Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як дізнатися, чи є у вас кредит (не скористалися чи шахраї вашими паспортними даними)?

Достаток кредитних програм, що дозволяють отримати гроші, надавши лише один паспорт, має один великий недолік: при наявності відповідних можливостей (насамперед, втраченого кимось паспорта) взяти кредит може шахрай. Як шахраї оформляють кредити? Досить просто! Надавши документ, що посвідчує особу, або паспортні дані, недобросовісних позичальник може оформити кредит на вас. У наслідку банк буде вимагати повернути гроші саме від того, чиї дані вказані в договорі.

Уникнути такої ситуації досить складно. Навіть якщо ви ніколи не втрачали паспорт або інший документ, що посвідчує особу, навіть якщо ніколи не віддавали його в руки підозрілих людей, ваші паспортні дані можуть бути використані при виготовленні підроблених документів, і в цьому випадку ви можете стати жертвою шахрайства по кредитах. І виявите це лише в той момент, коли у ваші двері постукають колектори, або коли ви не зможете отримати кредит через безнадійно зіпсованої кредитної історії.

Саме тому вам необхідно бути завжди в курсі поточних кредитів. Як же дізнатися, чи є у вас кредит?

На жаль, це не так просто, як хотілося б. Не існує жодної єдиної відкритої інформаційної бази, де ви змогли б, набравши своє прізвище, дізнатися, чи є у вас кредит і які-небудь борги по ньому. Подібна інформація вважається конфіденційною, і її у відкритому доступі просто не може бути. У випадку, якщо ви знайшли на нелегальному ринку або в Інтернеті подібну базу даних, можете бути впевнені – в ній міститься невідповідна дійсності інформація.8603e10c779e

Допомогти дізнатися про кредити допоможе бюро кредитних історій. Звичайно, цей спосіб не дає стовідсоткового результату: далеко не всі банки відправляють в БКІ дані про неплатників, проте все ж ви зможете переконатися в тому, що ваша кредитна історія ще не заплямована нічим. Для того, щоб скористатися таким інструментом, вам достатньо надіслати запит на сайті єдиної інформаційної служби кредитних історій, вказавши свої дані, дізнатися, де знаходиться ваша особиста справа, і звернутися в назване БКІ.

У разі, якщо вашими паспортними даними вже хтось скористався, ви зможете дізнатися про це за допомогою виписки з вашої кредитної історії. Там же можливо отримати інформацію про те, де конкретно і в якому розмірі було взято кредит. Після цього достатньо звернутися в банк, де на ваше ім’я були отримані гроші, отримати детальну інформацію та написати заяву в поліцію.

У багатьох випадках подібні справи закінчуються успішно для жертви шахрайства: навіть якщо злочинця не знаходять, але сам факт злочину був доведений, банк йде на поступки і заморожує ваші борги. Щоб уникнути будь-яких неприємностей, пов’язаних з непогашеними не з вашої вини кредитами, ви повинні негайно звертатися в поліцію, якщо втратили паспорт або інший документ, що посвідчує особу, уважно стежити, кому ви даєте свої паспортні дані, і, тим більше, не віддавати свій паспорт третім особам.

2 Responses to Як дізнатися, чи є у вас кредит (не скористалися чи шахраї вашими паспортними даними)?

  • доброго дня оформляла заявки кредит онлайн можуть на мене взяти кредит?

    • Для оформлення кредиту в банку необхідна Ваша присутність та Ваші документи, а ось для онлайн оформлення достатньо тільки документів (мікропозики).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?