Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відповідальність за кредити, оформлені родичами.

Фінансові організації, коли бажають отримати назад свої кошти, а боржник все ніяк не йде на контакт, не хоче виконувати свої зобов’язання по кредиту, можуть по-різному діяти. Можливі ситуації, коли вони телефонують родичам боржника і просять їх виплатити борги. Наскільки законними є такі дії кредиторів і як правильно поводитись в подібній ситуації краще дізнатися заздалегідь.

Співпозичальник або поручитель

Нерідко сьогодні при оформленні кредитної угоди банківські організації просять привести поручителя, щоб знизити свої ризики. Можливі ситуації, коли заробітної плати позичальника виявляється недостатньо для укладення кредитної угоди, та він запрошує родича в якості співпозичальника. Далеко не кожен українець при підписанні таких угод розуміє, що тепер несе відповідальність за повернення боргу основним позичальником. Якщо в цьому випадку фінансова організація починає дзвонити і писати, що родич перестав робити оплату мінімальних місячних платежів, доведеться гасити борг зі своїх власних коштів.

Страховий поліс

При оформленні будь-якої кредитної угоди позичальникам пропонують додатково придбати страховий поліс. Він призводить до подорожчання кредитної угоди, тільки є у нього і свої переваги. У даній ситуації необхідно розібратися, з яких причин позичальник перестав виплачувати свій кредитний борг і зрозуміти, чи входить ця причина в число страхових випадків. Якщо настав страховий випадок, нічого за родича платити не доведеться, тому що цим повинна зайнятись компанія, якою був виданий поліс страхування.

Слід постаратись якомога швидше звернутись в страхову компанію, щоб дізнатись, що потрібно для початку виплати кредитного боргу за свого клієнта. Можливі ситуації, коли такі компанії намагаються ухилитися від своїх зобов’язань і доводиться звертатись до суду.

Позичальник відмовився від поліса

Не завжди позичальник погоджується на оформлення страхового поліса, так як бажає знизити витрати на кредит. Вимагати виплату боргу від родичів позичальника кредитор може тільки в тому випадку, якщо той помер. Важливо також знати, що борги від померлої людини до його родичів переходять тільки в тому випадку, якщо ці родичі погоджуються вступити в права спадкування. Якщо все родичі відмовляються від своєї спадщини, то кредитору нічого не залишиться, як тільки списати кредитний борг, адже його поверненням займатись більше нікому.

Борги подружжя

Багато родин під час сімейного життя вдаються до оформлення кредитів. Можливі ситуації, коли борг не виплачений, а пара вирішила розлучитись. Якщо діяти за законом, то подружжю належить розділити порівну між собою не тільки майно, а й борги перед кредитором. Ось тільки самостійно вирішити це питання вдається не всім. Нерідко до вирішення таких питань залучають суд. Саме йому належить розбиратися у всіх тонкощах чинного кредиту і в тому, як були витрачені кошти за цим кредитом. Сильний вплив на рішення має наявність дітей і те, з ким вони залишаються після розлучення сімейної пари. Є маса тонкощів у визначенні частки відповідальності подружжя і краще в усіх цих питаннях довіритися суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?