Новини світу кредитування та банківських послуг.

Вклади з можливістю часткового зняття без втрати відсотків

Кожен банк зацікавлений в тому, щоб гроші знаходилися в його розпорядженні як можна довше, приносячи прибуток. Тому клієнтів, які вирішили забрати гроші до закінчення терміну вкладу, банк часто «карає» ставкою «до запитання». Часто – але не завжди! Є чимало банків, готових віддати вам гроші в будь-який час без втрати відсотків, що набігли на них відсотків. Загальноприйнята назва таких депозитів – «вклади з пільговим достроковим розірванням».

Які ж банки пропонують депозити, що допускають можливість дострокового розірвання договору та зняття коштів без втрати відсотків? Останнім часом депозити з цим приємним для вкладника умовою пропонують не тільки невеликі регіональні банки, але й лідери, наприклад Ощадбанк, ВТБ 24 і багато інших. Втім, якщо ви довіряєте тільки найбільшим банкам (наприклад, з Топ-20), слід знати Альфа-банк, Райффайзен і деякі інші банки вклади з пільговим розірванням за станом на липень 2012 взагалі не пропонують. Тепер звернемося до умов за вкладами з пільговими розірванням.

1. Термін. В окремих випадках це 6 місяців ; тобто вклади навіть термін від 1 дня. Тим не менше, більшість банків пропонують «класичний» термін – від 1 року і більше.Как-работает-частный-инвестор.-Информационная-база-данных.

2. Капіталізація і поповнення. Ці умови індивідуальні, однак можна підібрати внесок, який передбачає одне або обидва цих умови. Краще вибирати депозити з щомісячною капіталізацією: вона дозволить пом’якшити втрату при достроковому закритті вкладу.

3. Найцікавіше: процентна ставка. Вона коливається в діапазоні від 2-3% ( Юникредит) до 12 – 12,5% річних . Слід, утім, знати, що абсолютна більшість банків при достроковому розірванні виплачують від 50 до 80% від встановленої ставки (так, у Ощадбанку це 2/3, у Юнікредіта і ВТБ 24 – 80%, а у Ренесансу – 9% замість 10, 5%) або встановлюють гнучку ставку в залежності від фактичного знаходження грошей на депозиті. При цьому банки висувають умови і в частині терміну: так, при розміщенні коштів на 365 днів зняти їх на пільгових умовах можна зі 181-го дня.

Вклади без втрати відсотків

Тим не менш, є вклади, при достроковому знятті коштів з яких людина не втрачає нічого.  Як правило, такі вклади широко рекламуються і про них можна дізнатися в Інтернеті або в ЗМІ.

Підбираючи вклад з можливістю пільгового розірвання без втрати відсотків (або їх частини), слід пам’ятати, що ваш дохід в будь-якому випадку буде менше, ніж якщо б гроші знаходилися на депозиті протягом всього терміну. Адже при відкликанні своїх коштів з 365-денного внеску на 182-й день ви одержите доход тільки за півроку – тобто половину відсотків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?