Новини світу кредитування та банківських послуг.

Власники банків та податкові інновації

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Нові податкові умови

Умови нарахування податків в новому році змінились. Тепер, якщо місячна заробітна плата фізичної особи перевищує 10 мінімальних зарплат (зараз – 12 180 грн.), То на суму перевищення буде нараховуватися податок у розмірі 20%. Якщо підприємство не виконує умови для зниження ЄСВ, то податкове навантаження для такої фізособи буде становити порядку 60%.
З яких 41% – це ЄСВ; 1,5% – це військовий збір; 20% – це ПДФО. А ось податок на пасивні доходи громадян (відсотки по депозиту) складає вже не 15%, а 20%. А це означає, що навіть якщо процентна ставка по депозиту дорівнює 25% річних, реальна прибуток, одержуваний вкладником, складе 20%.

Стан золотовалютних резервів

Золотовалютні резерви Національного банку України на 1 січня 2014 року, за попередніми даними НБУ, склали 7533 млн. дол., що на 24,4% або на 2,433 млрд. дол. менше показника на 1 грудня. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. Таким чином, золотовалютні резерви оновили практично 11-річний мінімум після провалу до 7634000000. дол. в лютому 2004 року.

clip_image001

Прогноз від Світового банку

Світовий банк погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році до 2,3% з 1%, озвученого в жовтні минулого року, при дефіциті платіжного балансу на рівні 2,7% ВВП. Про це йдеться в дослідженні Банку «Глобальні економічні перспективи». Згідно з дослідженням, падіння економіки України в 2014 році склало 8,2%, що відповідає зробленим в жовтні оцінками.

Обов’язки перед кредиторами

Україна в 2015 році повинна виплатити за своїми зовнішніми зобов’язаннями близько 11 млрд. дол., заявив журналістам прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. «Загальний обсяг виплат у поточному році – лише прямих, за боргами, які не ми брали, становить 11 млрд. дол. . нагадаю, що минулого року ми отримали 9 млрд. дол., а 14 млрд. дол. ми віддали », – зазначив Яценюк.

Реальні власники

Під час зустрічі з керівниками найбільших банків Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук заявив, що НБУ проводить значну роботу з розкриття інформації про кінцевих власників банків. «Сьогодні майже кожен день ми зустрічаємось з реальними власниками банків, іноді з кількома в день. Іноді – це відомі нам люди, а іноді й ні.

clip_image002

Абсолютно відкритою для суспільства стане процедура надання банкам рефінансування – тепер для цього є всі законодавчі підстави », – зазначив Перший заступник Голови. – Однією із стратегічних завдань Національного банку України є введення істотних обмежень кредитування банками пов’язаних осіб. Проведення таких операцій в значних обсягах істотно підриває стабільність банківського сектору ».

Єдиний сайт для банків

Народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект № 1545 "Про внесення змін до закону України" Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг "щодо розкриття інформації". За відповідне рішення проголосували 254 нардепа з мінімально необхідних 226. За словами заступника міністра фінансів України Віталій Лісовенко, цей законопроект покликаний принести більше прозорості в регулювання діяльності фінансових установ.
Всі учасники ринку будуть зобов’язані розміщувати всю необхідну інформацію про їхню діяльність: про акціонерів, наглядову раду, фінансових планах, про звітність на єдиному порталі в інтересах споживачів. Як стверджує Лісовенко, фінансування цього закону передбачено за рахунок технічної допомоги міжнародних кредиторів.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?