Новини світу кредитування та банківських послуг.

Вимоги до охочих взяти кредит на нерухомість

Житлове питання залишається на сьогоднішній день найбільш актуальним в нашій, та й мабуть, у багатьох інших країнах. На жаль, рівень доходів середньостатистичного українця далекий від самостійного придбання житла. От і залишається єдиний вихід – брати кредит. Але і тут не обійдеться без складнощів, так як кредитні установи дуже добре стежать за своїми ризиками, тому і вимоги до позичальників пред’являють досить високі.

Щоб банк сприйняв вас як платоспроможного клієнта і видав кредит, необхідно знати деякі тонкощі. Взагалі для кредиторів всі позичальники поділяються на три групи. Перша група – це найбажаніші клієнти. У цю групу входять люди у віці від двадцяти двох до шістдесяти років, які мають стабільний та офіційно підтверджений заробіток, а також цінне майно, наприклад, квартиру або автомобіль. У них за плечима тільки гарна кредитна історія і в самому ідеальному варіанті немає дітей.

Друга група позичальників є найчисленнішою. Відмінність з першою групою полягає в тому, що довідками про доходи тут можуть підтвердити не весь свій заробіток, тобто ці люди або мають додатковий нічим не підтверджений дохід, або отримують основну частину зарплати в конверті.
І, нарешті, третя група – це непрацюючі громадяни у віці до двадцяти двох років і старше шістдесяти п’яти, не мають ніякого коштовного майна і заплямували свою кредитну історію спробами обдурити кредитні організації підробленими документами. У цю ж групу можна віднести людей з психічними відхиленнями, а деякі банки відносять сюди моряків, людей, які відбули тюремне ув’язнення, і ченців, священиків і приїжджих громадян без реєстрації, так як у них немає ідентифікаційного коду.

Тепер можна перерахувати п’ять основних причин, по яким банки відмовляють у наданні позики:
– Негативна кредитна історія. Якщо позичальник має непогашений кредит або систематично затримував виплати за минулим позикою в отриманні кредиту йому буде відмовлено. Всі кредитні установи у відповідності з інструкцією Національного банку україни №279 ведуть кредитну історію своїх клієнтів і присвоюють кожному з них рейтинг за шкалою А, Б, В, Г і Д. У разі тимчасових фінансових труднощів, а значить, при неможливості робити щомісячні платежі за кредитом, деякі експерти рекомендують звертатися в інші банки для рефінансування. Сенс цієї процедури полягає в оформленні нового кредиту для погашення старого, за яким набігають відсотки і застосовуються штрафні санкції. Але при цьому треба дуже уважно вивчити умови перекредитування і переконатися, що відсоток по кредиту на рефінансування менше процентної ставки поточного позики. Крім того, якщо ви не впевнені у швидкому поліпшенні вашої платоспроможності, то краще не проходити цю процедуру.
– Неможливість офіційно підтвердити свої доходи. Існує ряд способів, за допомогою яких можна переконати банк у тому, що у вас є неофіційний заробіток: надання договору оренди на квартиру, касові чеки й інші документи, що підтверджують придбання будь-яких товарів на великі суми, документи про право власності на автомобіль та нерухомість, а також папери, які доводять, що ви їх придбали за останні кілька років і тільки за готівку, рахунки в банках, на яких зберігаються ваші заощадження.

– Відсутність цінного майна. Як правило, відсутність активів не грає вирішальної ролі, але при оцінці ризиків може схилити банк до відмови.
– Соціальне становище. Розведений чоловік, поодинці виховує дітей або просто не перебуває в шлюбі, має менше шансів на позитивне кредитне рішення.
– Вік. Якщо позичальникові немає двадцяти трьох років або навпаки він вже в пенсійному віці, будь-кредитор вважає ризикованим видати кредит. У цьому випадку банк може влаштувати, якщо у позичальника буде хоча б один поручитель.

Також не варто забувати і про те, що на прийняття рішення може вплинути навіть враження кредитного експерта або менеджера від спілкування з вами. Ваш зовнішній вигляд і манера розмовляти повинні показувати, що ви гідний клієнт, якому можна довіряти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?