Новини світу кредитування та банківських послуг.

Вклади в золоті, ризики та вигода.

Розміщуючи злиток на депозитному рахунку, в першу чергу, ви вирішуєте проблему його безпечного зберігання. Прибутковість вкладу порівняно невелика: від 1,5 до 4% річних, залежно від його терміну. Але завдяки зростанню вартості дорогоцінного металу майже вдвічі, реальний прибуток депозиту в золоті за результатом 2014 виявилася набагато вищим, ніж за традиційними вкладами в гривні. Наскільки вигідні вклади в золоті і які ризики по них. Думки експертів.

Старший партнер адвокатської контори « Кравець і партнери »

У першу чергу варто відзначити, що депозити в металах не гарантовано Фондом гарантування вкладів. Крім того, прибутковість по таких внесках вкрай мала, а ризик досить високий. Якщо в банку вже Тимчасова Адміністрація, то найімовірніше вкладник вже ніколи не побачить ні самого вкладу, ні коштів по ньому. Вклади в металах не можна перевести в грошовий еквівалент при введення тимчасової адміністрації. Бажано внесок з банку просто забрати і отримати нараховані відсотки. Іншого варіанту поки немає.

Директор компанії FIBO України

Що стосується депозитів у золоті (у банківських металах), то НБУ обмежив видачу банківських металів з поточних та депозитних рахунків клієнтів рівнем 15 тисяч гривень (в еквіваленті за офіційним курсом) на добу. Проте залишається можливість конвертації депозитного рахунку, номінованого в банківському металі, в гривню.

clip_image001Директор департаменту роздрібного бізнесу банку « Хрещатик »

Вклади в металах виплачуються за нормами, не більше еквівалента 15 000 гривень на день. Ми рекомендуємо такі вклади переоформляти, так як банківське золото найближчим часом не втратить у ціні.

Президент Українського аналітичного центру

На жаль, якщо в банк введена Тимчасова Адміністрація золотий депозит фактично вважається втраченим. ФГВ не відшкодовує золотий депозит, а ліквідатор відшкодовує золотий депозит в четверту чергу боржників. Дуже часто у ліквідатора не вистачає грошей на четверту чергу боржників і тому золотий депозит просто не віддадуть.

Начальник управління валютних операцій і банківських металів Імексбанку

Згідно ст. 26 розділу 5 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не відшкодовує кошти за вкладами у банківських металах. Конвертувати «золотий» вклад в грошовий еквівалент, можливо, якщо банк пропонує таку послугу. Залежно від умов укладеного договору з клієнтом, це може бути як виплата відсотків в золоті так і в національній валюті.

Начальник управління корпоративного бізнесу департаменту продажів банку « Стандарт »

У 2013 році тенденція затребуваності на депозити в золоті в населення і компаній змінювалась з позитивною динамікою, що обернено-пропорційно динаміці даних вкладів в 2014 році. Вона безпосередньо залежить від настрою клієнтів розміщувати будь депозити в банках у умовах зростання кількості проблемних банків і складною військово-політичної ситуації в країні.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?