Новини світу кредитування та банківських послуг.

Всі способи швидко взяти споживчий кредит

Життєві обставини так часто змінюються, що додаткові гроші на непередбачені витрати можуть знадобитись в будь-який момент. І у кожного є кілька варіантів, як отримати кредит. При цьому розглянемо не тільки найпопулярніші серед позичальників варіанти, але також переваги і недоліки кожного з них.

Класичний банківський кредит

Існують сотні кредитних пропозицій в банках країни. Тому потенційний позичальник може вибирати – з ким, а також на яких умовах укладати договір. Якщо, звичайно, клієнт має довідкою про доходи і гарною кредитною історією. Якщо немає, то банки теж готові будуть дати грошей, але вже під більш високі відсотки.

Переваги кредитів в банках:

 1. Прийнятні процентні ставки. Відсотки за споживчими кредитами починаються з приблизно 20-відсоткової ставки і вище. Все залежить від суми, терміну, благонадійності самого позичальника.
 2. Можливість дострокового погашення з перерахунком відсотків. Якщо людина отримує значну премію на роботі або ж інший дохід, вона має можливість єдиним платежем погасити заборгованість. І сума відсотків буде перерахована за фактичний термін користування грошима.

Недоліки:

 1. Необхідність збирати великий пакет документів – довідку про дохід, документи на поручителів або на заставне майно, якщо передбачається взяття великого по сумі кредиту.
 2. Іноді значний час на оформлення. Адже банк може пару робочих днів тільки розглядати заявку на отримання кредиту. Не кажучи вже про сам оформленні.

Оформлення позики в макрофінансовій компанії

Коли гроші потрібні дуже терміново, просто немає часу збирати довідки для підтвердження власної платоспроможності. І оптимальним варіантом стане звернення в МФО. Ці компанії готові кредитувати швидко, але під досить високі відсотки. У виправдання можна назвати прозорі умови кредитування – позичальник точно знає суму переплати на момент підписання кредитного договору.

Переваги позики в МФО:

 1. Швидкість оформлення – гроші видають не просто в день звернення, а буквально за півгодини.
 2. Можливість отримання позики молоддю, що тільки відсвяткувала повноліття, клієнтами без офіційного працевлаштування або з поганою кредитною історією.
 3. Зручність оформлення – деякі МФО готові видавати позики через інтернет. Це особливо зручно людям, які хочуть швидко отримати кошти на онлайн-оплату покупок або послуг.
 4. Прозорість угоди – при підписанні кредитного договору позичальник точно знає, скільки грошей йому належить повернути в зазначений у договорі термін. Додаткові комісії відсутні.

Недоліки кредитування в МФО:

 1. Високі процентні ставки. За день користування позиковими засобами доведеться заплатити приблизно 0,5-2%. У перерахунку на річні відсотки виходять величезні цифри в 100-700%.
 2. Значні штрафи при простроченнях. Якщо затримати повернення боргу хоча б на день, то доведеться повертати величезні штрафи.

Отримання кредитної картки

Популярні сьогодні кредитки оформляють в банках, але вони винесені окремим пунктом, тому що кардинально відрізняються від звичайних банківських позик. В першу чергу, тому що така карта має поновлювану кредитну лінію. І досить один раз оформити кредитку, щоб в будь-який момент зняти з неї готівку або розплатитись нею по терміналу.

Переваги кредитних карт:

 1. Доступність грошей 24/7 – якщо в банку взяти споживчий позику можна виключно в робочий час, то гроші на кредитній карті доступні абсолютно завжди.
 2. Тривалий грейс-період – так називають ті 50-100 днів, коли розплачуватися картою по терміналу можна безпроцентно.
 3. Помірні процентні ставки. Як правило, за користування кооштами з кредитки беруть 30-50% річних. Та й то, після закінчення пільгового періоду.
 4. Можливість знімати готівку в банкоматах усього світу. А також розплачуватись картою в торгових центрах, обладнаних терміналами, або ж оплачувати товари і послуги безпосередньо через інтернет.
 5. Різні бонусні програми. У боротьбі за клієнтів банки пропонують позичальникам знижки, можливість повернення частини витрачених коштів з функцією cash-back і інші акції.

Недоліки кредитних карт:

 1. Для отримання дійсно вигідною кредитки доведеться витратити час – вивчити пропозиції банків, направити онлайн-заявку, зібрати документи, зокрема, довідку про доходи , підписати договір.
 2. Ризик потрапити в боргову яму. Коли в будь-який момент можна розплатитись з кредитної картки, у споживача може загубитись відчуття «кордонів фінансів». Тим часом, повертати борг все одно доведеться, тому свої доходи потрібно контролювати нарівні з витратами.
 3. Крім відсотків за користування кредитними коштами після закінчення пільгового періоду клієнту банку може знадобитись оплачувати щомісячне або щорічне обслуговування рахунку, доступ до інтернет-банкінгу або ж вартість смс-розсилки. Тому ці моменти необхідно дізнаватись до підписання кредитного договору.

Взяття приватної позики під розписку

Ще один доступний вид споживчого кредитування – це отримання грошей у приватного інвестора. Сьогодні без проблем можна знайти інтернет-сервіси, на яких люди пропонують дати гроші в борг. Чи не безоплатно, звичайно, а за відсотки. Їх розмір суто індивідуальний і може коливатися в межах 40-200% річних.

Переваги позик у приватних інвесторів:

 1. Можливість отримати гроші швидко – часто досить однієї зустрічі з інвестором, щоб укласти договір і отримати кошти.
 2. Відсутність необхідності офіційно підтверджувати дохід.

Недоліки приватного кредитування:

 1. Інвестори, які видають споживчі кредити фактично незнайомим людям, часто вимагають оформлення застави. Для них – це додаткова, а іноді і єдина страховка повернення грошей.
 2. Великі в порівнянні з банківськими відсоткові ставки. Приватні інвестори ризикують, видаючи гроші «першим зустрічним», а тому компенсують свої ризики високими відсотками.
 3. Важливість позитивної кредитної історії на відповідних інтернет-майданчиках. Якщо людина вже раніше брала і своєчасно повертала позику, то отримати гроші буде легше. Якщо ж людина в цій сфері новачок, то і гроші на вигідних умовах зайняти буде набагато складніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?