Новини світу кредитування та банківських послуг.

Відділень менше, консолідація триває, новини тижня

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Інфляція на рівні 0,1%

Базова інфляція в листопаді 2013 року по порівнянні з жовтнем 2013 збереглася на рівні 0,1%. За січень-листопад 2013 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року зафіксована інфляція на рівні 0,2%.

Банки скорочують мережі

За рік українські фінустанови скоротили свої мережі на 498 регіональних підрозділів. Філії та підрозділи закрили з метою оптимізації infliacia_400x270.jpg.aspxроботи окремих банків, а також – після об’єднання установ. Сьогодні в країні продовжують свою роботу 19 400 підрозділів.

Новий голова

У складі правління Брокбізнесбанку відбулися фінансові ротації. На посаду Голови Правління був призначений Динник Олександр Вікторович, який змінив Францевича Ігоря Євгеновича. Останній на своєму місці пробув всього 4 місяці. Термін, на який призначили нового Главу Правління, банк поки не розголошує.

Більше мільярда

З початку 2013-го активи ФГВ з 6092 млн. грн. виросли до 7285 млн. грн. Приріст становить 19,58%. За рік учасниками фонду стали 6 нових банків. Процентний приріст активів трохи менше показника минулих років. У 2012-му активи ФГВ зросли на 26,2%, в 2011-му – на 42,4%. У серпні 2012 Фонд гарантування підвищив розмір компенсації вкладникам ліквідованих банків з 150 тис. гривень до 200 тис. грн.

У листопаді купили багато валюти

Чиста купівля готівкової валюти населенням у листопаді 2013 склала 782,6 млн. дол, тобто, в 3,6 рази більше показника за попередній місяць (216 млн. дол). Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку України. За інформацією НБУ, купівля готівкової валюти населенням перевищує її продаж четвертий місяць поспіль після зворотної тенденції в квітні-липні поточного року.

ПУМБ і Ренесанс тепер разом

У п’ятницю, 13 грудня, стало відомо про придбання Першим українським міжнародним банком (ПУМБ) 100% статутного капіталу Банку «Ренесанс Капітал» , більш відомого під брендом «Ренесанс Кредит». Як відомо, власником ПУМБ є великий промисловець і мільярдер Рінат Ахметов.

За повідомленням прес-служби, в результаті цієї угоди Банк «Ренесанс Капітал» став дочірнім банком ПУМБ в рамках Банківської групи ПАТ «ПУМБ. У прес-релізі банку наголошується, що дана операція не призведе до суттєвих змін в організації контролю над активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ), до складу якої входять ПУМБ і «Банк РенессансКапітал». Не планується і операційне об’єднання банків ПУМБ і «Ренесанс Капітал».

Кому Нацбанк віддасть 4 млн. грн.?

Один з лідерів в області ІТ-консалтингу та системної інтеграції України компанія «БМС Консалтинг» в черговий раз виграла тендер у Національного банку України. Цього разу предметом закупівлі є два комплекти серверного обладнання, а також, послуги з його встановлення. Згідно з інформацією, опублікованою в «Віснику державних закупівель» (№ 97/8), сума угоди становить 4 млн. 112 тис. 169 гривень. «БМС Консалтинг» конкурував на торгах тільки з однією відомою it-компанією «Інком», цінова пропозиція якого виявилося трохи вище і склало 4 млн 449 тис. 349 грн.

bank_Ukr_400x301.jpg.aspx

Казначейські зобов’язання на 100 млн. дол

«Ощадбанк» завершив розміщення 2-річних казначейських зобов’язань на пред’явника серії Б на 100 млн. дол серед населення. Повідомлення про це з’явилося на сайті Міністерства фінансів України. За інформацією Мінфіну, банк розмістив казначейські зобов’язання на 100 млн. дол номінальною вартістю 500 дол, випущені 30 листопада 2012, за ставкою 8% річних зі сплатою купонів кожні шість місяців. Розмір доходу по кожному купону є фіксованим і становить 20 дол

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?