Новини світу кредитування та банківських послуг.

Внесення змін до кредитного договору з банком

Сьогодні нерідко трапляються ситуації, коли позичальник спільно з кредитною організацією вносить зміни в основні умови кредитного договору, який був укладений між ними раніше. Зміні також підлягає іпотечний договір і заставна, яка була видана позичальником. Причин, за якими позичальник і банк-кредитор приймають рішення змінити існуючий договір про іпотеку, досить багато, і вони бувають найрізноманітніші: будь-яка зміна відсоткової ставки іпотечного кредиту, площі квартири або будинку, зміна прізвища або так зване «видалення» співзаймача з списку зобов’язаних осіб, у разі шлюборозлучного процесу. Кожному позичальникові необхідно знати механізм дії зміни договору.

clip_image002

Певні зміни в договори кредиту та застави гтуються кредитними організаціями, а після підготовки всіх документів, необхідних для внесення змін, банк-кредитор запрошує позичальника, а якщо останній не є власником застави, то і заставодавця, які приходять з документами, що засвідчують їх особу і підписують відповідні папери про зміну договору. Якщо при внесенні змін потрібна державна реєстрація даного процесу, то кредитна організація, позичальник і заставодавець зустрічаються для підписання документів в держреєстрі.

Кредитний договір змінюється за допомогою укладення додаткової угоди, що підписується позичальником і банком-кредитором. Іпотечний договір також змінюється шляхом створення та підписання певної угоди між заставовласником, тобто кредитною організацією і надавачем застави – власником заставної нерухомості, в якості якого може виступати безпосередньо позичальник або якась інша особа.

У заставну зміни вносяться також шляхом угоди, що підписується позичальником, банком-кредитором і власником об’єкта іпотечного кредиту, у разі якщо позичальник і власник – це не одна особа. У цій угоді, як правило, містяться певні зміни до заставної або ж у більш рідкісних випадках – умова про обов’язкове анулювання заставної і, відповідно, видачу нової заставної, вона в свою чергу складається з урахуванням даних змін. Всі ці документи в обов’язковому порядку подаються в держреєстр для процедури державної реєстрації.

Кредитна організація при виникненні тривалого прострочення і внаслідок цього реалізації заставної нерухомості, а також при інших суттєвих подіях, відправляє клієнту письмове повідомлення. Інформація, що міститься в цьому повідомленні може мати для адресата дуже важливе значення, наприклад, містити нові реквізити для виплати кредиту. Як зазначено у статті закону про іпотечне кредитування – всі свої повідомлення та вимоги кредитна організація зобов’язана направляти за тією адресою, яка була зазначена безпосередньо самим позичальником, а також за офіційним місцем його проживання.

Також згідно з цією статтею, повідомлення отримує статус отриманого, навіть якщо воно особисто не вручено адресату у зв’язку з відсутністю останнього. Таким чином виходить, що якщо позичальник проживає не за своєю адресою, то, природно, може не отримати повідомлення і внаслідок чого його можуть чекати різні несприятливі наслідки як, наприклад, відсутність інформації про наявність тривалої простроченої заборгованості.

Необхідно відзначити, що в законі не згадується про направлення повідомлення за адресою іпотечної квартири або будинку. При цьому більшість позичальників проживають саме там після придбання нерухомості, але частіше за все не повідомляють про це банк. Щоб уникнути додаткових проблем у випадку, коли позичальник змінює місце проживання і, отже, змінюється його адресу і телефон, необхідно повідомити про це кредитну організацію рекомендованим листом із спеціальним повідомленням про вручення.

Подібна ситуація може виникнути якщо позичальник змінить номер домашнього або мобільного телефону. Потрібно відзначити, що телефон має достатньо велике значення, оскільки є найшвидшим і доступним способом зв’язку з позичальником, яким кредитна організація користується в першу чергу. Припустимо, при утворенні заборгованості банк-кредитор спочатку повідомляє боржникові про це по телефону, а потім вже надсилає повідомлення про прострочення.

У тому випадку якщо позичальника з якихось причин не влаштовує робота страхової компанії, з якою він раніше уклав договір, то він вправі змінити дану компанію на іншу, вибравши її із запропонованого банком списку акредитованих страховиків, якщо в договорі не вказано щось інше . Звичайно, цей намір краще заздалегідь узгодити з кредитною організацією.

Багатьох позичальників цікавить, чи обов’язково надавати банку-кредитору довідку про доходи вже після отримання позики? Зазвичай кредитні організації щороку запрошують у позичальників документальне підтвердження платоспроможності. Обов’язок надавати ці дані, як правило, прописується в договорі і в разі якщо позичальник надає довідку зі значно меншими доходом, кредитна організація вже не зможе змінити ставку, оскільки договір вже укладено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?