Новини світу кредитування та банківських послуг.

Все, що потрібно знати і робити вкладникам банку «Михайлівський»

Один з найбільш агресивних банків країни більше не працює. Вчора НБУ вивів з ринку банк «Михайлівський» . Незабаром Фонд гарантування вкладів оголосить про початок виплат. У повному обсязі Фонд виплатить депозити , термін яких вже закінчився, і відсотки по ним в сумі 200 000 гривень. Під компенсацію потрапляють і гроші на поточних рахунках.

Ось, що потрібно знати і робити.


Коли почнуться виплати?

Виплати, як правило, починаються через кілька днів після введення тимчасової адміністрації. Тимчасовий адміністратор спробує знайти банку інвестора. Якщо не вийде, то його відправлять на ліквідацію. Після оголошення про ліквідацію Фонд гарантування зобов’язаний виплатити компенсації в межах 200 000 гривень всім вкладникам банку.

Де отримати гроші?

Список банків, де можна буде отримати відшкодування, оголосять одночасно з датою початку виплат. Це буде один або кілька банків-агентів Фонду гарантування. Таких банків 18.

Кому будуть платити?

Фонд гарантування компенсує строкові вклади і депозити фізосіб до запитання, кошти з поточних і карткових рахунків, а також кошти клієнтів з неактивних рахунків. Все це включаючи відсотки, нараховані за станом на 23 травня 2016 року. Сума вкладу повинна бути не менше 10 гривень. Максимальна сума компенсації – 200 000 гривень.

Фонд не відшкодовує вклади в банківських металах, гроші з рахунків юросіб, а також власників або топ-менеджерів банку. Виплати не поширюються на вклади, котрі стали заставою за кредитами і гроші, розміщені на привілейованих умовах.

А якщо у мене депозитний сертифікат?

Все залежить від виду сертифіката. Іменні Фонд компенсує, на пред’явника – ні.

Які документи потрібно взяти з собою?

Писати будь-які заяви в банк не потрібно. Щоб одержати 200 000 гривень потрібно принести до відділення банку тільки паспорт і код. Важливо також переконатися в наявності свого прізвища в реєстрі вкладників. Для цього потрібно зателефонувати або в колл-центр «Михайлівського» або банку, що виплачує компенсації. Але для початку потрібно дочекатися, поки Фонд не оголосить про початок виплат.

Для отримання вкладів за дорученням потрібні:

 • Нотаріально завірена копія довіреності. У ній обов’язково повинна фігурувати фраза, що довірена особа має право «отримувати кошти в будь-яких фінансових і банківських установах, а також відшкодування коштів за вкладами від Фонду гарантування».
 • Оригінали паспорта та коду.

  Вклади у спадок видадуть при наявності:

 • Оригіналів паспорта та коду.
 • Нотаріально засвідченої копії документа про право на спадщину.
 • Заяви на виплату гарантованої суми на правах спадщини.
 • Всі ці документи потрібно відправити листом на юридичну адресу банку на ім’я уповноваженого Фондом ліквідатора (буде вказано в заяві).

  А якщо змінилися паспортні дані?

  У такому випадку потрібно в будь-якому працюючому відділенні банку «Михайлівський» написати заяву на ім’я ліквідатора. І додати довідку з РАГСу про заміну паспортних даних із зазначенням відредагованої інформації.

  Що робити, якщо сума депозиту більше 200 тис. Гривень?

  Чекати. 200 000 такі вкладники отримають відразу (тобто в залежності від терміну закінчення договору). Все що перевищує гарантовану суму – переноситься на четверту чергу виплат.

  А що якщо депозит в валюті ?

  Гроші видадуть в гривні за офіційним курсом на момент визнання банку неплатоспроможним. У випадку з «Михайлівським» – це 23 травня 2015 року. Ось вчорашні курси: 25,12 грн / $; 28,18 грн / €.

  Незалежно від суми вкладу, на руки можна отримати не понад 200 000 гривень. Платять в гривні. Обмеження на виплату валютних депозитів (еквівалент 50 000 гривень на добу на одного клієнта) не діє. Ліміт на видачу гривневих вкладів (500 000 гривень на добу на клієнта) неважливий. Ця сума більша за ту, що компенсує Фонд.

  Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?