Новини світу кредитування та банківських послуг.

Види і особливості складання договору застави

Для багатьох реалізаторів, які поширюють різні товари на ринках збуту, застава є мало не самим надійним способом підстрахування своєї комерційної діяльності. Принаймні, продавці впевнені, що їх не обдурять, а всі вимоги, зазначені в угоді, будуть виконані на сто відсотків.

Головне – добропорядність

Для того, щоб оформити документи на завдаток, необов’язково вдаватися до консультаціях фахівців фінансових структур. Дуже часто люди так і роблять, покладаючись на добропорядність своїх опонентів. Іноді ними виступають родичі. А не довіряти самим близьким людям, погодьтеся, якось непристойно (хоча ситуації бувають різні, і якщо ви все-таки сумніваєтеся на цей рахунок, ніхто вас засуджувати не стане).

Як показує юридична практика, документи на оформлення застави подають у письмовому вигляді. Зазвичай під ними підписуються як продавці, так і їх покупці. У цих документах міститься інформація про об’єкт, який переходить у тимчасове користування до реалізатору, експерти розраховують його цінність, а також уточнюють кінцеві терміни погашення відсотків. Більш того, в подібних документах обов’язково повинна перебувати інформація про те, у кого зберігається об’єкт завдатку.

sostavlenie_dogovora-300x200Очима фахівців

Після збору всіх пакетів документів та необхідної інформації люди вдаються до порад нотаріусів. Ці фахівці допомагають їм зрозуміти загальну ситуацію очима досвідчених співробітників, а також передбачити всі форс-мажорні обставини. Не слід забувати, що якщо джерелом завдатку є квартира або будинок клієнта, без державних сентиментів (мається на увазі процедура реєстрації) тут не обійтися.

У складанні угоди можуть брати участь як юридичні, так і фізичні особи. В якості фізичних найчастіше виступають фінансові установи. Персона, яка дає завдаток, може бути поручителем.

Згідно юридичній законодавству, слід виділяти такі види застави:

– Заклад;

– Іпотека;

– Застава ресурсів в обороті;

– Квартири (будинки);

– Цінних паперів.

Земельні ділянки

Одним з найпоширеніших типів застави виступає іпотека. Його оформляє нотаріус. Об’єкти завдатку тут значно розширюються. Крім нерухомості мова заходить про земельні ділянки та об’єкти покинутого будівництва.

Якщо в якості завдатку залишають рухоме майно, справу маємо з закладами. Причому об’єкт завдатку весь цей час може бути як у торговця, так і в покупця. В угоді обох сторін ця процедура обумовлена. Більш того, клієнтові потрібно подбати про оформлення документів, які зможуть вилучити у продавця кошти за крадіжку завдатку.
Якщо у вигляді завдатку виступає певний вид сировини, покупець може зберегти за собою можливість розпоряджатися своїм майном. Тільки в даному випадку йому потрібно буде підійти до оформлення пакету необхідних документів з усією відповідальністю.

Місце проживання та робота

Застава на будинок або квартиру теж необхідно оформити з урахуванням усіх законодавчих вимог. Ні в якому разі не можна забувати про авторські права, адже їх порушення тягне за собою адміністративну відповідальність.
При складанні угоди про заставу потрібно пам’ятати, що подібна угода не можна підписати самостійно. Тут присутність двох сторін обов’язково. У документах повинні міститися відомості про місце проживання та роботи обох.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?