Новини світу кредитування та банківських послуг.

Від Студента до Голови Правління: як почати кар’єру в банку?

Будь-яку кар’єру треба з чогось починати, і на початку, як правило, молодим людям належить пройти досить складний шлях: обрости досвідом і власними досягненнями. При цьому у кожного натхненного і цілеспрямованого студента є шанс опинитись на одній з найвищих щаблів кар’єрної драбини.
Чи надають банки молодим і амбітним можливість почати свій кар’єрний шлях у них?
Скільки студентів щорічно проходить у банків практику, чи оплачується вона, яким чином здійснюється їх відбір, скільки часу триває стажування та які перспективи відкриваються перед молодими людьми.
У Пумбі нам повідомили, що щорічно фінустанова приймає на практику близько 120 студентів, і з кожним роком їх число зростає. Але на даному етапі практика не оплачується.
«На сьогоднішній день банк співпрацює на постійній основі з дев’ятьма провідними ВНЗ України, які направляють до нас на практику кращих студентів. Деякі студенти самі звертаються до нас з проханням надати їм можливість проходження практики в нашому банку. З усіма претендентами ми проводимо експрес-інтерв’ю на відповідність основним банківським компетенціям, – розповіли в ПУМБ.

clip_image001

– Практика студентів триває відповідно до календарного плану ВУЗу, який їх направляє, і становить від двох тижнів до двох місяців. Ми надаємо студентам можливість ближче познайомитись з роботою банку і зарекомендувати себе для можливості подальшого працевлаштування в ПУМБ за наявності відкритих вакансій.
У прес-службі Укрсоцбанку нам повідомили, що в 2013 році практику у фінустанові пройшли 434 студента. Практику, яку майбутні фахівці проходять в банку, можна розділити на кілька підвидів: переддіпломную, виробничу, магістерську і технологичну.
"Практика може тривати в період від 2х тижнів до 3х місяців. Проходження практики в Укрсоцбанку дає студентам реальні шанси не тільки на отримання практичних навичок тісному комунікації та співпраці з професіоналами своєї справи, а й можливості подальшого працевлаштування як в рамках головного офісу банку, так і регіонів ", – говорять в Укрсоцбанку.
У Надра Банку дані стажування тривають від 2 тижнів до 1 місяця. Цього часу, припускають у фінустанові, достатньо, щоб познайомитися зі структурою та основними процесами банку, вникнути в специфіку роботи підрозділу, де проходить практика. І якщо керівники, у яких проходилася практика, бачать потенціал, здорові амбіції, цілеспрямованість, працьовитість і творчий підхід, практиканти отримують реальний шанс працевлаштування в нашому банку після закінчення вузу.

clip_image002

– Щоб стажування було дійсно цінним, студенти могли застосовувати отримані знання в майбутньому, практика допомогла їм визначитися з професією в обраному напрямку, студенти залучаються за принципом спеціалізації навчання, віддаючи перевагу профільним дисциплінам – банківською сфери, фінансів та економіки.
Проте, якщо студент за спеціальністю маркетингу або управління персоналом, наприклад, хоче пройти стажування, і внутрішні ресурси дозволяють приділити йому достатньо часу, формально не обмежуються функціональні напрямки для проходження практики .

