Новини світу кредитування та банківських послуг.

Взять автокредит: в автосалоні або в банку?

Для того щоб отримати нове авто, немає необхідності як в минулі часи збирати гроші протягом декількох років. Досить відвідати будь автосалон і вибрати вподобану модель авто. Після того, як потенційний автовласник визначиться з маркою машини, послідує логічне запитання: що буде вигідніше для покупця – оформлення автокредиту прямо в салоні або позика в одному з численних банків?

Чим загрожує оформлення кредиту в автомобільному салоні

Найголовніша перевага придбання на умовах автокредиту нового автомобіля в салоні – оперативність. Прийшов, вибрав, пройшов тест-драйв, дочекався схвалення кредиту – і через годину можна виїхати з автосалону на новенькій машині. Менеджери банків-партнерів автосалону, приймають заявку на кредит за наявності мінімуму документів (найчастіше – паспорт і водійські права) і приймають рішення про видачу кредиту протягом півгодини. Багато банків, що представлені в автосалонах, не зажадають навіть на підтвердження стабільного доходу позичальника – інформація про місце роботи фіксується тільки зі слів клієнта.

В очікуванні банківського рішення покупця пригостять чашкою кави, розкажуть про ексклюзивність запропонованої кредитної програми – але при цьому приємні та ввічливі представники банку замовчать про те, що переплата по автокредиту, оформленому в салоні, буде більша. За швидкість і комфорт завжди доводиться доплачувати. Відсоток по автокредиту, оформленому в салоні, апріорі буде вище, ніж за аналогічним кредитним договором, укладеним з банком.

Happy Woman Buying CarПри оформленні кредиту в автосалоні представники банків-партнерів розраховують, перш за все, на те, що покупцеві психологічно важко відстрочити момент, коли він стане повноправним власником вподобаного автомобіля. Нетерплячий і азартний клієнт – знахідка для автосалону та кредитного менеджера. Такий покупець не буде прискіпливо вираховувати майбутню переплату за допомогою кредитних калькуляторів, і шукати саму вигідну банківську пропозицію.

Крім того, в автосалоні клієнта легко переконати в необхідності придбати додаткове обладнання або аксесуари до автомобіля. Результатом може стати подорожчання придбаної машини в два і більше рази – з урахуванням підвищених банківських відсотків, комісій та нав’язаних опцій. Підвищити кінцеву вартість автомобіля може і поліс КАСКО, оформлений у страховика, якого запропонує банк-партнер автосалону. Найчастіше такі поліси обходяться набагато дорожче, ніж самостійне оформлення страховки.

Оформлення автокредиту в банку: повільно, але вірно.

Серед кредитних пропозицій банків на автокредитування припадає досить серйозний сегмент послуг. На відміну від кредиту на покупку авто, оформленого в автосалоні, банківський кредит – оформлюється повільно. В середньому позичальникові доведеться витратити 7-10 днів на збір необхідного пакету документів, оформлення заявки і очікування її розгляду. Після підписання договорів по кредиту та заставі позичальник отримує в користування бажаний автомобіль.

При оформленні банківського автокредиту можливі схеми експрес-кредитування або надання позики за спрощеною схемою. Це вигідно тим позичальникам, хто не зможе підтвердити офіційний дохід. Однак при укладенні договору автокредитування слід, по можливості, дотримуватись головного правила отримання найбільш вигідних умов від банку: чим більшу кількість документів, що підтверджують його кредитоспроможність, зможе надати потенційний позичальник і чим бездоганніше його кредитна історія, тим більше шансів отримати преференції від банку. Додатковим стимулом для банку на застосування пільгових умов надання кредиту стане залучення позичальником поручителів, що мають стабільний доходів і стійке фінансове становище.

Банківський автокредит надається терміном до 7 років, початковий внесок може становити від 0 до 30 відсотків. Якщо у позичальника бракує до самостійної покупки автомобіля невеликої суми, йому буде вигідніше оформити простий кредит готівкою в банку, без застави автомобіля.

Банків, що укладають договір автокредитування без внесення первинного внеску, не дуже багато. І їхні пропозиції відрізняються підвищеною процентною ставкою порівняно зі стандартною схемою (початковий внесок – 10% від вартості авто) і обов’язком придбати КАСКО в обов’язковому порядку. Крім того, банки можуть зажадати обов’язкове поручительство фізичних або юридичних осіб.

Порівняно недавно головним недоліком банківських автокредитів було обов’язкове оформлення страховки КАСКО тільки в тих компаніях, які пропонував банк. Сьогодні така вимога кредитних установ зустрічається рідше, і позичальник має право сам вирішувати, де і як він укладатиме страховий договір.

Перевага оформлення автокредиту в банку – в більшій свободі дій позичальника. Потенційний власник автомобіля може порівняти банківські пропозиції багатьох фінансових установ, прорахувати всі додаткові витрати і вибрати найбільш ефективний варіант. І за наявності трьох факторів: початковий внесок, стабільний офіційно підтверджений дохід і відсутність прострочень за попередніми кредитами – позичальник може розраховувати на лояльне і доброзичливе ставлення банків, яке буде підтверджено необтяжливими відсотками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?