Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як дізнатися свою кредитну історію, де перевірити її безкоштовно

Уявіть собі ситуацію: ви вирішили взяти кредит, зібрали всі документи і вважаєте, що задовольняєте усім вимогам банку. Але з якоїсь причини банк відмовляє у видачі кредиту. Таке відбувається нерідко, і навіть у випадку, якщо ви маєте високий рівень доходів і можете його підтвердити, навіть при наявності поручителів. Причина може критися в кредитній історії.

Кредитна історія – комплекс даних про клієнта банку. Якщо ви вже будь-коли раніше брали кредит або користувалися кредитною картою, інформація про це буде збережена в бюро кредитних історій (БКІ). У випадку, якщо ви хоча б один раз затримали виплату і змушені були сплатити штраф, або, тим більше, не змогли виплатити кредит, і банку довелося звертатися до ваших поручителям або вимагати гроші через суд, вважайте, що ваша кредитна історія зіпсована. У такій ситуації взяти кредит у тому ж і будь-якому іншому банку буде дещо проблематично.

Перш, ніж видавати кредит кому б то не було, практично будь-який банк перевіряє кредитну історію і на її підставі приймає рішення. Саме тому у випадку, якщо ваші доходи відповідають вимогам банку, але ви отримали відмову, необхідно в першу чергу перевірити свою кредитну історію.

Як дізнатися свою кредитну історію?

Зробити це ви можете абсолютно безкоштовно один раз на рік і будь-яке число раз за додаткову оплату. Діяти необхідно за наступним алгоритмом:

• Згадайте свій «код суб’єкта», який формується при видачі кредиту. Код ви могли придумати і самі – ці п’ятнадцять символів, які ви вкажіть в анкеті при отриманні грошей в банку, в подальшому можна буде використовувати, якщо ви вирішите дізнатися кредитну історію. Якщо коду немає, зверніться в банк, де ви брали перший кредит.TheStructorr_magnifying_glass

• Зверніться в Центральний каталог кредитних історій. Зробити це можна через Інтернет, заповнивши заявку і вказавши свій код. Зрозуміло, ЦККІ не надає інформацію по кредитних історіях: тут ви дізнаєтеся, в якому бюро ваша кредитна історія зберігається.

• Зверніться до бюро кредитних історій, вказане ЦККІ. Для цього можна відправити запит через Інтернет або іншим способом, вказавши свої дані.

Перевірити кредитну історію безкоштовно ви зможете і за допомогою банку. Зверніться в ту організацію, де брали кредит, – і там ви довідаєтеся не тільки свій «код суб’єкта», але й назва бюро кредитних історій, де збережені ваші дані. Бюро відправить вам досьє, по якому ви і зрозумієте, чому банк відмовив вам у видачі кредиту на цей раз.

Чи можна отримати кредит з поганою кредитною історією ?

Помилки можуть здійснювати всі – і нерідко вони призводять до сумних наслідків. У випадку, якщо кілька років тому ви взяли кредит і не змогли його виплатити вчасно, ви навряд чи зможете розраховувати на позитивну відповідь у солідному банку. Найбільшу увагу кредитної історії приділяють у випадку, якщо потрібна велика сума – наприклад, за іпотечною програмою або програмою автокредитування.

Кредити готівкою, споживчі продукти, кредитні карти з високою процентною ставкою отримати простіше. Особливо в тому випадку, якщо ви працюєте на останньому місці достатньо довго і маєте хороший дохід.

Але, так чи інакше, маючи погану кредитну історію, ви ризикуєте не отримати кредит і тільки витратити час на збір документів. Тому для початку варто розглянути ті програми, які не мають на увазі під собою перевірку кредитної історії.

Але чи існують такі програми, і чи є банки, які не перевіряють кредитну історію своїх клієнтів? Як показує практика, є. От тільки мова йде про формулювання та особливості політики тих чи інших банків. У випадку, якщо ви серйозно порушили графік виплат і, наприклад, без причини зникли і «забули» про кредит, ви навряд чи зможете розраховувати на позитивну відповідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?