Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як безпечно вкаласти гроші в кредитну спілку?

Вкладники вітчизняних банків можуть не хвилюватися про збереження своїх вкладів, адже всі депозити, розмір яких не перевищує 200 тисяч гривень, захищені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Але що ж робити вкладникам, які вирішили довірити свої заощадження кредитній спілці?

Щоб забезпечити повернення депозитів, кредитні спілки формують резервний капітал, покриваючи кожну другу гривню вкладу. Деякі з цих фінустанов практикують страхування коштів своїх вкладників від можливих втрат. Але такий механізм практикується дуже рідко.
Можливість повернення вкладу у разі виникнення у кредитної спілки певних проблем – не єдине важливе питання, яке варто з’ясувати перед тим, як довірити свої гроші фінустанові такого роду. Адже, перш за все, потрібно дізнатися, чи є кредитна спілка дійсно кредитною спілкою, і яка у неї репутація.

Для того, щоб дізнатись, що Ви прийшли саме в кредитну спілку, потрібно подивитись документи і переконатись в їх справжності. Насамперед на видному місці в офісі повинні розміщуватись – Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та свідоцтво про внесення до Державного реєстру фінансових установ.

clip_image001

Крім цього, перевірити дану інформацію можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг в розділі «Комплексна інформаційна система».
Важливо пам’ятати, що на всіх документах має бути зазначено «Кредитна спілка…». ТОВ, ПП та інші форми власності не приймаються.
Також варто запросити у кредитної спілки затверджену аудитором фінансову звітність за попередній рік. Особливу увагу слід звернути на розмір резервного капіталу та обсяг депозитів. Якщо Вам відмовляють у наданні фінансової звітності, – не роздумуючи покидайте офіс кредитної спілки і шукайте іншу фінустанову для інвестування.

Розглядаючи документи кредитної спілки, зверніть увагу на те, скільки часу вона працює. Адже фінустанови, які пережили фінансову кризу 2008-2009 років, є особливо надійними, продовжуючи не тільки працювати на ринку, а й покращувати свої фінансовий результати.

«Сарафанне радіо» також є особливо надійним джерелом у процесі вибору кредитної спілки. Якщо Ваші друзі або знайомі змогли успішно скористатися послугами фінустанови, значить, у Вас не повинні виникати сумніви в її надійності.
Не зайвим буде також поцікавитися, чи входить спілка до складу профільної асоціації, так як сьогодні тільки менше половини спілок є членами професійних об’єднань.
Що ж до відсоткових ставок, то вибирати варто середні по регіону пропозиції. Адже дуже високі депозитні обіцянки, як показує практика, зрештою, не збуваються.
Якщо, перш ніж зважитись відкрити депозит у кредитній спілці, Ви використовуєте всі вище наведені заходи обережності, можете спати спокійно: Ваші заощадження будуть знаходитися в цілісності й схоронності і принесуть бажаний прибуток.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?