Новини світу кредитування та банківських послуг.

Виплата доларового депозиту, питання та відповіді

Чи впливає вид рахунку, на який перераховують депозит в інвалюті після закінчення терміну договору, на застосування обмеження повернення коштів еквівалентом 15 000 гривень? Чи потрібно заздалегідь замовляти валюту, щоб забрати депозит? Як вкладник захищений від невидачі банком депозиту в строк? Експерти відповідають на найбільш часті запитання про виплату доларових вкладів.

Чи впливає вид рахунку, на який перераховують депозит в інвалюті після закінчення терміну договору, на застосування обмеження повернення коштів еквівалентом 15 000 гривень? Якщо після закінчення терміну відмовитись від переведення вкладу на поточний рахунок, чи можна уникнути дії цього обмеження?

clip_image001Начальник відділу ощадних продуктів і РКО ВТБ Банку

Обмеження на виплату коштів в іноземній валюті встановлено Національним банком України та відноситься до всіх клієнтських рахунків, у тому числі рахунків, які відкриті в рамках строкового депозитного вкладу.

Після закінчення терміну валютного депозиту клієнт за бажанням може отримати гроші у валюті або в гривнях. Видача вкладу у валюті має обмеження, встановлене НБУ – клієнтові будуть видавати валюту в еквіваленті не більше 15 000 грн. в день, тому на отримання великих вкладів може піти не один день. Якщо клієнта влаштовує отримання валютного вкладу в гривні, після конвертації внеску банк зможе видавати йому щодня вже не 15 000 грн., а 150 000 гривень на день через касу.

Заступник начальника департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку BNP Paribas Group

У будь-якому випадку, будь то перерахування на поточний рахунок по закінченні терміну дії вкладу або виплата вкладу з транзитного рахунку, на дану операцію буде поширюватись обмежувальна дія Постанови НБУ №540 від 29.08.2014 року. Згідно з цим документом дію обмеження на зняття готівкових коштів в іноземній валюті з поточних, карткових, депозитних рахунків (15 тис. грн. за курсом НБУ на одного клієнта в один операційний день) діє до 2 грудня 2014 року.

Таким чином, скасування переказу коштів на поточний рахунок не вплине на можливість виплати депозитного вкладу в повному обсязі. Для вирішення питання зняття вкладу можна порадити клієнту отримати кредит під заставу майнових прав по депозиту у гривні (технічний кредит). Сума такого кредиту може бути від 75% до 90% від суми депозиту.

Якщо у вкладника немає відкритого в банку поточного рахунку, чи може банк автоматично його відкрити і перерахувати на нього депозитні кошти?

Партнер ПГ "Маестро та партнери"

За умовами депозитного договору банк відкриває вкладнику два рахунки: один депозитний і один поточний, і вони нерозривно пов’язані між собою. Закрити поточний рахунок, після письмової заяви вкладника, звичайно можна, але тоді він не зможе отримати назад свій внесок і нараховані за ним відсотки.

Автоматично, без письмової заяви вкладника, банк відкрити новий поточний рахунок не може. Хіба що така можливість буде передбачена умовами депозитного договору.

Начальник відділу ощадних продуктів і РКО ВТБ Банку

Якщо це обумовлено умовами договору з клієнтом – так, така можливість надається, в іншому випадку, без заяви клієнта, банк не вправі здійснювати подібну операцію. Наш банк, наприклад, надає можливість відкриття поточного рахунку за заявкою клієнта для перерахування на нього коштів після закінчення терміну дії депозиту.

Що може заздалегідь зробити вкладник, щоб швидко і без проблем отримати свій доларовий внесок у кінці терміну? Чи потрібно заздалегідь замовляти у банку долари?

Партнер ПГ "Маестро та партнери"

Вкладник може зателефонувати до відділення банку, в якому він укладав депозитний договір, за 3-5 робочих днів до закінчення терміну дії договору і повідомити, що він не планує продовжувати свій депозит.

Якщо відомо, що банк зазнає труднощів зі своєчасною видачею вкладникам грошових коштів, то краще, звичайно, заздалегідь під’їхати на відділення банку і написати заяву про те, що після закінчення терміну дії депозитного договору вкладником планується вилучення грошей.

Якщо сума вкладу значна, то можна ще й розписати приблизний графік отримання коштів, позначити дні і суми які вкладник планує забирати (з урахуванням обмеження НБУ в еквівалент 15 тис. грн.).

Ззаступник начальника департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку BNP Paribas Group

Якщо клієнт звернувся в день закінчення терміну депозиту, попереджати банк про своє рішення забрати вклад немає необхідності. Проблем із видачею депозиту не буде. У випадку, коли клієнт планує забрати депозит, наприклад, через тиждень після закінчення терміну вкладу, то про такий намір бажано попередити співробітників відділення банку за два дні до запланованої дати відвідування банку.

Про що ще потрібно знати вкладнику, щоб вчасно, правильно і без проблем закрити і забрати валютний депозит?

Заступник керівника департаменту кредитування і депозитів роздрібного бізнесу ПУМБ

Важливо, щоб клієнт знав про всі можливості використання валютного вкладу:

– Зняти готівкою у валюті (у рамках лімітів);

– Зняти готівку у гривні;

– Розрахуватись карткою за покупку;

– Здійснити міжбанківський переказ в інший банк.

Начальник операційного департаменту банку « ГЛОБУС »

Тут принципово важливо розуміти різницю між відмовою повернути вклад і збільшенням терміну видачі сум в іноземній валюті з депозитних рахунків. З першим пунктом зрозуміло, банки не мають права відмовити клієнту у видачі його депозиту. І тут уже клієнт має повне право згідно з нормами чинного законодавства України вирішувати дане питання в правовому полі, в судовому порядку в тому числі. Щодо збільшення терміну видачі через діючі обмеження, то тут просто треба запастись клієнту терпінням і приходити в банк стільки разів, скільки потрібно, щоб отримати всю суму своїх заощаджень.

Важливо також звернути увагу, якщо в депозитному договорі зазначено, що в день закінчення договору сума вкладу перераховується з депозитного рахунку на поточний (картковий), то факт такого перерахування коштів є вже виконанням зобов’язань банком перед вкладником, так як клієнт має доступ до своїх грошей шляхом зняття їх з допомогою карти або з поточного рахунку в рамках все тих же діють на даний момент обмежень.

Як вкладник захищена від невидачі банком депозиту в строк?

Заступник керівника департаменту кредитування і депозитів роздрібного бізнесу ПУМБ

Цивільним кодексом, фондом гарантування вкладів, договором, який передбачає відповідальність сторін.

Заступник начальника департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку BNP Paribas Group

Захищати себе від невидачі депозиту в строк клієнт повинен ще на етапі вибору банку для розміщення вкладу. Одними з найважливіших критеріїв, які впливають на цей вибір, повинні бути надійність банку, його рейтинг в банківській системі країни, хто акціонери банку, фінансове становище банку (не потрібно гнатись за високими ставками). Зараз обережний підхід до вибору банку як ніколи актуальний.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?