Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як діяти у випадку, якщо банк ввів ліміти на видачу депозитних коштів?

Багатьом клієнтам Банків на сьогоднішній день не повертають депозити (зняття, у зв’язку із закінченням договору), посилаючись на внутрішнє розпорядження банку. Можуть лише виплачувати 10 000 грн в день, при істотній сумі доведеться забирати депозит все життя? Як діяти у випадку якщо банк і начебто не відмовив і не видав повну суму.

Постановою НБУ від 27.02.2014 № 104, яка набирає чинності 28.02.2014 та діє до прийняття НБУ окремого рішення, внесено зміни до постанови НБУ від 06.02.2014 № 49 щодо введення додаткових заходів забезпечення стабільності грошової одиниці України, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків, виходячи з пріоритетності підтримки цінової стабільності в державі, сприяння стабільності банківської системи України.

clip_image001Так, згідно з прийнятою постановою українські банки зобов’язані обмежити видачу готівкових коштів в іноземній валюті з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати банків у межах до 15 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ і не допускати обмежень з переказу коштів в іноземній валюті, що належать клієнтам.

При цьому, фінансовим установам наказано проводити роз’яснювальну роботу зі своїми клієнтами з метою недопущення дострокового зняття коштів, а також активно проводити стимулюючу роботу із залучення готівки на депозити та пролонгації депозитних договорів.

Таким чином, НБУ ввів тимчасове обмеження на зняття валютних вкладів в еквіваленті не більше 15 000 грн. на добу, в той же час ніяких обмежень для гривневих вкладів не встановлено.

У разі, якщо банк в порушення умов договору, посилаючись при цьому на своє внутрішні розпорядження, встановив обмеження на повернення депозитів у національній валюті, то такі дії є неправомірними і можуть бути оскаржені в суді згідно з чинним законодавством України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?