Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відстрочення для військовослужбовців та резонансний злочин

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Гривню недооцінили

Як свідчать дані індексу «Біг Мак» (The Big Mac index) журналу The Economist за липень 2014 року, українська гривня очолила рейтинг країн світу з найбільш недооціненою національною валютою. Відповідно до індексу, національна валюта України недооцінена на 66,1% по відношенню до долара США і на 67,2% – по відношенню до євро.
Передбачувана вартість долара до гривні, згідно з даними дослідження, повинна становити 3,96 грн. / Дол. за діючої вартості 11,69 грн. / дол., по відношенню до євро – 5,16 грн. / євро при діючій вартості 15,73 грн. / євро.

Заборгованість за комуналку зменшилась

clip_image001

Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг у червні 2014 року по порівнянні з травнем знизилася на 2,5% – до 11,157 млрд. грн., Про що повідомила Державна служба статистики України (Держстат). За даними служби, середній термін заборгованості становить 3,4 місяця. Всього в січні-червні 2014 українці сплатили за житлово-комунальні послуги 20,3 млрд. грн., що склало 103,2% нарахованих за цей період сум.
Найвищий рівень оплати спостерігався у Закарпатській, Львівській, Кіровоградській, Вінницькій та Івано-Франківській областях (116,3-110,1%), а найнижчий – у Донецькій, Луганській і Харківській областях – 95,5-98,7%.

Чотирьом банкам заборонено виплачувати зарплати

Міністерство фінансів України виключило з переліку уповноважених банків для виплати зарплат співробітникам державних бюджетних установ чотири фінустанови. Згідно з повідомленням, оприлюдненим на сайті міністерства, відповідне рішення про припинення виконання функцій уповноваженого банка «Пивденкомбанком» , «АвтоКрАЗбанком» , «Энергобанком» , «Чорноморським банком розвитку та реконструкції» прийнято 28 липня на засіданні конкурсної комісії.
Станом на сьогодні переможцями конкурсу з визначення уповноважених банків, через які може здійснюватися виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, є 76 комерційних банків.

Гроші для армії

Кабінет міністрів додатково виділяє з резервного фонду державного бюджету 9,5 млрд. грн. для виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил та матеріально-технічного забезпечення армії. Відповідне розпорядження Кабміну № 678-р опубліковане на сайті уряду. У повідомленні уточнюється, що з цієї суми 9 млрд. грн. отримає міністерство оборони, а ще 500 млн. грн. – Головне управління розвідки Міноборони.

Грандіозний злочин

Колишній співробітник одного зі столичних банків підозрюється у привласненні суми в розмірі більше 38 млн. грн. Як стверджують співробітники правоохоронних органів, протягом 6 років співробітник перераховував кошти нібито від імені клієнтів банку на рахунки підставних осіб. За кожну таку операцію ці особи отримували по 500 гривень, а перераховані кошти повертали організатору шахрайської угоди.
Таким чином, зловмисник вивів і привласнив з рахунку банку понад 38 млн. гривень, чим завдав значної шкоди клієнтам банку. Зараз підозрюваному загрожує від 5 до 12 років в’язниці.

clip_image002

Позичальники просять про відстрочку

Як повідомляється на сайті Нацбанку, фінустанови вже розглянули 3934 кредитних договорів позичальників-військовослужбовців, які звернулись з проханням про надання відстрочки сплати відсотків за користування кредитом. Згідно з повідомленням, кількість кредитних договорів, за якими були переглянуті умови зобов’язань, становить 3 560 (90,5%) станом на 16 липня 2014 року.
«Національний банк листом від 28 липня 2014 нагадав банкам про необхідність суворого та безумовного дотримання банками положень законів України та рекомендацій регулятора і попередив, що невиконання законних вимог є підставою для застосування до порушників адекватних заходів впливу», – йдеться в повідомленні.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?