Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відпочинок в кредит

Відпочинок в кредит – це окремий вид споживчого цільової позики, який витрачається на оплату визначеної мети, в даному випадку – відпочинку. Даний кредит є одним з видів експрес-кредитів. Тобто, його оформлення займає мінімум часу при мінімальній кількості необхідних документів. Термін погашення такої позики, як правило, теж не надто тривалий – від трьох місяців до року. Правда, процентна ставка його при цьому трохи вище стандартних споживчих програм кредитування. Оформить даний вид позики можна при відділенні будь-якого банку.

Відпочинок в кредит є одним з найбільш ризикованих видів кредитування. На це є кілька причин: можлива відмова позичальника від відпочинку або від оплати кредиту, якщо він не сподобався, відсутність застави. Тому при його оформленні потрібне внесення первинного першого внеску в розмірі 10-20% від загальної суми і підвищені процентні ставки. Певного стандарту даного виду кредиту немає. У кожному банку можуть зажадати різні документи, підтвердження доходу, або навіть вимагати заставу і поручителя. При невеликій запитуваної сумі умов буде менше, при більш серйозною – значно більше плюс обов’язкова перевірка кредитної історії позичальника.

Особливістю кредитного відпочинку є спосіб перерахування грошей та їх сума. Перед оформленням даного фінансового зобов’язання article482позичальник відвідує туристичну фірму, вибирає тур, по якому бажає відпочити і оформляє договір на надання туристичних послуг. Разом з договором клієнт отримує розрахунковий рахунок для оплати відпочинку, який він надає банку разом із заявою на отримання кредиту. До заяви додається стандартний пакет документів: паспорт, ІНН код, по можливості або запиту з боку банку – довідку про доходи, документи на заставне майно або поручителя.

Після узгодження кредитних зобов’язань банку і позичальника, гроші за безготівковим розрахунком перераховуються на рахунок туристичної фірми. Тобто, позичальник цих грошей особисто не отримує. При цьому банк фінансує тільки путівки, на власні потреби під час відпочинку позику не видається. Дуже рідко можна знайти програму, де гроші видаються готівкою. У цьому випадку доведеться брати споживчий позику готівкою, або оформити кредитну карту. Також такий кредит неможливо оформити на «палаючу» путівку, в зв’язку з неможливістю оформлення кредиту в такий короткий термін.

Оформляється така позика, як у відділенні банку, так і в офісах туристичних фірм, де присутня фахівець банку. Часто турфірми йдуть назустріч банку і пропонують при такому оформленні кілька відсотків знижки клієнтові на обрану путівку. Цей варіант можливий тільки при узгодженні банку з туристичною фірмою. Рішення приймається протягом одного-трьох днів, що залежить від розміру позики та кредитної історії клієнта. Особливістю кредиту є також пільговий період, тобто першу оплату по ньому можна вносити не в перший місяць, а через 2-3. Стандартної процентною ставкою даного виду кредитування є 17-20% річних, плюс банківські комісії за користування кредитним лімітом.

Що ж робити при виникненні ризиків? Тобто, якщо відпочинок з яких-небудь причин не відбувся. Або виникли інші форс-мажорні обставини: хвороба клієнта, погіршення погодних умов, інші проблеми. При даній ситуації гроші з рахунку туристичної фірми повертаються на рахунок банку, а клієнту доводиться сплатити тільки комісію за обслуговування кредиту та роботу співробітників. Ця сума не дуже велика, тому особливих проблем не виникає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?