Новини світу кредитування та банківських послуг.

Від чого залежить кредитний ліміт банківської карти?

Що таке ліміт кредитної картки? Від чого він залежить? Чи завжди можна отримати максимальний ліміт, який заявлений в рекламі кредиток? У пропонованій вашій увазі статті ми розглянемо ці та деякі інші питання про кредитні картки.

clip_image002

Що таке ліміт кредитної карти

Ліміт кредитної карти – це максимальна сума коштів, яку можна зняти з неї. Цей ліміт визначається по-різному. Але так як більша частина кредитних карт, пропонованих в Україні, є технічно овердрафтом, то ліміт по них визначається як максимальний розмір овердрафту (дозволеної заборгованості перед банком на розрахунковому рахунку клієнта).

Насправді у кредиток існують і інші ліміти, особливо якщо розуміти цю проблему більш широко. Є ліміти на зняття готівкових коштів а один день і за один раз і інші обмеження, суть яких, в основному, зводиться до того, щоб якось контролювати споживчі запити позичальника. Це скоріше вимога здорового глузду: такий контроль в інтересах як позичальника (з кредитною карткою пов’язана потреба витратити абикуди вільні гроші), так і банку (крім вигоди від платежів через кредитку, банк отримує інформацію про витрати – у разі шахрайства буде хоча б можна відстежити, куди пішли кошти позичальника).

Але зазвичай ліміт – це максимальний розмір дозволеної заборгованості, і далі він буде розумітися тільки так.

Від чого залежить ліміт кредитної карти

Ліміт кредитної карти визначають фахівці банку після того, як вивчать надані документи. Всього є кілька факторів, які здатні безпосередньо або побічно вплинути на ліміт.

Фактор перший – заробітна плата. Самий очевидний привід: чим вищий дохід позичальника, тим вище може бути ліміт по кредитці. Ліміт може бути встановлений на суму як вище зарплати, так і нижче, але зазвичай встановлюється приблизно на рівні зарплати, а різниця за відсутності факторів зниження ліміту буває незначною. Очевидно, що при зарплаті в 5 000 гривень отримати ліміт в 30 000 досить складно, але хоча б на рівні 5-8 тисяч знайти кредитну карту можна.

Фактор другий – надані документи. Сюди відноситься в тому числі і підтвердження заробітної плати. У різних банках відсутність документів знижує ліміт на різні суми.

Зазвичай для того, щоб мати максимально високий ліміт, потрібно мати не тільки підтвердження з місця роботи, а й трудову книжку або ж довідку про доходи.

Надані документи зазвичай є підтвердженням доходу, так що бажано мати можливість надати їх банку.

Фактор третій – категорія карти. Очевидно, що карти Classic і Standard мають меншу захищеність, ніж, наприклад, MasterCard Gold або VISA Infinite. Чим слабкіше захист, тим меншу суму готовий банк позичити на рахунок, кредитною карткою. І тим менше буде ліміт по кредитці. Оптимальний варіант для тих, кому мало «стандарту» і «класика», – карти Gold, ліміти яких зазвичай вище.

Фактор четвертий – місце роботи. Якщо позичальник працює на підприємстві, яке є партнером банку, існує можливість збільшити розмір позички. Така пропозиція постійно діє у невеликих банках. Також банки можуть збільшити ліміт для учасників зарплатних проектів – так що якщо ви отримуєте зарплату, зверніть увагу на пропозиції «зарплатного» банку за кредитними картками.

Фактор п’ятий – бути клієнтом. Деякі банки збільшують ліміт для старих клієнтів: вкладників, позичальників і так далі. Часто ліміт дозволяють підвищити вкладникам. Також деякі банки можуть компенсувати наявністю колись взятого кредиту вимоги до документів – і в банк не потрібно знову нести довідку про доходи, достатньо лише з’явитися з паспортом.

«Обставини такі …», або про рекламу кредиток

На жаль, далеко не завжди виходить взяти кредитну карту з лімітом 50000, яка начебто була оголошена в рекламі банку. Завжди є перешкоди. То банк не дозволяє її отримати через недостатній дохід, то позичальник не може надати всі необхідні документи, то наявність додаткових непідтверджених доходів не дозволяє збільшити суму кредиту.

Особливість реклами – те, що максимальний ліміт, що указується в ній або новинах банків, зазвичай описується або в нижній частині реклами дрібним шрифтом, або в прес-релізі на сайті, але лише після розповіді про всі переваги кредитки, або тільки на сайті в розділі з інформацією про кредитні картки.

Так що завжди варто ознайомитися з інформацією про кредит або на сайті банку, або в проспектах в офісі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?