні? Як взагалі могла виникнути така ситуація і як людині дізнатися, чи є у нього борг по кредиту перед банком?

Звідки береться борг по кредиту?

Як відомо, не кожен позичальник в змозі вчасно вносити всі планові платежі. Якщо кредит «довгий» (наприклад, рік або більше), людина може не встигнути погасити свою заборгованість в чергову дату платежу. А за погашення із запізненням банк накладає штрафи, які в наступний платіж списуються в першу чергу. Проте наступного разу боржникові може не вистачити грошей для погашення основного платежу – як результат, новий штраф … У підсумку сума санкцій може накопичитися дуже відчутна.1274075967_c73ced916563

Якщо у позичальника підключена послуга мобільного банкінгу, при простроченні платежу хоча б на один день приходить SMS-повідомлення. Але людина може не отримати це повідомлення з технічних чи інших причин (був у відпустці за кордоном, загублений або заблокований мобільний і т.д.) – підсумком знову ж стають санкції з боку кредитора. До речі, технології можуть стати «виною» і в іншому випадку – якщо ви вносили платіж по кредиту через термінал стороннього банку або платіжної системи: трапляється, що банк не отримав гроші вчасно або взагалі! У такому випадку паличкою-виручалочкою знову ж може стати мобільний банкінг: якщо вам не прийшло SMS з повідомленням про отримання платежу – терміново зверніться в банк.

Буває, що людина благополучно погасив кредит, а потім змінив місце проживання. Або попросив у банку «кредитні канікули», протягом яких захворів і допустив (ненавмисну) серйозну прострочення платежу. У такому випадку може подзвонити вже не банк, а колектор – при первинному його дзвінку необхідно висловити готовність співпрацювати і попросити поради про те, як оптимальним чином погасити кредит. А трапляється, що з «іскри» не погашеної вчасно пені в розмірі яких-небудь трьох рублів запалиться «полум’я» боргу в кілька тисяч: банк може і не повідомити боржника про це, а почекати, поки борг зросте в істотну суму, і тільки після цього повідомити нічого не відає боржника. Випадок, до речі, досить поширений …

Нарешті, найстрашніше: по вашим документам кредит взяло (і не віддає) стороння особа. Таке трапляється, якщо оперативно не заявити про пропажу ЛЮБОГО особистого документа: є банки (і мікрофінансові організації), які видають кредит по будь-якого документа, що засвідчує особу. У цьому випадку вам доведеться до вирішення питання із заборгованістю підключити поліцію.

Як дізнатися про наявність заборгованості за кредитом?

Фахівці банків рекомендують три способи.

Спосіб перший: особистий візит у відділення банку-кредитора. Боржнику слід взяти кредитний договір і паспорт і підійти у відділення банку, що видало кредит. У банку необхідно звернутися до менеджера по роботі з кредитами, який проконсультує з усіх питань. Він повідомить не тільки точний розмір вашої заборгованості по кредиту та дасть відповідну виписку, але і порядок її погашення, а також роз’яснить, звідки беруться ті самі загадкові пені та інші санкції на якусь частину, здавалося б, давно погашеного кредиту. Таким чином, цей времяемкій і «немодний» спосіб можна вважати найбільш надійним.

Спосіб другий: дзвінок на гарячу лінію банку. Він теж передбачає особисте спілкування, але якщо при візиті в банк ви можете поговорити відразу з декількома фахівцями (у тому числі, при необхідності, з представником керівництва), то при дзвінку в колл-центр бесіда швидше за все обмежиться стандартної консультацією. Так чи інакше, це теж надійний спосіб дізнатися про наявність (і розмірі) своєї заборгованості за кредитом.

Спосіб третій: з’ясувати питання про заборгованість онлайн, через Інтернет. Це можна зробити шляхом перевірки балансу свого кредитного рахунку. Якщо у вашого кредитора є інтернет-банк, зайдіть в нього через офіційний сайт банку (прослідкуйте, щоб з’єднання відбувалось в захищеному режимі!), Виконайте авторизацію під своїм логіном і паролем (як варіант – Токін, ключ, ідентифікаційний номер) – і ви зможете дізнатися необхідну для вас інформацію. Якщо у вас виникнуть сумніви щодо якихось нарахувань, рекомендуємо знову ж звернутися в банк – або, не відходячи від комп’ютера, через скайп зв’язатися з фахівцем банку-кредитора.

Як це працює на практиці

Всі банки, активно кредитують населення, відкрили гарячі лінії, а в інтернет-банках передбачені "кредитні" сторінки. Оскільки банки зобов’язані інформувати позичальника про всі платежі по кредиту (включаючи приховані), при належній увазі кожен може дізнатися про те, скільки він повинен, на сайті свого банку-кредитора. Покажемо це на конкретних прикладах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?