Новини світу кредитування та банківських послуг.

Втрата карти за кордоном: що робити?

Милуючись пам’ятками чужої країни, так легко позбутись всіх документів, грошей і платіжних карт: через втрату або крадіжку. Але навіть якщо з вами трапилась подібна неприємність, прийнявши оперативні заходи ви зможете швидко убезпечити кошти на вашому карт-рахунку від шахрайських дій, отримати фінансову допомогу і тимчасові документи. Як діяти у випадку виникнення форс-мажору, читайте в нашому матеріалі.
Якщо ймовірність повернути втрачену або вкрадену готівку не дуже велика, то повернути карту з усією наявною на ній сумою цілком можливо. Для цього слід відразу ж заблокувати загублений пластик. Тут існує кілька варіантів. Якщо загубилась карта Visa, в будь-який час доби ви можете звернутися на безкоштовний номер надання підтримки (Сінгапур) 0-00-11-888-557-4447 або +1 303 967 1090.
Представники багатомовної служби підтримки можуть протягом 30 хвилин заблокувати ваш рахунок від здійснення шахрайських покупок, забезпечити екстрену видачу грошей в одному з 270 тис. пунктів в усьому світі і відновити карту, надіславши її вам протягом 3 робочих днів.
Якщо мова йде про MasterCard, то ви можете скористатись номером за рахунок абонента 1-636-722-7111, або будь-яким іншим номером термінової допомоги від MasterCard Global Service в країні, на території якої ви перебуваєте (потрібний номер можна знайти на сайті MasterCard ).

clip_image001

Також Ви можете звернутись на номер банку-емітента вашої картки. У кожному разі, перед поїздкою краще всього виписати номери платіжних систем або банку-емітента картки, і зберігати їх у надійному місці.
За телефоном гарячої лінії банку або платіжної системи можна також дізнатись адресу консульства або посольства України і телефон туристичної поліції в країні, в якій ви знаходитесь.
Насамперед звертаєтесь в туристичну поліцію і повідомте про те, що документи пропали. Готуйтесь до того, що в поліції може не виявитися людини, яка знає вашу або іншу мову, на якій ви будете викладати виниклу ситуацію.
Тому, можливо, доведеться вдатись до жестів, малюнків і інших пояснень невербального роду. У міліції потрібно скласти список украдених речей і підписати заяву, копію якої заберете з собою для надання в консульстві або в посольстві.
У посольстві або консульстві вам видадуть тимчасову довідку-посвідчення вашої особи. Для її отримання вам знадобляться дві фотографії 3,5 × 4,5 і внутрішній паспорт або його нотаріально завірена копія. Якщо подібного документа немає, підтвердженням вашої особи можуть стати громадяни вашої країни (їх підписи), у яких документи на місці.

clip_image002

Якщо ж ви подорожуєте один, посольство змушене буде запросити ваші дані в Україні, а очікування відповіді може зайняти кілька діб.
Тут же, в посольстві, ви можете попросити грошей, якщо останніх зовсім не залишилось. Залишати країну ви будете з тією ж тимчасової довідкою замість грошей. Прибувши на місце, додому, потрібно не зволікаючи, протягом 2 днів звернутись за видачею нового закордонного паспорта, маючи при собі копію заяви з поліції і свідоцтво, яке засвідчує особу, видане у посольстві або консульстві.
Збираючись у подорож, потрібно не тільки дотримати заходи карткової безпеки, але і пам’ятати про особливості розрахунку картою. Для того, щоб бути в курсі того, як здійснюється списання суми грошей, за яким курсом і з якими комісіями конвертується валюта, пере телефонуйте на гарячу лінію банку .

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?