Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відмінності кредитування в гривні, доларах і євро

На сьогоднішній день ситуація залишається колишньою: позичальникам вигідніше брати кредит у доларах. Ця валюта знецінюється нехай і невеликими, але впевненими темпами не тільки на валютному ринку нашої країни, а й на світових ринках.

Якщо розглядати позики в гривневому еквіваленті, то тут спостерігається високий рівень процентних ставок. Існують, звичайно, дуже вигідні процентні ставки за кредитами у швейцарських франках та євро, але і ризики тут найбільш високі і залежать вони від курсової різниці цих валют по відношенню до національної. У разі зростання цього співвідношення витрати на обслуговування подібних позик збільшуються на цю ж величину. Тому можна говорити про те, що доларовий кредит – найвигідніший на сьогодні.
Прогнозоване зростання ставок по довгостроковому кредитуванню становить не більше двох відсотків. Пов’язано це з тим, що серед банків спостерігається брак ресурсів у національній валюті. Сьогодні їм вже не доводиться розраховувати на підтримку з боку НБУ. Використання Нацбанку в якості постачальника ресурсів оцінюється в 40-50% по овернайту. Більш тривалі позики навіть не розглядаються.

Дефіцит коштів виник також і з причини дуже швидкого темпу, на який вийшли практично всі фінансові установи з початку цього року. Тому на сьогоднішній день вони змушені згортати свої кредитні програми або посилювати умови. Нічого дивного не буде, якщо до кінця поточного року зростання ставок по залученню грошових коштів буде приголомшуючим і складе 18%. Банкам потрібні ресурси і вони підуть навіть на це заради їх залучення. А зростання ставок за довгостроковими кредитами виникає і з іншої причини. У зв’язку з високими темпами зростання інфляції зростає оплата праці банківських службовців, всі ці витрати закладаються у вартість послуг фінансових установ. А крім цього, банки планували збільшення обсягу кредитування, для цього вони затратили чималі кошти, але зважаючи на посилювання вимог до позичальників, а також погіршення умов, ринок звузився, клієнтів стало менше. Але витрачені ресурси все одно необхідно хоч якось компенсувати, що і виливається у підвищення процентних ставок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?