Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Введення тимчасової адміністрації в проблемний банк з одного боку заспокоює його клієнтів, так як вкладники можуть розраховувати на повернення своїх коштів в рамках гарантованої суми відшкодування, але з іншого – змушує їх панікувати. Адже ніхто не знає, що робити з платежами за комунальні послуги, які зависли, де і як виплачувати кредит, і за яким курсом перераховувати свої валютні депозити.
Одним з найбільш поширених після введення тимчасової адміністрації питань є наступний: «До введення тимчасової адміністрації я сплатив (сплатила) через касу банку за комунальні послуги (або будь-який інший платіж), однак кошти не надійшли отримувачу платежу. Що необхідно зробити для того, щоб повернути ці гроші? »

clip_image001

Тут варто зазначити, що на здійснені фізичною особою через касу банку платежі гарантії Фонду не поширюються. Відповідно до частини п’ятої статті 36 Закону при тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку. Кредитором банку у визначенні Закону України «Про банки і банківську діяльність» є юридична або фізична особа, яка має документально підтверджені вимоги до банку щодо його майнових зобов’язань.
У разі відкликання банківської ліцензії кредитори банку мають право письмово звернутися до уповноваженої особи Фонду протягом 30 днів з дня публікації відомостей про ліквідацію банку і призначення уповноваженої особи Фонду в газетах «Урядовий кур’єр» або «Голос України» із заявою та наданням копій платіжних документів з відміткою банку, за якими було зроблене перерахування коштів. Але якщо платіж був здійснений не через касу банку, а з рахунку клієнта, то уповноважена особа Фонду повертає такі кошти на рахунки відправників, з яких були здійснені платежі.
Виплата таких коштів відбувається залежно від категорії клієнта банку. Якщо рахунок відкритий на ім’я фізичної особи, то ці кошти підпадають під гарантію Фонду та виплачуються в межах 200 тис. гривень. Не менш популярним на банківському форумі є запит: «Як і де оплачувати кредит після введення тимчасової адміністрації?»
Після того, як Фонд гарантування вкладів приймає рішення про віднесення фінустанови до категорії неплатоспроможних і введенні тимчасової адміністрації, починається процес виведення банку з ринку. Якщо протягом 3-х місяців дії тимчасової адміністрації фонд не знайде нового аукціонера банку, що бажає здійснити злиття з проблемною фінустановою, почнеться процедура ліквідації.
Протягом терміну дії тимчасової адміністрації клієнти можуть погашати кредит в будь-якому зручному відділенні банку-кредитора. Якщо ж відділення, в якому Ви обслуговувалися, закрили, здійснити перерахування коштів на погашення кредиту можна через головний офіс або будь-яке інше відділення неплатоспроможного банку. Це також можна зробити через головний офіс або відділення будь-якого іншого банку.
Для того, щоб кошти були зараховані саме на погашення кредиту, необхідно правильно вказати призначення платежу, коректні платіжні реквізити банку одержувача та іншу інформацію, яку необхідно відзначити відповідно до законодавства та договору. Якщо частина активів неплатоспроможного банку перейде іншому банку (як це було у випадку з Промекономбанком і Фідобанк), то реквізити оплати будуть змінені. Про нові реквізити можна дізнатися на сайті банку або ліквідатора.

clip_image002

Якщо ж новий інвестор не буде знайдений і ФГВФО оголосить про запуск процедури ліквідації фінустанови, то всі відділення банку-кредитора закриють, а реквізити для оплати боргу будуть змінені. У цьому випадку Фонд відкриває спеціальний рахунок в Нацбанку, на якому збираються кошти боржників, щоб потім установа могла повернути депозити, та здійснити інші виплати своїм кредиторам. Але, найчастіше, це стосується банків, у яких є великий кредитний портфель. Якщо ж кількість кредитів, виданих банком, не така велика, можуть бути збережені колишні реквізити.
І, звичайно ж, всіх цікавить, за яким курсом буде здійснюватися перерахунок валютних депозитів. Адже, згідно із законодавством, у разі визнання банку неплатоспроможним, вкладник може отримати свої кошти лише в національній валюті.

Частиною п’ятою статті 26 Закону встановлено, що відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається у національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації.
Але у разі відчуження частини активів і зобов’язань на користь приймаючого банку, у Вас є шанс отримати свої гроші у валюті вкладу, якщо інші норми не будуть встановлені Національним банком України або Фондом для банків з повернення вкладів в іноземній валюті (розмір, вид валюти, тимчасові проміжки і т.д.).
Так, наприклад, Фідобанк станом на 1 лютого 2015 по вимогу вкладників Промекономбанка повернув кошти на суму 514, 7 млн. грн., понад 6,3 млн. дол. США і близько 204,5 тис. євро. А клієнти банку Золоті Ворота до цього ж часу получити від Банку Стандарт близько 115, 6 млн. грн., більше 1 208, 4 млн. Дол. США і майже 128,3 тис. Євро.

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.