Новини світу кредитування та банківських послуг.

Вибираємо кредитну карту уникаючи помилок

Як відомо, кредитна карта хороша тим , що власник завжди має потенційну можливість скористатися кредитом, при цьому платить він тільки за фактом користування грошима. Кредиткою можна розплатитися за товар у магазині, за послугу в салоні, зняти готівку , перевести з неї гроші і так далі.

clip_image002

Кредитні картки є універсальним фінансовим інструментом, що дозволяє вирішувати багато фінансові проблеми. У той же час не варто забувати, що банки – це не благодійні організації, і по рахунках кредитки платити все одно доведеться. Для того щоб ці проплати не стали трагічними для вашого гаманця , необхідно правильно вибирати не тільки кредитну пластикову карту, але і емітента.

Вибір банківської пластикової кредитної картки

Не всі картки однакові, і це стосується не тільки зовнішніх відмінностей. Кожен банк намагається зробити свій кредитний продукт привабливим, привносячи в нього безліч корисних інгредієнтів і доповнюючи «смачними булочками». Однак все це лише вершина айсберга, і для того щоб вибрати дійсно вигідний продукт, позичальник повинен добре розбиратися в умовах обслуговування й випуску банківської пластикової карти. Вибираючи кредитну карту необхідно оцінити і порівняти наступні критерії:

  • умови випуску кредитної карти, наявність комісійного збору (як правило, платити доводиться за випуск іменних карт, карт з індивідуальним дизайном, додаткових карт для близьких людей);
  • вартість річного обслуговування залежить від категорії карти, наприклад, преміальні банківські картки (так звані «кредитки VIP-класу») можуть обходитися в декілька тисяч гривень на рік, у той час як кредитні картки миттєвого випуску всього в кілька сотень, або навіть безкоштовно;
  • величина річної процентної ставки за користування кредитними коштами індивідуальний для кожного банку, якщо говорити про загальну тенденцію, то найбільш вигідними є карти привілейованих категорій і персоналізовані продукти. Відсотки по картах швидкого випуску найвищі;
  • комісії за зняття готівки або поповнення карти;
  • мінімальний щомісячний платіж по кредиту;
  • розміри і умови нарахування штрафних санкцій за прострочення платежу ;
  • можливості погашення карти, підключення до СМС-інформування, інтернет-банкінгу і так далі;
  • наявність, тривалість і умови надання пільгового періоду . За умовами обслуговування картки пільговий період (англ. Grace period) може тривати від 30 до 200 днів, але найбільш часто зустрічаються карти з тривалістю пільгового періоду 55-60 днів. Наступна особливість грейс-періоду – це комісії за зняття готівки. Найчастіше такі транзакції є комісійними й коштують вони від 2 до 6% від суми зняття;
  • участь кредитної картки в бонусних програмах , акціях та послуги cash back . Особливо це актуально для персоналізованих карт і карт класу Gold і Platinum . Участь карти в подібних програмах дає власникові можливість використовувати отримані бонуси для оплати, повертати відсоток від витрачених коштів, накопичувати милі та інше.

Популярні кредитні картки

В Україні найбільш популярні кредитні карти з можливістю зберігання власних коштів. По суті це дебетовий продукт з функцією овердрафту , тобто обмеженого, поновлюваного ліміту кредитної лінії. Кращим варіантом у цьому випадку є кредитка від Приватбанку, що дозволяє не тільки зберігати власні кошти, а й отримувати прибуток. Тобто варіант з нарахуванням відсотків на залишок власних коштів по карті.

На жаль, найпопулярнішими на сьогодні є неперсоналізовані карти швидкого випуску. Їх отримання дійсно займає лічені хвилини і максимально спрощено, але така економія часу обходиться позичальникові в копієчку. Ставки по картах швидкого випуску найвищі, а суми кредитного ліміту мінімальні.

Якою б вигідною не була кредитна картка, варто розуміти, що відсотки за користування кредитом по ній вище, ніж за споживчими позиками . Тому для здійснення великих покупок краще вдатися до кредитів готівкою . У той же час товарні кредити можуть позичальникові обійтися дорожче, ніж кредит по карті. Саме тому так важлива правильна орієнтація позичальника в кредитній політиці банків – це допомагає економити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?