Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відпустка в кредит: вигадка чи реальність?

Чим ближче літо, тим більше людей мріють про заслуженій відпустці на березі теплого моря або в горах якоїсь далекої країни. Але не всі сім’ї звикли відкладати гроші на відпустку протягом року, щоб потім забезпечити собі королівський відпочинок на островах. Саме тому, напевно, зараз особливою популярністю стали користуватися пропозиції про відпустку в кредит. На багатьох рекламних плакатах в метро і на громадських зупинках ми бачимо написи типу: «Хочеш відпочити? Втомився від сірих буднів, але не вистачає грошей на путівку? Візьми кредит і виріши усі свої проблеми!». Перша думка, яка з’являється – це: «Навіщо мені це? Як-небудь проживу і без моря, навіщо влазити в борги, щоб потім весь рік їх виплачувати?». Але, пройде хвилин п’ять-десять і всі ваші думки знову про те, чи варто скористатися такою пропозицією.

Багато людей говорять про те, що хотіла б відчути себе добре хоча б раз у році – на відпочинку, а той факт, що потім доведеться півроку або рік виплачувати кредит, їх не особливо хвилює. Інші вважають логічним взяти путівку в кредит заздалегідь за більш низькою ціною, а потім виплатити кредит з нарахованих відпускних грошей. По суті, якщо правильно розрахувати свої матеріальні сили, то можна взяти кредит на проведення відпустки. Багато туристичні агентства пропонують такі варіанти – вам слід розглянути саме їх, адже в банку отримати такий кредит буде дуже складно. Це так, адже кредит на відпустку не так популярний, як, наприклад, кредит на купівлю автомобіля чи побутової техніки. Це, по суті, просто гроші, які, на думку більшості, підуть «в нікуди». З іншого боку, якщо позичальник не повертає кредит за автомобіль, то його у нього відбирає банк і продає за ту суму, якої вистачить на погашення боргу. А ось, якщо позичальник не може віддати кредитні гроші, які він брав на путівку, то що з нього взяти? Саме це і зупиняє банки від видачі таких кредитів.

Як вже було сказано, багато туристичні компанії пропонують придбати путівку в кредит. В такому випадку, кредитна ставка може коливатися від 14% до 60% річних. В середньому, це 24% – 27%, тут все залежить від терміну, від банку, від умов і документів, які ви надасте при оформленні кредиту. Схема наступна: туристична фірма бере кредит у банку для оплати вашої поїздки і сплачує відсотки за рахунок тієї знижки, яку воно могло надати вам при звичайній купівлі туру. А ви вже сплачуєте вартість туру і відсотки туристичної компанії. Пам’ятайте, що подібну розстрочку надають далеко не всі тур агентства і не на всі тури. Також дуже важливо відкласти гроші на перший внесок, адже всі ми знаємо, як буває: багато хто з нас приїжджають з відпустки без жодної копійки в кишені і не можуть внести необхідну суму, накликаючи на себе неприємності.

Багато людей просто оформляють у банку кредитні карти і з допомогою них оплачують свою відпустку, не надаючи конкретної інформації банку про те, куди вони збираються витратити гроші. Цей варіант теж гарний, особливо, якщо у вас чиста кредитна історія і є надійний поручитель. Пам’ятайте, що за всіма кредитними картками існує кредитний ліміт, перевищити що ви не можете. Якщо вам потрібно збільшити його зверніться в банк із заявою про це та, при «правильному» використання кредитки раніше, банк зможе збільшити кредитний ліміт до певної суми.

Отже, давайте порахуємо, у скільки може обійтися кредит на відпустку. Наприклад, ви берете путівку на всю сім’ю, яка обійдеться вам в 30 тисяч гривень. Термін кредиту – 6 місяців. Варіантів погашення кілька:

1 – Ви берете путівку в розстрочку на півроку, виплачуючи щомісяця по 5 тисяч гривень протягом усіх 6-ти місяців. У цьому разі переплати практично не буде.

2 – Купуємо путівку через турагенство на рік. Кредитна ставка в цьому випадку – 26% річних. Щомісячний внесок становитиме 3150 гривень. Сума сплачених відсотків за весь рік складе 7800 гривень.

3 – Якщо ви надаєте до банку всі необхідні документи, а також маєте чисту кредитну історію, то банк може надати вам кредит під 14% річних, але це якщо дуже пощастить. У такому випадку щомісячна виплата складе 2850 гривень протягом року. Загальна сума переплати за рік – 4200 гривень.

Вам варто обдумати рішення про відпустку в кредит і, якщо ви знайдете оптимальний варіант для отримання і погашення кредиту, то сміливо їдьте на відпочинок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?