Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відтік депозитів і доходи населення

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Соцвнесок зменшений

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому внесений урядом закон «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці», який передбачає зменшення сплати єдиного соціального внеску з нині діючої ставки 41% до 16,4%. За таке рішення проголосували 267 депутатів при необхідних 226.

clip_image001

Доходи населення зросли на 4,3%

Номінальні доходи населення України у III кварталі 2014 порівняно з аналогічним періодом 2013 зросли на 4,3% і склали 396 млрд. 760 млн. грн., – повідомила Державна служба статистики. З них заробітна плата склала 158 млрд. 911 млн. грн. (+ 5,7%), прибуток і змішаний дохід – 83 млрд. 696 млн. грн. (+ 8,6%), доходи, отримані від власності – 23 млрд. 516 млн. грн. (+ 8,9%), соціальна допомога та інші одержані поточні трансферти – 130 млрд. 637 млн. грн. (-0,6%).

Відтік депозитів у 2014 році

Відтік депозитів в банківській системі в цьому році досяг 126 млрд. грн., Заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва на прес-конференції за підсумками 2014 року. «Ще одна негативна тенденція цього року, яка насправді почалась в жовтні минулого року – це відтік депозитів з банківської системи. На сьогоднішній день відтік депозитів з банківської системи склав 126 млрд. грн., з яких практично 54 млрд. – це відтік депозитів у гривні, практично 9 млрд. – відтік депозитів у валюті, що складає близько 29% депозитів фізичних осіб. Левова частина припала на початок року », – сказала вона.

clip_image002

Глава НБУ пояснила, що цей величезний відтік депозитів підвищив пропозицію грошей, або обсяг готівки поза банками в цьому році на 19%, в той час як зростання монетарної бази становило всього 11%.

Військовий податок

Українці в період з серпня по кінець грудня сплатили до бюджету 1885 млн. грн. військового збору, а додаткові витрати на оборону й армію, порівняно з 2013 роком, зросли на 15,6 млрд. грн., повідомив у ході підсумкової річної прес-конференції прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

clip_image003

Системно важливі банки

НБУ Постановою Правління від 25.12.2014 № 863 "Про затвердження Положення про порядок визначення системно важливих банків" (далі – постанова № 863) затвердив методику визначення системно важливих банків. У відповідності з даним документом, системно важливими на сьогодні є 8 банків: ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", АТ "Ощадбанк", АТ "Укрексімбанк", АТ "Дельта Банк", АТ "Райффайзен Банк Аваль", ПАТ "Укрсоцбанк", ПАТ " Промінвестбанк ", АТ" СБЕРБАНК РОСІЇ ". Основними критеріями системної важливості є загальний розмір активів, зобов’язань юридичних і фізичних осіб, системні взаємозв’язки в банківській системі (обсяг міжбанківського кредитування) і обсяг кредитування найважливіших секторів економіки.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?