Новини світу кредитування та банківських послуг.

Втрати банків і скорочення дефіциту

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Інтербанк в списку «проблемних»

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про введення тимчасової адміністрації в «Інтербанку» строком на 3 місяці – з 24 квітня по 23 липня 2014 року, керуючись рішенням Національного банку України про визнання банку неплатоспроможним. Банк став шостою фінустановою, в якій з початку поточного року введена тимчасова адміністрація.

clip_image001

Нагадаємо, що з 14 березня тимчасові адміністрації працюють в банках «Форум» і «Меркурій» , з 3 березня – в «Брокбізнесбанку» і «Реал Банку» . Також тимчасова адміністрація з 17 січня працювала в банку "Даніель" , а з 16 квітня фонд почав процедуру ліквідації цього банку.

Дефіцит скоротиться на 4,5%

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу за підсумками 2014 може скоротитись до 4-4,5% ВВП в порівнянні з дефіцитом в 2013 році в розмірі 9% ВПП. Про це на прес-конференції повідомила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України (НБУ) Олена Щербакова. "Поточний рахунок до ВВП – звичайно, буде поліпшено. Наші оцінки – в межах 4-4,5% до ВВП", – сказала вона.

МВС виділить 17 мільярдів доларів

Співробітники Міжнародного валютного фонду схвалили виділення Україні кредиту в розмірі 17 млрд дол, – повідомило американське видання Bloomberg з посиланням на свої джерела. "Щоб допомогти уряду України платити за своїми боргами на тлі прогнозованого економічного спаду на 5% цього року", – зазначили в МВФ. Відповідну доповідь співробітників МВФ був представлений членам Ради директорів МВФ ввечері 22 квітня. Рада МВФ розгляне цей кредитний пакет 30 квітня.

clip_image002

Назбирали 105 мільйонів

На рахунок Міністерства оборони України в рамках акції "Підтримай українську армію" станом на 22 квітня надійшло понад 105,6 млн. грн. від юридичних та фізичних осіб. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони. Зокрема, 99 млн. грн. перераховані на матеріально-технічне забезпечення, решта – на медичне. За допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер "565" на підтримку Української армії перераховано 24 млн. 798 тис. грн. Крім того, на рахунку Міноборони надійшло 82,2 тис. дол і 33,4 тис. євро.

Втрати першого кварталу

Банківська система України за підсумками першого кварталу 2014 року отримала 1,993 млрд. грн. збитку, у той час як за аналогічний період минулого року прибуток банківської системи становив 3,126 млрд. грн. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. За даними НБУ, в березні банки отримали 649 млн. грн. прибутку. За інформацією Нацбанку, доходи банків у першому кварталі 2014 зросли на 32,8% порівняно з аналогічним періодом 2013 року – до 50,473 млрд. грн., Витрати – на 50,4%, до 52,466 млрд. грн.

Варіанти допомоги

Сенатори-республіканці Тед Круз і Марк Рубіо написали міністру фінансів США Джек Лью лист, в якому виклали свій варіант допомоги українській економіці. Як пише The Wall Street Journal, вони пропонують підтримати гривню, ввівши в Україні режим валютного управління, відомий як currency board.
Такий режим передбачає жорстку фіксацію курсу нацвалюти відносно «якірної» валюти, в даному випадку – гривні до долару. При цьому обсяг грошової бази країни повинен бути на 100% забезпечений валютними резервами. Це означає, що грошова маса в країні збільшується тільки тоді, коли зростають валютні резерви.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?