Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як дізнатися заборгованість за кредитом

Здавалося б, просте питання іноді ставить нас у глухий кут. Звичайно, якщо у всі періоди чергового платежу на нашому рахунку лежала необхідна сума для списання, то питання як дізнатися заборгованість за кредитом не варто. Відкриваємо графік платежів і дивимося залишок заборгованості за відсотками і основним боргом на поточну дату.

Складніше доводиться, коли Ви не встигли погасити заборгованість в чергову дату платежу. Погасивши необхідну суму, але із запізненням, Ви наривається на штрафи, які в Ваш наступний платіж спишуться в першу чергу. Вам може не вистачити суми для погашення основного платежу, у зв’язку з чим знову буде накладено штраф. І так далі. Сума переплати в цих випадках може накрутити цілком гідна.

Тому, якщо Ви сумніваєтеся у своєчасності оплати Вами поточного кредиту, правильніше буде перед черговим платежем дізнатися заборгованість за кредитом. Кращий спосіб для цього з’явитися в офісі банку і попросити виписку по Вашій заборгованості. Там буде 72зазначена і сума прострочення, та сума нарахованих штрафів, і сума для платежу з урахуванням пені та відсотків. До того ж прямо на місці Ви зможете і пред’явити свої обгрунтовані претензії співробітникові банку з приводу нарахованих на Вас штрафів.

Зв’язок з банком по телефону гірше, оскільки можуть обдурити або що-небудь не договорити. Не зі злого наміру, а через звичайного пофігізму.

Ще більш важливо дізнатися заборгованість за кредитом, якщо Ви не платили досить довгий час і збираєтеся принести в погашення певну суму. Може вийти так, що вся внесена Вами сума піде на погашення штрафів і пені, а заборгованість залишиться на колишньому рівні. В даному випадку, якщо Ви збираєтеся внести значну суму, потрібно торгуватися з банком про списання всіх або частини пенею або про зміну порядку списання заборгованості.

А як дізнатися заборгованості про кредитом, якщо стягненням займається колекторське агентство або Ви не хочете зустрічатися або спілкуватися зі співробітниками банку? У цьому випадку можу порадити користуватися послугою інтернет банкінгу. Підключається він нескладно і має ряд переваг перед живим банкірами:

  • По-перше, він як правило не бреше, на відміну від багатьох співробітників банку.
  • По-друге, Ви можете дізнатися про динаміку своєї заборгованості, не слухаючи ниття менеджерів по стягненню і взагалі не вступаючи ні з ким у контакт (як ніби Вас немає).
  • По-третє, Ви можете відстежити продаж боргу колекторському агентству.

Сплачуйте свою заборгованість (особливо прострочену) з розумом, дізнавшись заборгованість за кредитом і спрогнозувавши її зростання і свої можливості. Не кидайте гроші на вітер, повіривши на слово співробітникові по стягненню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?