ОТП Банк приймає на практику щорічно близько 300-400 студентів на різні напрямки бізнесу. «В першу чергу, ми звертаємо увагу на ті напрямки діяльності нашого Банку, де є можливість отримати життєвий досвід. Відбираємо тих студентів, які прагнуть навчатись саме в цих напрямках і планують застосовувати отриманий досвід для подальшого професійного розвитку.
Зазвичай, рекомендацій викладачів і короткої співбесіди з претендентом цілком достатньо, щоб це визначити,
– стверджує HR-директор АТ «ОТП Банк» Наталія Лукаш.
– Практика триває від двох тижнів до шести місяців. Щодо перспектив, Банк надає наступні можливості: застосування своїх знань і навичок на практиці; інтеграцію в реальну банківську середу одного з лідерів вітчизняної банківської сфери; ознайомлення та інтеграцію в європейську корпоративну культуру; розвиток кола професійних і ділових контактів; початок успішної кар’єри ».
Стажування в Кредобанку щорічно проходять близько 150 студентів. «Проходження практики регулюється угодами між банком та навчальними закладами. Приблизно 5% практикантів стають нашими працівниками після отримання дипломів, – розповідає директор Департаменту управління персоналом ВАТ «Кредобанк».
HR-експертами УкрСиббанку розроблена спеціальна програма розвитку співробітника, яка, як повідомляє прес-служба банку, складається з декількох частин:
Програма «Зірки на старті» спрямована на залучення і розвиток молодих фахівців і випускників з університетів України з метою формування сильної професійної команди менеджерів УкрСиббанку в майбутньому.
«Стажування у відділеннях УкрСиббанку» – програма для тих, хто хоче отримати перший досвід роботи в банківській сфері, познайомитися із структурою й особливістю роботи в міжнародній фінансовій організації, а також освоїти ази роботи в банківських програмах.
Основною метою програми є формування кадрового резерву на типові посади в торговельній мережі, яка передбачає можливість прийняття на роботу співробітників без досвіду роботи, але з достатнім набором теоретичних і практичних знань.
Учасниками програми можуть бути кандидати:
• мають досвід роботи в банківській сфері
• із закінченою або незакінченою вищою економічною освітою
• які успішно пройшли всі етапи відбору.
Для нових співробітників існує програма адаптації «On-boarding». Вона спрямована на прискорення інтеграції нових співробітників в команду. Програма допомагає їм швидше й ефективніше інтегруватися у робочі процеси УкрСиббанку.

clip_image004

Для працівників – програма «Lead for Growth». Метою даної програми є підтримка кращих і найталановитіших співробітників УкрСиббанку в їх професійному розвитку. Протягом року, навчаючись за спеціально розробленою програмою Київської школи економіки (KSE), учасники програми беруть участь в корпоративних тренінгових програмах та проектах, що на даний момент є актуальними для розвитку компанії і спрямовані на досягнення стратегічних цілей.
Ще одна можливість для професійного розвитку – це «Навчальний портал», що є ресурсом для дистанційного навчання співробітників і включає в себе широкий спектр електронних курсів.
«Студентам 4-6 курсів ми також пропонуємо спробувати себе на посаді кредитного консультанта по споживчому кредитуванню, – стверджують у прес-службі УкрСиббанку.Ця посада – хороша можливість отримати перший досвід роботи в банківській сфері, познайомитись із структурою й особливістю роботи в міжнародній фінансовій організації, вивчити банківські продукти, освоїти ази роботи в банківських програмах, навчитися обслуговувати клієнтів за світовими стандартами ».
У ПриватБанку щорічну практику проходять більше 40 тисяч студентів. "Цього року ПриватБанк впровадив нову систему проходження практики в банку студентами українських ВНЗ, яка дає можливість отримати знання і навички роботи в банківській сфері без обов’язкового відвідування відділень банку – в режимі онлайн. Наприклад тепер іногородні студенти можуть проходити практику у себе вдома, витративши на онлайн роботу в банку всього пару годин на день, – розповідає керівник напрямку "Трудові ресурси" ПриватБанку Ольга Хлиніна.
– Онлайн практику в банку можуть проходити студенти не тільки фінансових та економічних, але і за бажанням, будь-яких інших спеціальностей ВНЗ – для цього достатньо зареєструватися на спеціальному сайті. Після закінчення онлайн практики всі студенти здають іспити і тести і отримують документи про проходження практики.
А найкращі практиканти отримають спеціальний Сертифікат та будуть зараховані до кадрового резерву ПриватБанку – що дає гарантію працевлаштування у банку після закінчення ВНЗ ".

Що ж, як бачимо, хоча перші кар’єрні кроки банківських практикантів в більшості випадків не оплачуються, але вони мають всі шанси відзначитись і отримати в майбутньому роботу у фінустанові, в якій проходило стажування.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?