Новини світу кредитування та банківських послуг.

Виплата боргу і скорочення пенсій

Представляємо Вашій увазі огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Навантаження на ліквідність зменшена

Правлінням НБУ 19 лютого 2015 прийнято постанову № 120, згідно з яким термін погашення банками заборгованості за кредитами для підтримки ліквідності, за стабілізаційними кредитами під програми фінансового оздоровлення і кредитами для збереження ліквідності банків продовжений з березня до 10 червня 2015.

Суд не погодився з Фондом

Окружний адміністративний суд Києва 9 лютого скасував рішення НБУ про визнання Грін Банку неплатоспроможним та визнав протиправним введення в нього тимчасової адміністрації. Про це йдеться в повідомленні на сайті Єдиного реєстру судових рішень. Згідно з повідомленням, таке рішення суд ухвалив у зв’язку з відсутністю належних доказів порушень, встановлених регулятором за результатами перевірки Грін Банку за період діяльності з 1 січня по 18 серпня 2014 року.

clip_image001

Мінфін виплачує борг

Міністерство фінансів України здійснило виплату купонного доходу на суму 59625000 дол. США за 10-річними облігаціями зовнішньої державної позики 2011 року випуску. За інформацією Мінфіну, виплата купона проведена за облігаціями зовнішньої держпозики на 1,5 млрд. дол. США, випущеним в 2011 році за ставкою 7,95% річних з погашенням в 2021 році.

Пенсії можуть скоротити

Кабінет міністрів України в рамках проведення пенсійної реформи, основи якої були узгоджені з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, пропонує Верховній Раді внести зміни до пенсійного законодавства і закріпити принцип поетапного підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також знизити до 85% обсяг виплачуваних пенсій працюючим пенсіонерам.
Про це йдеться в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212), опублікованому на веб-порталі уряду.

clip_image002
Ще 2 банки на ліквідацію

Національний банк України, розглянувши пропозицію Фонду гарантування, 26 лютого 2015 прийняв рішення про ліквідацію та відкликання банківських ліцензій двох неплатоспроможних банків – БГ Банку та Легбанку – повідомляється на сайті регулятора. Обидва банки неодноразово подавали в НБУ плани фінансового оздоровлення, але вони, як стверджує регулятор, не передбачали ефективних заходів, спрямованих на поліпшення їх фінансового стану, а також усунення всіх порушень нормативно-правових актів Нацбанку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?