Новини світу кредитування та банківських послуг.

Власні і позикові кошти – як зберегти розумний баланс

Кожен, хто бере кредит у банку, повинен розуміти, що взяті в борг грошові кошти доведеться віддавати і з відсотками. Перш, ніж оформити кредитний договір, ви повинні самі оцінити свої можливості прорахувати, в який термін ви зможете повернути кредит та проаналізувати, наскільки вигідна для вас дана фінансова операція. Адже кредити корисні тільки в разі дотримання певних умов кредитування, незалежно мова йде про приватну особу або про юридичну.

Кредитна структура (банк) перш за все, приймаючи рішення про надання вам кредиту, буде дивитися на вашу благонадійність, тобто наскільки великий ризик неповернення вами кредиту, чи зможете ви його погасити на умовах договору.

sredstva-300x200У разі підприємств (юридична особа) ситуація дещо складніша. Навіть при наявності у фірми фінансового розрахунку, згідно з яким планується збільшення доходу внаслідок збільшення оборотних коштів за допомогою взятої позики, немає гарантії, що відображені на папері плани реалізуються в дійсності. Адже перетворення продукції або послуги в грошові кошти (продаж товару або послуг) може не дати прибуток. Крім того, можливі ряд незалежних від позичальника факторів: постачальники і партнери, фінансова ситуація на ринку і т.д. Ці фактори можуть надавати як позитивне, так і, на жаль, негативний вплив на бізнес позичальника. Передбачити на 100% їх вплив на бізнес неможливо. В результаті, запланована у фінансовому розрахунку прибуток може насправді виявитися нижче.
І, нарешті, збільшення оборотних коштів не є гарантією збільшення доходів. В результаті немає абсолютної впевненості, що погашення кредиту пройде гладко, без складнощів. Крім того, потрібно уважно розібратися з питанням вигідності кредиту.

Однак, на практиці підприємства часто стикаються з необхідністю залучення позикових коштів. У такій ситуації виникає питання: як можна зберегти оптимальне співвідношення коштів власних і залучених? Перш за все, відзначимо, що виникнення необхідності в кредиті у підприємства говорить про його некваліфікованому фінансовому управлінні. Але, якщо рішення про кредит прийнято, потрібен постійний контроль і аналіз коефіцієнта співвідношення власних і позикових коштів і коефіцієнта фінансової залежності.

При прийнятті рішення про кредит треба пам’ятати, якщо взяті в кредит кошти не будуть ефективно використані, то ніякої користі підприємство від отриманої позики не отримає, крім того, потрібно ще буде повертати її банку з відсотками.

Іншими словами, якщо керівництво фірми вдається до позиці засобів, так як не змогло ефективно розпорядитися власними, то, швидше за все, з управлінням залучених (позичкових) коштів буде те ж саме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?