Новини світу кредитування та банківських послуг.

Викриття конветцентрів і збільшення боргу

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Дострокове зняття можуть заборонити

НБУ має намір запропонувати на затвердження новому складу Верховної Ради законопроект щодо заборони вилучення банківських депозитів до настання строку їх повернення. Про це минулого тижня заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва в ефірі каналу «1 + 1». «… Друге питання, яке ми готуємо, коли засідатиме нова Рада, це про те, що депозити на певний термін – це депозити на певний термін », – зазначила глава НБУ.
Гонтарева пояснила, що регулятору постійно доводиться вводити ті чи інші обмеження по депозитах саме з тієї причини, що будь-який депозит діє як рахунок до запитання, тобто дозволяє знімати гроші достроково. «Це не мораторій. Ви не можете зняти свій депозит до терміну, ви можете його не класти на термін. Якщо ви взяли кредит на рік, від вас ніхто завтра його не зажадає назад. Це будуть зміни до Цивільного кодексу, і після ніхто не буде скаржитись на Нацбанк, що він забороняє дострокове розірвання », – додала вона.

clip_image001

Черговий конвертцентр ліквідовано

Оперативники Державної фіскальної служби України ліквідували конвертаційний центр, який обслуговував понад 100 підприємств, оборот якого становив понад 10 млрд. грн. в рік. Як повідомили в прес-службі Головного управління Державної фіскальної служби України в Києві, в результаті діяльності конвертаційного центру втрати бюджету склали близько 1,7 млрд. грн.
Організація працювала відразу у двох великих містах України, надаючи підприємствам послуги з формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переводу в готівку коштів. Учасники цієї афери виготовляли підроблені документи на купівлю-пролаж товарів і послуг, а також – підробляли міжнародні контракти.

Показники дефіциту покращилися

Міністерство фінансів України незначно поліпшило дані по дефіциту державного бюджету за січень-вересень 2014 Про це свідчить дані про стан виконання зведеного та державного бюджетів України за I-III квартал 2014, оприлюднені на сайті міністерства. Адже, за підсумками перших трьох кварталів 2014, дефіцит держбюджету склав 40 млрд. 105 100 000 грн., Тоді як раніше міністерство повідомляло про дефіцит держбюджету за підсумками дев’яти місяців 2014 в 40 млрд. 126,9 млн. грн.

Борг більше планованого

У рамках виконання дохідної частини державного бюджету на 2014 рік Кабмін має намір збільшити обсяг державних запозичень у поточному році на 16,6 млрд. грн. через зниження надходжень по інших дохідним статтями, зокрема за доходами від приватизації, повідомляється в розпорядженні уряду №1067, опублікованому на сайті КМУ.
«Відповідно до частини четвертої статті 15 Бюджетного кодексу України збільшити обсяг джерел фінансування загального фонду державного бюджету, встановлений Законом України « Про державний бюджет на 2014 рік » за кодом класифікації« запозичення », на суму 16637 млн. грн. у зв’язку зі зменшенням обсягів джерел фінансування державного бюджету за кодом класифікації фінансування бюджету «надходження від приватизації державного майна» з дотриманням граничного обсягу річного дефіциту державного бюджету », – йдеться в розпорядженні.
Мінфіну наказано узгодити свої дії щодо виконання розпорядження з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету та внести відповідні зміни до розпису держбюджету.

350 тис. дол. від ООН

clip_image002Організація об’єднаних націй виділить ще 350 тис. дол. на проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" в Донецькій області. Про це 11 листопада на зустрічі з губернатором Олександром Кіхтенко заявив постійний координатор ООН в Україні Ніл Уокер, передає прес-служба Донецької обласної державної адміністрації. Також представники ООН повідомили, що готові приступити до реалізації третього етапу проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", в рамках якого протягом трьох років Донецької області в порядку співфінансування буде виділено 350 тис. дол.

Інфляція прискорилась

Правління Національного банку України відзначає прискорення інфляції в Україні – приріст індексу споживчих цін у річному вимірі в жовтні 2014 збільшився до 19,8% в порівнянні з 0,5% у січні 2014 року. Про це йдеться на сайті регулятора.

 «Прискорення інфляції відбувалось як за рахунок підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів (на 25,8% в річному вимірі) в результаті проведення непопулярних, але необхідних реформ, так і через знецінення обмінного курсу гривні до долара США, яке за січень – жовтень 2014 склало 58,9% », – йдеться в повідомленні НБУ.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?