Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Вкладники вітчизняних банків можуть не хвилюватися про збереження своїх вкладів, адже всі депозити, розмір яких не перевищує 200 тисяч гривень, захищені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Але що ж робити вкладникам, які вирішили довірити свої заощадження кредитній спілці?

Щоб забезпечити повернення депозитів, кредитні спілки формують резервний капітал, покриваючи кожну другу гривню вкладу. Деякі з цих фінустанов практикують страхування коштів своїх вкладників від можливих втрат. Але такий механізм практикується дуже рідко.
Можливість повернення вкладу у разі виникнення у кредитної спілки певних проблем – не єдине важливе питання, яке варто з’ясувати перед тим, як довірити свої гроші фінустанові такого роду. Адже, перш за все, потрібно дізнатися, чи є кредитна спілка дійсно кредитною спілкою, і яка у неї репутація.

Для того, щоб дізнатись, що Ви прийшли саме в кредитну спілку, потрібно подивитись документи і переконатись в їх справжності. Насамперед на видному місці в офісі повинні розміщуватись – Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та свідоцтво про внесення до Державного реєстру фінансових установ.

clip_image001

Крім цього, перевірити дану інформацію можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг в розділі «Комплексна інформаційна система».
Важливо пам’ятати, що на всіх документах має бути зазначено «Кредитна спілка…». ТОВ, ПП та інші форми власності не приймаються.
Також варто запросити у кредитної спілки затверджену аудитором фінансову звітність за попередній рік. Особливу увагу слід звернути на розмір резервного капіталу та обсяг депозитів. Якщо Вам відмовляють у наданні фінансової звітності, – не роздумуючи покидайте офіс кредитної спілки і шукайте іншу фінустанову для інвестування.

Розглядаючи документи кредитної спілки, зверніть увагу на те, скільки часу вона працює. Адже фінустанови, які пережили фінансову кризу 2008-2009 років, є особливо надійними, продовжуючи не тільки працювати на ринку, а й покращувати свої фінансовий результати.

«Сарафанне радіо» також є особливо надійним джерелом у процесі вибору кредитної спілки. Якщо Ваші друзі або знайомі змогли успішно скористатися послугами фінустанови, значить, у Вас не повинні виникати сумніви в її надійності.
Не зайвим буде також поцікавитися, чи входить спілка до складу профільної асоціації, так як сьогодні тільки менше половини спілок є членами професійних об’єднань.
Що ж до відсоткових ставок, то вибирати варто середні по регіону пропозиції. Адже дуже високі депозитні обіцянки, як показує практика, зрештою, не збуваються.
Якщо, перш ніж зважитись відкрити депозит у кредитній спілці, Ви використовуєте всі вище наведені заходи обережності, можете спати спокійно: Ваші заощадження будуть знаходитися в цілісності й схоронності і принесуть бажаний прибуток.

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.