Новини світу кредитування та банківських послуг.

Вигідні кредити готівкою

Звертаючись до банку за кредитом, кожна людина очікує отримати максимальні вигоди за мінімальну плату, тобто отримати необхідну суму, надавши мінімальний пакет документів, в самий короткий термін, при цьому заплативши банку мінімум засобів за користування грошима. Чи можливо це і від чого залежить вигідність того або іншого позики?

Кожен банк, як правило, пропонує кілька варіантів кредитних програм, кожна з яких має різні умови видачі та погашення позичкової заборгованості. Вигідні кредити готівкою поняття відносне, так як для кожного клієнта вигода може бути різною. Кому то потрібно отримати найменшу процентну ставку, а значить і переплатити мінімальну суму, а кому то важливо надати якомога менший пакет документів, а сума переплати має вже другорядне значення.

Для початку спробуємо визначити, який стандартний пакет документів вимагають банки від клієнта при розгляді можливості видачі позики. Паспорт громадянина РФ є обов’язковим документом, крім нього може вимагатися довідка про заробітну плату, яка в ідеальному варіанті повинна бути повністю офіційною. Слід сказати, що деякі фінансові організації не висувають обов’язковим пунктом надання довідок про дохід, але в цьому випадку сподіватися на невеликі процентні ставки не варто.

article415Трудова діяльність, а точніше сказати її термін так само має значення. Бажано, щоб на останньому місці потенційний позичальник працював не менше 6 місяців, і його загальний стаж не був менше року. Надання додаткових документів, а саме: посвідчення водія, або тих. паспорта на автомобіль, або закордонного паспорта – так само дасть можливість отримати позику на більш вигідних умовах.

Особливу увагу будь кредитна організація приділяє кредитної історії свого клієнта. Ця історія зберігається в «Центральному каталозі кредитних історій». Така база даних створена відносно недавно, в ній зафіксовані дані по позичальниках і оплаті ними позик (діють позики або вже погашені, чи проходять оплати за договорами у встановлені терміни). Якщо ж позика був узятий до моменту створення цього каталогу, то кредитна історія може і не відслідковуватися. У цьому випадку позитивну історію варто підтвердити самостійно. Підтвердженням можуть стати квитанції про оплату, або довідка про відсутність простроченої заборгованості, або про повне погашення зобов’язань.

Надання клієнтом забезпечення за кредитом може значно здешевити останній. Забезпеченням може виступати фізична або юридична особа, яка своїм доходом доручається виплатити кредит у разі його неповернення клієнтом. Так само забезпеченням поїсть стати майно клієнта або поручителя, яке на час дії позичкового договору, передається у власність банку і може бути їм конфісковане у разі невиплати позики.

Великий вплив на те вигідний кредит готівкою чи ні, надає термін користування коштами. Основна частина кредитних організацій налічує відсоток на залишок боргу, отже, чим менший термін, тим менше переплата по кредиту і навпаки. Головною умовою економії на погашенні кредиту є його своєчасне погашення. За порушення термінів користування коштами, пропуск або несвоєчасне внесення обов’язкових платежів тягне за собою нарахування пені і штрафів, а вони дуже значні і можуть досягати 1 – 2% в день від суми простроченої заборгованості. Таке нарахування штрафів веде до зростання заборгованості в геометричній прогресії.

З усього сказаного вище можна зробити наступний висновок: для отримання вигідного кредиту готівкою необхідно представити найбільш повний пакет документів, підтвердити свою позитивну кредитну історію, виплатити отримані кредитні кошти в максимально короткі терміни. Застава або поручительство третіх осіб так само допоможе значно знизити кінцеву вартість кредиту.

Поделиться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?