Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як буде змінюватись курс гривні?

Починаючи з 1 січня 2014 року, курс долара виріс більш ніж на 35%. З 8,28-8,30 грн. / Дол. вартість валюти піднялася до 10,90 / 11,20 грн.долл.
До загострення політичної кризи в Україні, яке відбулося в двадцятих числах лютого, курс зростав повільно. Потім, менше, ніж за тиждень, підскочив з 8,8 грн. / Дол. до 10,55 грн. / дол. На початку березня гривня почала відновлювати свої позиції, але вже після березневих свят знову почала падати.

Якщо скористатися інструментом «Валютні ризики», можна побачити, що вкладники, які інвестували свої заощадження в гривневий депозит на початку року, коли курс долара ще був 8,3 грн. / дол., а середня ставка по ринку – 18 %, зароблять менше, ніж той, хто вибрав доларовий депозит.
Оскільки в цьому випадку внесок у гривнях є більш вигідним до того моменту, поки курс долара США не підніметься до позначки 9,24 грн. / Дол. Якщо курс американської валюти вище – вигідніше зберігати свої заощадження в ній.

clip_image001

Експерти вважають, що зупинити падіння курсу гривні може обіцяна фінансова допомога з Заходу.
«Затримка з отриманням західної фінансової допомоги підтримує зростаючий тренд в напрямку 12 грн. / Дол. З точки зору монетарних показників 12 грн. / Дол. є справедливим рівнем. Однак для перевантаженого зовнішніми боргами держбюджету і банківської системи більш бажаним є рівень 10 грн. / Дол, – пише у своєму блозі керуючий партнер інвестиційної компанії «Capital Times» Ерік Найман.
– Однак тепер українцям і бізнесу доведеться звикати, що курс встановлюватимуть не в кабінетах на Банковій чи Інститутській, а на валютному ринку. А значить, буде зміна котирувань гривні – в якісь дні вона буде дешевшати, а в інші – дорожчати. Та й НБУ навряд чи повністю піде з ринку і напевно продовжить контролювати і утримувати гривню в неназваному коридорі ».
На сьогодні вже досягнуті домовленості за програмою співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом, а остаточне рішення може бути ухвалене вже цього тижня. Пакет зовнішньої допомоги повинен скласти близько 27 мільярдів доларів. Перший транш у розмірі 3 мільярдів доларів чекають вже в квітні.
Отримання фінансової допомоги, вважають аналітики, має зробити українську гривню сильнішою, а цінні папери – більш дорогими. Варто відзначити, що на сьогодні французькі рейтингові агентства вважають українські облігації найбільш привабливими серед країн, що розвиваються.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?