Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як дешевше здійснити переказ коштів у гривні по Україні та в доларах закордон.

Висока конкуренція на ринку систем грошових переказів призвела до того, що за підсумками 2015 року тарифи на здійснення переказів як по території України, так і за кордон, не змінилися.

Результати моніторингу тарифів компаній, що здійснюють грошові перекази як по Україні, так і за кордон, продемонстрували, що жодна система за підсумками 2015 не міняла свої розцінки.


Так, витрати на переказ 5000 гривень по Україні становитимуть від 40 до 75 гривень.

Різниця в тарифах при переказі аналогічної суми доларів за кордон у різних компаніях куди істотніше – від 20 до 201 долара.

Варто відзначити, що в деяких випадках системи можуть встановлювати трохи інші тарифи для різних країн призначень переказу.

Вартість здійснення грошового переказу в гривні по території України через системи переказів на суму 5000 на початок 2016 року:

Назва системи

Комісія за переказ, грн.

Unite Express

40

Privat Money

50

Софт, Правекс Телеграф

60

Аваль Експрес

68

Western Union, Колібрі

75

Вартість здійснення грошового переказу в доларі США за кордон через системи переказів на суму 5000, на початок 2016 року:

Назва системи

Комісія за переказ, дол.

Blizko

20

Aнелік

25

Золота корона, Колібрі

50

Лідер, Юністрім

65

Privat Money

90

Coinstar (Travelex)

95

Aнелік, Софт

150

MoneyGram

180

RIA

200

Western Union

201

Думка експертів

Чому перекази Swift все ще менш популярні, ніж міжнародні системи грошових переказів, незважаючи на очевидно більш низьку комісію?

Директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку  

Основні переваги використання міжнародних систем грошових переказів наступні: висока швидкість здійснення переказу, широкий спектр вибору системи грошових переказів, досить велика конкурентоспроможна тарифна сітка оплати клієнтом за послугу.

Що ж стосується SWIFT-переказу, то це – нетерміновий переказ. Швидкість отримання переказу між рахунками може бути різною: в межах держави – протягом одного банківського дня, між країнами – від 1-2 днів до 1-2 тижнів. Все залежить від встановлених між банками партнерських взаємин, а також правильності всіх зазначених необхідних реквізитів при відправленні переказу. Відповідно, для швидкості отримання коштів використовувати SWIFT-переказ не завжди зручно.

Щодо тарифів: вся справа в кількості і величині банків, з якими співпрацює банк. Переказ в іншу країну може йти через кілька банків-партнерів установи, до якої звернувся клієнт, а може і відразу потрапити в банк, де відкрито рахунок адресата. Якщо для того, щоб дійти до адресата, переказ пройшов кілька банків, то його вартість збільшиться. Тому деякі банки можуть встановити великий тариф, який покриває можливі додаткові витрати, а інші – маленький тариф. Таким чином, вартість SWIFT-переказу для кожної фінансової установи унікальна. У кожному разі, крім описаних вище причин, на тарифікацію послуги також впливає і внутрішня політика банку. Відповідно, у багатьох випадках плата за відправку або отримання SWIFT-переказу може бути набагато більше, ніж тариф, який заплатить клієнт за користування послугами однієї з Міжнародних систем грошових переказів.

Олена Деркач, провідний експерт сектора розвитку роздрібного бізнесу АТ «ОТП Банк» 

Якщо мова йде про невелику суму, грошовий переказ є більш зручним для клієнтів, тому може бути відправлений без відкриття рахунку практично в будь-якому відділенні будь-якого банку. Одержувач також може отримати кошти, не маючи відкритого рахунку в банку, і там, де йому зручно.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?