Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відповідальність позичальника за непогашення кредиту – чим загрожує невиплата кредиту?

Боягудство залишитися без майна у разі невиплати кредиту зупиняє багатьох потенційних позичальників. Що робити, якщо ви не зможете в якийсь момент виділяти необхідні гроші? Яка відповідальність позичальника за непогашення кредиту? Чим загрожує невиплата кредиту?

Хвилюватися варто, якщо все зовсім погано, – після того, як від вас нічого не доб’ються ні банківські службовці, ні колектори. Та й у випадку, якщо рішенням суду буде примусове стягнення з вас боргів перед банком, напевно, вам доведеться виплачувати кредит з вашої заробітної плати (зазвичай це 50%). Борг буде повертатися без всякого вашої участі – вам необхідно лише офіційно працювати і отримувати "білу" зарплату. У випадку, якщо ви не працюєте ніде і не можете виплачувати кредит зі своєї зарплати, банк через суд має право вимагати повернення боргу за допомогою продажу вашого особистого майна.

У даному випадку мова йде не про заставне майно, яке йде з молотка в першу чергу, а про те, чим ви володієте, і з чим би не хотіли розлучатися добровільно. Це може бути нерухомість, машина, техніка, меблі та інші предмети побуту.

Які саме речі можуть піти з молотка, і чи відповідає позичальник всім своїм майном по кредиту?FAQ

В першу чергу, це нерухомість. Саме вона є найбільш ліквідним майном, яке можна з легкістю продати за ринковою ціною. Описується вона, на жаль, частіше з більш низькою оціночною вартістю.

Що робити, якщо в квартирі, якою володіє позичальник, проживають і інші люди? Все залежить від того, хто саме там проживає, і якою частиною володіє боржник.

У разі, якщо він є єдиним власником, квартира може піти з молотка досить швидко. Якщо він одружений, і житло є спільно нажитим майном, все набагато складніше: банк вже не має права вимагати продати квартиру, якщо не має підстав на це. Як правило, у випадку, якщо людина, що складається в шлюбі, бере великий кредит, банк вимагає згоду чоловіка – таким чином в подальшому можна уникнути будь-яких проблем з вилученням квартири.

У разі, якщо позичальник володіє лише частиною квартири, саме ця частина і вилучається. Боржник, просто прописаний на житловій площі, не має можливості розплатитися з її допомогою з кредитом.

Позичальник відповідає тільки особистим майном, яке є ліквідним. Якщо автомобіль записаний на вас, його продадуть. Техніка і меблі, розташована в будинку, де ви живете, також може бути продана в рахунок погашення боргу.

При появі заборгованості ви не відповідаєте тим майном, без якого не можете обійтися. Предмети побуту, побуту не можуть бути вилучені судовими приставами.

Звичайно, до суду і вилучення майна позичальника справа може і не дійти, однак і це цілком можливо. Деякі "експерти" радять у випадку, якщо ви не можете віддати гроші, переписати майно на родичів і звільнитися з офіційної роботи. Але в такій ситуації банк може звернути увагу на ваших поручителів і рідних, тому кращий варіант – справно виплачувати кредит або знайти гроші для того, щоб віддати борг банку, відразу. Адже чим загрожує невиплата кредиту ви тепер знаєте …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?