Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ви звільнені: хто займеться зарплатною карткою?

Звільняючись з роботи, разом з обхідними листами, поверненням інвентарю, ключів, техніки та офісного приладдя, варто згадати про зарплатні картки. Адже з вашим звыльненняим з організації пластик з рахунком продовжує числитися за вами. Хто повинен закривати зарплатну карту і як це правильно робити?
Вікторія звільнилася з роботи ще 5 років тому. Але під час візиту до банку з метою відкриття кредитної картки виявилося, що на ній в базі банку числиться ще одна карта, за обслуговування якої необхідно заплатити. Пластик відкривав попередній роботодавець, про якого жінка давно встигла забути. Але банк то не забув зняти щомісячний платіж по картці.
Карта мала термін дії – 1 рік, але рахунок не закрили автоматично, оскільки на карті залишалася 1 гривня. Дія договору тривала, а за користування карткою нараховувалося по 5 гривень щорічно. Щоб оформити кредитку Вікторії довелося повернути банку 25 гривень.

zarplatnaj_karta_500x355.jpg.aspx

Витрати, начебто, невеликі. Але їх можна було б уникнути, якби Вікторія знала правила користування зарплатними картками.
Незважаючи на те, що зарплатну картку, як правило, відкриває бухгалтерія організації, куди приймають працівника, слід розуміти, що рахунок то іменний, і карти – це власність працівника. Отже, у разі звільнення, відповідальність за користування карткою в першу чергу несе працівник.
Що потрібно від роботодавця:
1. Представник бухгалтерії зобов’язаний повідомити працівнику, коли будуть здійснені останні нарахування на картковий рахунок.
2. Перерахувати розрахункові гроші своєчасно
3. Зателефонувати в банк і повідомити, що працівник звільнений.
Оскільки за відсутність зазначених дій або строків по них, працівників бухгалтерії не карають, під час звільнення необхідно самостійно простежити, щоб це було скоєно.
Обов’язки працівника, що звільнився:
1. Отримати всі необхідні виплати роботодавця.
2. Переконатися, що більше ніяких грошей не планують перераховувати.
3. Скласти перелік послуг, якими користувався за допомогою карткового рахунку (кредит, мобільні програми, комунальні та інші платежі).
4. Забезпечити роботу необхідних для себе додаткових послуг без зарплатної карти.
5. З’явитися в банк з паспортом та договором про зарплатній картці, написати заяву і закрити рахунок.
6. Якщо до зарплатної карти додавалися додаткові карти або кредитка – забезпечити контроль над станом коштів.
7. Через 30-40 днів (іноді раніше) отримати в банку довідку про закриття карти і додаткові рахунки, пов’язаних з нею.

bankomat_grivna_500x348.jpg.aspx

Візит екс-працівника в банк з метою закрити карту може бути також корисним для того, щоб отримати виписку з карткового рахунку за останній рік. Адже в період пошуку роботи вам може бути цікавим візит у візовий центр з метою виїзду за кордон або ж оформлення банківських послуг в іншій фінустанові.
Відзначимо, що в інтернеті можна прочитати, що віддаючи карту в бухгалтерію, роботодавець може переоформити її на іншого працівника. Ця інформація не відповідає дійсності. Оскільки карта оформлена на ваше ім’я.
Підтверджує цю інформацію співробітник контакт-центру ПриватБанку Олександр Пуляєв: «Вашу зарплатну карту роботодавець не може оформити на іншого працівника. Це не передбачено. У разі звільнення, вам необхідно з’явитися у відділення банку і закрити її. Протягом місяця карту закриють, а ви зможете отримати в тому ж відділенні документ, який підтверджує її закриття ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?