Новини світу кредитування та банківських послуг.

Всі діючі обмеження по операціям з доларами.

Цілий ряд обмежень існує тепер для будь-яких операцій з доларами США. Про те, як відрегульовано використання різних банківських послуг в інвалюті – зняття депозитів, грошові перекази, зняття коштів з пластикової карти та інші в поточній статті.

Головні документи, що визначають обмеження в отриманні доларів українцями, – дві постанови Національного Банку: №540 від 29.08.2014 р та №591 від 22.09.2014 р

Всі норми, про які піде мова нижче, заявлені як тимчасові, і діють лише до 2 грудня 2014 включно (а норму про покупку доларів обіцяють переглянути раніше, якщо ситуація на ринку нормалізується).

Купівля-продаж доларів

Отже, НБУ встановив обмеження купівлі доларів США еквівалентом суми в 3000 гривень. Для курсу 13 гривень за долар – обмеження складе трохи більше 230 доларів. На ділі заборону можна обійти, бо на практиці обмеження поширюється лише на один банк, оскільки немає єдиної міжбанківської бази з даними покупців доларів. Ті, хто захоче clip_image001придбати порівняно невелику суму – наприклад, 1000 доларів, – може звернутись в різні банки, і в кожному купити по 200 доларів. Попередньо потрібно подзвонити у відділення і запитати, чи є в наявність інвалюта. У деяких установах можна замовити долари для покупки. Тим, кому потрібна велика сума, приміром, 100 000 доларів, не залишається нічого, окрім як звернутись до чорного ринку або ж організувати групову скупку валюти. Купити валюту в необхідному кількості без обмеження в 3000 гривень зможуть лише позичальники валютних кредитів – для їх погашення.

На практиці обмеження стосується будь-яких операцій, для яких потрібно купити долари. Раніше можна було прийти в банк, внести в касу гривневий еквівалент певної суми і відкрити на цю суму депозит або просто покласти ці кошти на поточний рахунок в інвалюті – багато установ мали можливість провести операцію таким чином. Сьогодні в банках можна купити і покласти на депозит лише 230 доларів.

Сума продажу доларів банку теж тепер обмежена: еквівалентом в 150 000 гривень (при курсі 13 гривень за долар – обмеження складе близько 11 540 доларів).

Переведення в готівку коштів з поточного рахунку

Постанова №540 визначає, що зняти через банківську касу зі свого рахунку – як поточного, так і карткового, – можна не більше 15 000 гривень на добу в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на одну людину. Станом на 2.10.2014 р курс НБУ становив 12,955 гривень за долар, відповідно, сума обмеження – 1158 доларів США.

Якщо клієнт бажає отримати валюту з власного поточного рахунку, уповноважений банк здійснює видачу готівкової іноземної валюти через касу банку за заявою на видачу готівки. Тобто клієнт може отримати валюту з власного (поточного, карткового, депозитного) в касах банку в межах до 15 000 гривень на добу в еквіваленті по курсу НБУ.

Важливий момент: зазначені обмеження діють не тільки на території України, а й при знятті готівки за кордоном.

Виняток становлять лише консульства, міжнародні фінансові організації та їх представництва та співробітники, якщо вони не є громадянами України або не проживають в ній постійно та акредитовані Міністерством закордонних справ України.

До слова, сума обмеження видачі коштів з рахунку в національній валюті становить 150 000 гривень в день. Правда, на практиці багато банків часто обмежують видачу готівки куди меншими сумами – наприклад, 1000 або 3000 гривень, що може свідчити про проблеми у установи.

Зняття готівки з карткового рахунку

Перевести в готівку інвалюту за допомогою пластикової картки через банкомат або через касу банку можна лише в гривневому еквіваленті: видачу доларів по пластику банкам заборонили 2.09.2014 р

Однак є спосіб зняти долари з рахунку в інвалюті. Для цього потрібно звернутись із заявою на видачу готівкової інвалюти в касу – тоді банк зможе видати вам долари. В цьому випадку також діятиме вищезгадане обмеження в 15 000 гривень на добу в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на одну людину.

Повернення депозитів

Якщо термін інвалютного депозиту закінчився, то отримати свій вклад в доларах можна через касу – з урахуванням того ж обмеження 15 000 гривень на добу в еквіваленті за офіційним курсом НБУ (на 2.10.2014 р – 1158 доларів США).

При достроковому знятті доларового депозиту отримати кошти можна лише в гривні – за комерційним курсом купівлі інвалюти вашим банком в день операції. Втім, є можливість обійти це обмеження і отримати кошти в доларах – правда, для цього знадобиться час. Якщо клієнт все ж бажає достроково отримати вклад в іноземній валюті і відмовляється від можливості його конвертацію в національну валюту, в такому випадку, сума вкладу перераховується безготівковим шляхом на поточний (картковий) рахунок клієнта в іноземній валюті. Тоді починає діяти обмеження з видачі готівки не більше еквівалента в 15 000 грн. в день.

Грошові перекази

Ще зовсім недавно умови по отриманню грошових переказів були також сповнені обмежень – зокрема, при отриманні доларових коштів через міжнародні системи, без відкриття рахунку, суму отримували у гривні. Але тепер НБУ скасував цей пункт в постанові. Тепер одержання переказів виглядає так. Якщо сума переказу в рамках одного операційного дня не перевищує в еквіваленті 150 000 гривень (близько 11 540 доларів для курсу 13 грн. / долар), то ви зможете отримати готівку в валюті переказу без відкриття рахунку. Якщо сума перевищує еквівалент 150 000 гривень – банк зарахує її на поточний рахунок, і перевести в готівку ви зможете лише по 15 000 гривень в день (або еквівалент цієї суми).

Перекази у валюті з України можна організувати таким чином. До еквівалента 15 000 гривень (на 2.10.2014 р – 1158 доларів США) – ви можете здійснити переказ без відкриття рахунку та підтверджуючих документів. Понад цієї суми можна зробити переказ лише за допомогою поточного рахунку в валюті переказу.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?