Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відповідальність за неповернення кредиту банку

Тим, що половина земної кулі все життя живе в кредит, сьогодні вже нікого не здивуєш. У кредит люди отримують освіту, купують нерухомість, автомобілі та інше. Такий спосіб життя потихеньку переймаємо і ми.

Трохи більше десяти років фінансової стабільності розслабили російських громадян і споживчі та іпотечні кредити стали набирати популярність. Удавана простота одержання кредиту і ілюзорна легкість його виплати стала результатом появи величезних заборгованостей позичальників. Цьому сприяло й те, що багато громадян набрали кредитів понад свою платіжної спроможності. Фінансова криза підкосила фінансові можливості навіть заможних людей, не кажучи вже про рядових жителів країни. І тому в певний момент гостро постало питання – що робити і що загрожує неплатникам, якщо вони в строк не повернуть кредит?

По-перше, позичальників чекає нарахування штрафів та пені, які збільшать і без того великі суми кредиту. По-друге, якщо позичальник не знайдуть кошти на виплату боргу, банк подасть на них до суду. А це тільки погіршить ситуацію. Тому що якщо кредит був заставним, то банк має nevozvrat_kredita-300x224право повернути собі гроші, вилучивши з власності позичальника його майно. Якщо ж кредит був беззаставними, то і в цьому випадку банк скористається правом стягнути майно боржника в рахунок погашення кредиту.

Однак у цій ситуації є нюанси, які теж потрібно враховувати. Вилучити у позичальника нерухомість банк зможе тільки на підставі рішення суду. І другий нюанс – банк не має права відбирати у позичальників житло, якщо воно – єдине місце проживання.

Позичальники повинні передбачати ще наступне: якщо кредит не повернеться в банк, він має право продати зобов’язання боржників іншої компанії, причому зроблено це буде без згоди кредитоотримувача. Його просто поставлять перед фактом про зміну кредитора. Далі в справу можуть вступити колекторські агентства. А у них в запасі маса методів, за допомогою яких вони примушують позичальника повернути борг.

Що стосується відповідальності за не повернення кредиту, то вона буває і кримінальної, однак тільки в тому випадку, якщо в діях позичальника виявлять злий умисел і якщо банку вдасться це довести.

Колекторські агентства займаються скупкою у банків проблемних, не виплачують кредити, а також надають послуги по поверненню боргу на прохання банку. Зрозуміло, що про це позичальника теж тільки інформують.

Методи у колекторів самі різні. Вони можуть повідомляти боржника по телефону, поштою, при особистій зустрічі. Можуть поставити до відома керівництво позичальника. Коли арсенал мирних засобів у колекторів закінчується, вони можуть вдатися до грубих форм переконання. Такі ситуації стали не рідкістю в нашій країні, тому, можливо, буде прийнятий проект по визнанню фізичної особи неспроможним.

Незважаючи ні на що, що перший, кому вигідно отримати свій кредит – це банк. Тому, якщо позичальник йде на контакт і намагається справно платити, то до нього банківська система буде більш лояльна. Так що кращий спосіб уникнути конфлікту – це спробувати домовитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?