Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як дізнатися, чому банк відмовив у кредиті

Перш ніж збирати документи для отримання споживчого кредиту, варто переконатись, що банк, в який ви звернулись, не відмовить вам у позиці. Є кілька причин для такої відмови, і ця стаття допоможе розібратись, які з них, найчастіше, називають банки клієнтам.

  • Перша, найпоширеніша причина відмови – недостатній рівень доходів. Навіть якщо банк не вимагає довідки про зарплату, це не означає, що у нього немає можливості подзвонити по робочому телефону, який клієнт обов’язково вказуєте в анкеті при заповненні заяви на кредит, і перевірити інформацію. До речі, найпростіша можливість дізнатися, чи не з цієї причини вам відмовили в позичці, запитати в бухгалтерії, чи був запит з банку. Для відмови достатньо, щоб озвучена вами цифра не збігалась з тією, яку надала бухгалтерія за місцем роботи. Тому сенсу перебільшувати, загальне число ваших доходів, немає – обман стане причиною відмови в позиці.
  • Друга причина – сума, яку ви берете в кредит. Якщо в довідці про доходи клієнта значиться 3 тис. гривень, а запит на кредит перевищує цю суму в 10 разів, банк розцінить це підозрілим і навряд чи вважатиме за доцільне схвалити запит на кредит. Як ні дивно, можлива відмова при протилежній ситуації, коли сума в довідці перевищує запит на кредит. В цьому випадку банк може відхилити кредитну заявку, бо не бачить вигоди в наданні позики, і ви явно не вписуєтесь в план по отриманню прибутку.

Цей варіант теж легко зрозуміти самостійно – якщо доходи такі, що за позику ви з легкістю розрахуєтеся за пару місяців, можливо банк відмовить clip_image001вам. У разі, якщо необхідна сума більше, приблизно підрахуйте співвідношенні щомісячного платежу по кредиту до вашої зарплати, якщо сума буде 50%, то найімовірніше це і є причина відмови банку. Як правило, у банку є комп’ютерна програма, за якою визначається кредитоспроможність клієнта. Наявність неповнолітніх дітей, фінансовий стан, платоспроможність, вік клієнта – всі ці дані оцінюються програмою, за якою визначається платоспроможність майбутнього клієнта.

Ще один, суб’єктивний мотив відмови – це зовнішній вигляд клієнта і його поведінка. Кримінальні татуювання, стан алкогольного або наркотичного сп’яніння, невиразні відповіді на питання – все це причини з яких фінансова установа має право відмовити клієнту.

Важлива підстава відмови – це кредитна історія. Це, мабуть, перше, на що звертають увагу співробітники кредитного відділу при ухваленні рішення на видачу кредиту. Різні фінансові установи співпрацюють в обміні інформації з неблагонадійним клієнтам. Якщо ви раніше звертались в будь-який банк за кредитом і, або не вчасно його погасили, або ж були нараховані штрафи за несвоєчасне погашення, найімовірніше банк відмовить у позиці.

Фактором відмови може служити непогашена позика в іншому банку, або кілька відкритих кредитів у різних банках. У деяких банках є обмеження за віком для отримання позики, в такому випадку наявність поручителя, з гарною кредитною історією підвищує шанси отримати кредит.

Зважившись звернутись в банк за кредитом, віднесіться до цього питання максимально уважно, так як ніби ви йдете на співбесіду для влаштування на високооплачувану роботу. Враховуйте всі дрібниці, не прагніть прикрасити свої доходи, відповідайте максимально чесно на поставлені кредитним інспектором питання – і ви не отримаєте відмову. Якщо все ж банк вам відмовив, не впадайте у відчай – цілком ймовірно вам вдасться отримати кредит в іншому, тому що всі кредитні заявки розглядаються індивідуально, і, зробивши правильні висновки з відмови, найімовірніше Ви отримаєте позику в іншому банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?