Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відмови і кредит. Як зробити так, щоб банк не відмовив

Комерційні банки нашої країни ось вже багато років надають послуги по кредитуванню на різні потреби. B будь-яка людина, який має паспорт, дохід і … велике бажання, в принципі, зможе, якщо повірити в банківську рекламу, отримати кредит. Але то, як видається не так-то просто.

З практики в житті видно, що дуже часто, навіть не пояснюючи причини, банк відмовляє в проханні про отримання кредиту. Якщо вірити банківською статистикою, то в області кредитування процентний показник відмов вельми значущий і складає приблизно 30%.

Всі банки, перед тим як прийняти рішення про можливість надання кредиту, по відношенню до потенційного позичальника завжди проводить процедуру скорингу (від анг. – Scoring), яка означає схему прорахунку оцінки платоспроможності позичальника та його матеріального статусу. Але якщо навіть і дав банк позитивну відповідь, то все одно має право на видачу грошей накласти вето.

В чому тут причина? А причин тут декілька і банки не люблять їх поширювати. Перед тим, як почати їх аналізувати, потрібно відзначити, що otkazi_i_kredit-300x151значенням цих причин є не просто інформація для роздумів, а саме те значення, яке допоможе на порядок зробити вище шанси на отримання грошей з банку.

Причини, з яких відмовляють у кредиті

Отже, перше місце займає найпоширеніша причина, по якій відмовляють у кредиті – зарплата низького рівня і те, що немає можливості підтвердити додаткові доходи. Наприклад, у Москві середній дохід на даний момент нижче середнього рівня, при цьому банк може видати кредит на купівлю однокімнатної стандартної квартири в російській столиці. І якщо не так давно більшість банків вважали своїми забезпеченими клієнтами тих, у кого сукупний сімейний дохід був близько 1,5 – 2 тисячі американських доларів, то вже зараз такої суми недостатньо для довірливого ставлення банківських аналітиків, так як вони починають його проявляти вже при сумі приблизно рівною 2,5 тисячі. Ось чому, як це не сумно, але дохід це одне з найголовніших умов для як позитивного, так і негативного відповіді банку.

Іноді причиною для відмови у видачі кредиту може служити те, що коли позичальник оформляв заявку на кредит, то свідомо перебільшив свій дохід. Потрібно відзначити, що такий вид обману користується величезною популярністю у потенційних позичальників тому, що є важко розкривається при існуванні «сірих» зарплат у конвертах.

Далі в списку підстав для відмови в кредиті слід недостовірна, іноді навіть свідомо помилкова інформація, що виявляється службою безпеки при перевірці наданих даних в анкеті. Тут лідирує свідоме приховування інформації про те, що є в наявності інші кредити, а також підроблені документи, наприклад, такі як довідка про заробітну плату та інші. Спотворене або навмисне внесення неправдоподібних відомостей під час заповнення заявки на кредит чревато тому, що вся інформація, яка вказується, проходить перевірку співробітниками служби безпеки банку.

Якщо ви все ж хочете отримати кредит, то попрощайтеся з будь-якими думками про обман або про те, щоб надати «липові» документи, в особливості, якщо вони (наприклад, паспорт або диплом про вищу освіту, або ще якісь інші) були зроблені «на швидку руку і задарма», в будь-який з численних кримінальних конторок, де їх представники з послужливістю будуть пропонувати свої послуги на станціях метро або в підземних переходах. Розпізнати підроблені документи і довідки можна дуже легко і швидко. Але ваші з банком відносини можна зіпсувати не тільки обманом при оформленні документів. Величезною роллю тут буде служити і ваше положення в соціумі. Аналітики банків з запереченням реагують на такі життєві зміни потенційних клієнтів, як часті зміни місця роботи чи проживання, шлюборозлучні процеси і будь-які проблеми з владою. Тут дуже проста банківська логіка. До тих пір поки позичальник буде мати проблеми як в особистому, так і професійному плані він не буде надійним клієнтом, а це вказує на різке підвищення шансів у відмові банком кредиту.

Що потрібно, щоб уникнути банківської відмови?

Отже, для того щоб отримати кредит (іпотеку) або кредитну картку краще все заповнювати правдиво. Історія банківських взаємовідносин з клієнтами зафіксувала унікальні випадки, коли негативні біографічні факти позичальника, які були повідомлені їм при заповненні анкети, були не стільки перешкодою на шляху до отримання кредиту, скільки послужили вигодою і кращим чином представили позичальника, в якості чесного і надійного клієнта.

2 Responses to Відмови і кредит. Як зробити так, щоб банк не відмовив

  • що робити якщо в мене 15 кридитів допоможіть

    • Велика кількість кредитів сама по собі не настільки велика проблема, але якщо по деяким з них вже є заборгованості та кредитна історія зіпсована то на банківські кредити до виправлення історії розраховувати не варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?