Новини світу кредитування та банківських послуг.

Визначаємо максимальну для себе суму кредиту?

Ми починаємо з визначення своїх середніх щомісячних витрат – комунальні послуги, харчування, одяг, витрати на транспорт і т.д. Із суми регулярних підтверджених доходів (зарплати) віднімаємо середні щомісячні витрати. В результаті отримуємо суму, яку ми можемо щомісяця використовувати як платіж по кредиту.

Виходячи з цього можливого платежу підбирається максимальна «для себе» сума кредиту. Після цього в розрахунку вже враховуються термін кредиту і цінові параметри. З одним і тим же щомісячним платежем можна отримати велику суму кредиту на більший термін або менший при меншому терміні.

clip_image001Звичайно, що всі розрахунки індивідуальні і залежать, звичайно ж, від розміру доходів працюючих членів сім’ї. Якщо доходи дозволяють виділяти якусь суму на необхідну, бажану покупку, при цьому, не відмовляючись від мінімального звичного споживчого набору сім’ї – їжа, комунальні платежі, дитсадок, школа, т.п. – Тоді можна говорити, що сім’я може дозволити собі отримати і виплачувати кредит . У такій сприятливій ситуації, з одного боку, з’являється можливість для сім’ї, наприклад, оновити ремонт або автомобіль, придбати довгоочікуваний товар, з іншого боку – безболісно для сімейного бюджету гасити щомісячні платежі.

Власні можливості дозволяє оцінити й інший критерій. Перш, ніж взяти кредит, слід чесно відповісти собі на питання: за скільки зарплат, відмовляючись від деяких або всіх існуючих на сьогодні витрат, я зможу погасити борг? Статистичний розрахунок говорить нам, що розмір кредиту не повинен перевищувати 8-10 зарплат. Особливо, якщо це перший кредит. Важливо завжди об’єктивно оцінити свої можливості.

Якщо все ж критично необхідна сума грошей, яка перевищує такий поріг, важливо звернути увагу на термін кредиту. І вибрати пропозицію з максимально великим терміном кредитування, знизивши, таким чином, щомісячне навантаження на сімейний бюджет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?